Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 éves vagyok januárban...

17 éves vagyok januárban született meg a babám persze császármetszésel és csak 2hetig tudtam szoptatni miért van ez?

Figyelt kérdés
Most meg csak a 2-ből ha 10ml ki tudok fejni be fog még indulni a tejem? Pár nap és 2honapos mit tegyek? Nagyon rossz hogy nem tudom szoptatni először csak úgy ömlött most meg semmi alig ha jön és fáj.
2020. márc. 27. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed szempontjából teljesen mindegy hány évesen szültél,ahogy a császár sem törvényszerű 17 évesen.Egyébként mert csak... nekem meg se indult pedig 33 éves vagyok. Próbáld szaporítani minél gyakrabban cicire tenni. Ha végképp nincs akkor tápszer.
2020. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Tejszaporító teát próbáld, Karamalz italt, igyál nagyon sokat. Ha végképp nem megy, senkisem fog érte megkövezni, csak a szoptatásnácik. Nekik meg semmi közük hozzá.

Amúgy a korod meg a császár tényleg nem függ össze.

2020. márc. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem függ össze a másikkal. Mármint csak a korod miatt szülhettél volna természetesen (gondolom, volt egyéb oka a császárnak) és a császár miatt sem kellene, hogy ne legyen tejed. Nekem is az volt kétszer, lett tejem, pedig sosem volt sok és nem indult be rögtön. Az egyiknél ráadásul két hétig kórházban voltam (nélküle), de sikerült utolérnem úgy két hónap alatt az étvágyát.

Annyi a titka, hogy jó sokat legyen a gyerek cicin. Fejés helyett nekem sokkal jobban bevált, hogy - ha még hajlandó - a babát raktam vissza plusz körökre (tehát jobb-bal-jobb-bal), mert így mindig talált ő is egy-egy kortyot. És csak utána kapott pótlást.

Olvasd ki ezt az oldalt: [link]

2020. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A császárnak semmi köze hozzá, tévhit. Amint a baba "kikerül" belőled, a hormonszint megváltozik és beindul a tejtermelés. Igaz valamivel lassabban, de nem érdemben. Azonnal mellretenni és ha kell, egész nap ott tartani, hogy stimulálja. Császáros voltam, aznap icipici jött, de a második naptól meg tudtam szoptatni. Egy évig cicizett.


Sajnos nagy a tévhit a fejekben. Van a tejcsárda típus, hatalmas csöcsökkel és 120 liter tejjel a fagyóban otthon. És vagyok pl és,akinek meg sem nőtt a melle, sosem fejt és mindig csak annyi volt,ami egy evésre elég volt.Sokan azt hiszik, hogy ha nem a tejcsárda típusba tartoznak, akkor nincs is tej és nem is indul be.



A fejést hanyagold, roncsolja (még a helyes tchnika is ) a mellszövetet és nem adja meg a természetes stimulust. Szóval csöcsre a babával :).


Mit takar a fáj? Fáj, ha fejsz vagy szopizni próbál vagy alapból fáj? Nem lehet, hogy eldugult a tejcsatorna? Iszol eleget? A napi folyadékfogyasztás befolyásolja a tej mennyiségét, nem az evés.

2020. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtál meg semmi olyan információt amitől válaszolni lehetne a kérdésedre. Se a korod se a szülés módja nem számít szoptatás szempontjából. Mit jelent, hogy csak 2 hétig tudtad szoptatni? Kapott végig pótlást is? Időre szoptattad vagy igény szerint? Kapott cumit vagy cumisüveget? Segítettek a kórházban? Nézték meg a baba nyelvét és a te melledet? Milyen a baba súly gyarapodása?

Ha ezekre mind válaszolsz akkor tovább lehet gondolbi az egészet.

A tej még vissza hozható, de ezt nem csodaszerek (tea, sör, étel) fogja vissza hozni hanem a megfelelő szoptatási gyakorlat. Viszont nem lesz egyszerű.

2020. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör nekem nagyon sokat segített.
2020. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltattok most már 1 hónapja kap cumit
2020. márc. 27. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen független az életkortól és a szülés módjától.

Első babámat 21 évesen szültem természetesen, alig volt tejem.

Másodikat 28 évesen szültem császárral, akkor sem volt elég tej.

Amikor a két mellemből összesen jött 10-20 ml tej, na akkor mondtam hogy elég volt, és jött a tápszer. Pedig ittam mindent ami ilyenkor jó lehet, és sokat, mégsem volt.🤷‍♀️

2020. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban hagyni kell a babát, hogy addig és annyi ideig szopjon, amíg akar (és ez az első két hétben kb. folytonos, amikor ébren van). Később is attól lesz tej, ha inger éri a mellet. Persze ne éhezz meg szomjazz te sem, de nem a csodaszerek fognak segíteni.

Ha jóllakik tápszerrel, akkor persze nem szopik annyit, mint amikor éhes, így nem lesz annyi tej. Ez nem olyan bonyolult, csak sokan megijednek, hogy a baba éhezik, meg mert nem látják, bement-e valami egyáltalán. De úgy vagyunk kitalálva, hogy az első 3 napot kibírjuk éhen is.

Fejésre meg senkinek nem jön annyi egy gépre idegesen koncentrálva, mint a babával összebújva. Ha mérni akarod, akkor minden szoptatás előtt és után meg kell mérni (ugyanabban a pelenkában) és felírni a különbözetet, utána meg átlagolni (összeadod az addigiakat és elosztod a szopik számával). De még ez sem egy pontos mérés, én legalábbis sok hülye mérleggel találkoztam, ami az ilyen 5 ml-ket vagy mérte vagy se. Érdemesebb a babára hallgatni, ha jókedvű, van napi 5-8 pisis pelus, nagy gond nem lehet, az elején meg úgyis gyakran mérik a kórházban, meg védőnőnél is.

2020. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg fogadom amit mondtok köszönöm szépen
2020. márc. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!