Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól tudom, hogy szoptatás...

Jól tudom, hogy szoptatás alatt epret, málnát az allergia miatt nem ajánlják?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ha egy kissebb mennyiséget eszek és nincs baj akkor lehet úgy mint a tejjel?
2020. márc. 5. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem tilos enni a szoptatás alatt
2020. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem jòl tudod. Nagy mennyisègű alkoholon kìvűl bàrmilyen ètelt/italt fogyaszthatsz. Ha a baba nem bìr valamit, akkor azt az ètelt azutàn kerülöd, de alapbòl semmi nincs tiltólistàn.
2020. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy tilos. Azt írtam nem ajánlják. Tisztában vagyok vele, hogy bármit lehet enni, de szeretem tudni mit kell figyelni utána. Pl allergia, megváltozik a tej íze, puffadás
2020. márc. 5. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen ajánlás. Eperben, málnában az apró magvak okozhatnak allergiát, azok viszont értelemszerűen nem kerülnek át az anyatejbe.
2020. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jóp tudod


A mag az allergén

Az nem megy át



Amúgy mondent lehet enni alkoholon kívül.


Minden puffasztót nem tudsz kerülni

Vagy rengeteg lemondással


Amik megváltoztatják a tej ízét, azok jók.

Pl fokhagyma

Tanulmányok mutatják hogy a szoptatás alatt fűszeresen evő anyukák babái szívesebben ették azokat az ételeket, amikben ezek voltak...

2020. márc. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is azt mondták a kórházban hogy nem szabad ilyen apró magvas gyümölcsöket enni mint pl az eper.

És a védőnő is azt mondta, sőt még olyan joghurtot se egyek ami epres... :(

Most akkor nem tudom kinek higgyek. Hamarosan eper szezon.. Ha mégis eszek, lehet allergiás rá? Milyen tünetei lehetnek?

2020. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia 6os! Nekem is ezt mondták. Nem bírtam sokáig. Ettem olyan joghurtot, amiben van eper. Reggelire. Attól nem lett semmi baj. Tegnap bevágtam egy tál málnát és az sem okozott gondot.

Sztem próbáld nyugodtan reggel, kis mennyiséggel ha biztos akarsz lenni. Gondolom kiütés lehet ettől is.

2020. márc. 8. 06:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak kiwivel tudok kakilni, mindig is székrekedéses voltam. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy hát nem tudja, hogy az működni fog-e, ha szoptatok, mert hogy az apró magvak allergizálnak, érdemesebb lenne valami más megoldást találni. 🤷‍♀️
2020. márc. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!