Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki időre szoptat, ott két...

Aki időre szoptat, ott két szoptatás között mit csinál, ha sír, üvölt az újszülött?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan lehet nem igény szerint szoptatni. Hallgatod a sírást akár egy órán keresztül?
2020. márc. 26. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Nme ordít minden baba, ez az egyik, a másik h sogornom pl 1 hetig szoktatta le arról h kedvére egyén a baba, hallotta amikor tényleg éhes volt és ha nyugtatas kellett neki, akkor dajkálta, ringatta. Én nemtudom h bírtam volna.

De egyébként aztán szépen beallt, lassan, és csak 3-4 óránként evett a kicsi. De akkor picit többet.

2020. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Generációk nőttek fel úgy, hogy időre szoptatták őket. És nem voltak sérültebbek lelkileg, mint a mai gyerekek. Nyilván minden baba más.

Lehet vele játszani, babusgatni, kivinni levegőzni, átadni másnak babusgatásra, mesélni neki, énekelni. Meg kell találni, hogy mire alszik el könnyen.

2020. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Azokat a generációkat teáztatták, nem ringatták, hogy hallgasson. Ami nettó baromság, mert akkor mindegy lett volna, ha megszoptatja, legalább hozzájutott volna a gyerek az anyatejhez meg minden értékes anyaghoz, ami benne van egy béna tea helyett. Az anyai kapcsolatot, ha le is számítjuk is idióta volt, aki kitalálta.
2020. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

"Azokat a generációkat teáztatták, nem ringatták, hogy hallgasson."

Nem tudom, melyik generációra gondoltál, de engem mondjuk elmondás alapján nem teáztattak és ringattak. És rengeteget meséltek nekem - igaz nem volt okostelefon, hogy azzal próbáljanak lefoglalni.

De mitől is olyan ördögtől való a tea? Igaz, mondjuk szerintem a tápszer sem ördögi. De tudom, kész csoda, ha a gyerekeim megélik a felnőttkort.

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy semmivel sem volt rosszabb a szüleinkkel való kapcsolatunk és a gyerekkorunk, mint egy mai gyereknek, sőt... Bár ez nem csak ettől függ. De túl van misztifikálva.

2020. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

Hát pedig elég sérült generációk azok, nyilván nem csak az időre szoptatástól, hanem attol a hozzáállástól, hogy a szülő szab meg mindent, azt is, mikor lehet éhes egy pár hetes baba.

A túlengedékenység se jó, de egy kus csecsemő igény szerinti szoptatása nem az.

Teával az a baj, hogy gyakran cukrozták is, meg sem a csersavra, sem a teinre stb nincs a babàknak szüksége.

2020. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%

Harmassal nem értek egyet. Elég jó a kapcsolat az anyámmal,pedig én 3 óránál hamarabb nem kaptam cicit. Koztesen tea, ringatás, babakocsi. Ez 30 éve volt. Ugyanígy csináltam/om.. Nagyon jó a kapcsolat a gyerekeimmel.


És nincs olyan új szülött szervezet aminek óránként kene anyatej, egyik sem igényli, tehát az egészségeset ebből ki lehet hagyni. Minden tápanyagot megkapnak, amire szükség van, attól egy baba sem lesz egészségesebb ha nonstop cicin van és fordítva sem lesz egészségtelenebb az, aki csak 3 - 4 óránként kap.

Egy újszülött max 7-8x kell egyem egy nap, pár hetesen már csak 6x.... 🙄

2020. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Akinek *
2020. márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Ertem miert kérdezel itt, ne erts felre, de ebben sajnos senki nem tud neked segiteni! Irhatnak itt 100an is. Csak te latod,es apuka meg esetleg, hogy mit igenyeltek. Minden gyerek annyira mas! Minden anya mas-mas elv szerint nevel.

Ha te ugy latod, hogy nem jo a 3orankenti etetes ne tedd. Vagy ne drasztikusan. Nem kell vegletek szerint kovetni semmilyen utasitast (gondolok en most haziorvosra vagy vedonore peldaul) nyilvan a legjobbat szeretned, tanacstalan vagy. Hallgass az osztoneidre, kerj tanacsot attol akiben megbizol, es dontsd el hogy megfogadod-e! Sok energiat, es szep napokat kivanok neked!! :)

2020. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

"Egy újszülött max 7-8x kell egyem egy nap"


Biztos a sok gyökér orvos azért mondta a kórházban, hogy igényszerint, de ha nem tűnik úgy, hogy kéri, akkor is LEGALÁBB három óránként mellre kell tenni. 7 nem is elég, 8 a minimum, nem a maximum egy újszülöttnek.


Amúgy, ha nincs rá szüksége, akkor miért kéri? Cumi, egyebek, mind az anyamell helyettesítői. Magyarázd már meg, miért jobb, normálisabb azt használni, trükkökkel megnyugtatni, mint azt adni neki, amit kér? Ezek újszülöttek, ösztön lények, azt kérik, ami a túlélésükhöz szükséges, magyarul erre és ennyiszer van szükségük. Az egy dolog, hogy te már kiművelted magad meg valaki kitalálta, hogy nem így kell ennek működni. Olyan, mintha a sövénynyírásra mondanád azt, hogy a természetes, ha spirál alakúra nő a tujád, igaz, hogy ehhez 3 naponta metszed, hogy tökéletes legyen, de ez a normális és természetes, nem az, ha simán bokor alakú mint minden más bokor mindig is volt, amíg valaki fel nem találta a sövényszobrászatot.

2020. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 khniki ***** válasza:
63%
Én lefoglaltam valamivel, énekeltem neki, sétáltunk a lakásban. Pillanatok alatt megszokta, hogy 3 óránként van evés, aztán magától is akkor lett éhes.
2020. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!