Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz babák anyukái, leírnátok...

Iszsz babák anyukái, leírnátok egy napotokat, hogy mit és mennyit esztek?

Figyelt kérdés
És hogy mennyi idős a baba. Legfőképp az első 6 hétre lennék kíváncsi. Köszi :)

2020. márc. 20. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi különösebb változás nem volt egyiknél sem, ettem, amit megkívántam, ugyanannyit, mint máskor.
2020. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megvontam magamtól a tejtermékeket, mert meggyötörte a kisfiamat. Ezen kívül annyit éa azt ettem, amit és amennyit éppen az időm engedett (: (Volt, hogy 11-kor ebédeltem, mert nem tudtam, mikor lesz később lehetőségem rá.) Igyekeztem azt tartani, hogy napjában egyszer egyek főtt ételt.

Ami viszont nekem nagy meglepetés volt, hogy mennyire kiszárít a szoptatás. Előtte sem voltam keveset ivós típus, de egy idő után ittam szoptatás előtt-alatt-után és még így is volt, hogy kiszáradt a torkom. Kulaccsal és szopogatós cukorkával jártam a lakást :)

2020. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáltam tartani, hogy legyen legalabb napi 5 étkezés.

Főtt kaját is ettem, illetve én nagyon kívántam a szénhidrátokat. Peksutit stb.


Mindent ettem, tejet is, de csak mértékkel.

Pl szüles előtt tejjel ettem a zabkását, szoptatás alatt vízzel.


Sokat ittam, nekem a tea vált be. Viszont ízesítés nélkül. Gyümölcslét nem ittam, nagyon cukros.

2020. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 hónapos lesz a lányom,még mindig szoptatom.Én az első hetekben 5-6 liter teát megittam.Már a kórházban is mindig azt ittam. Szoptatás előtt is ittam meg utána is. De még most is 4 liter a minimum. Enni amikor tudtam egy keveset ettem,amikor csak bírtam. Az én babám nem volt hasfájós,ehettem akármit.
2020. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú, én le sem merem írni... Már nem szoptatok 2 éve, most 4 éves a kislányom. De szoptattam 2 évig. Hát, mit ne mondjak, rengeteget ettem. Csokit, kalácsot, rengeteg gyümölcsöt, főtt ételt 1.5x annyit, mint a férjem. Brutál volt... Folyt a tejem...

Szerencsére végig fogytam a 2 év szoptatás alatt. Nem híztam semmit. De egy "tejgyárnál" nem voltam több. Olyan éhes voltam mindig, hogy elképesztő.


A lányom rengeteget szopott.

2020. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hű, én mindig figyeltem, hogy egyek. Más nem, ram volt kötve, ha egyedül voltam. Első 4 hétben hozták a rokonok a kaját. Sok főzelék, husik salátával, krumplival vagy tésztával ( teljes kiőrlésű ), levesek stb. Sok teljeskiörlésű zabkását is ettem reggelire. Köztes étkezésnek, nasinak gyümölcsöt meg pilotakekszet🙈🙈 aztán brutál hasfájós lett, tejmentesen eszek, azóta én főzök itthon. Húslevest, zöldséglevest, krémleveseket növényi tejszínnel, töltött cukkini, padlizsán, rakott karfiol,máj, sok zöldség most is. Nasinak most is gyümi és mivel csokit nem ehetek, ezért gumicukrot szoktam vagy vegán sütit sütök. Kisfiam 9 hetes. Hátamra van kötve, amíg főzök, közben alszik. Nappal üvölt a kiságyban.

Inni csak csapvízet iszok, kb 3,5 litert.

Nem hiztam, nem fogytam.

2020. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!