Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavarra van valami megoldás?

Cumizavarra van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sajnos rettentő rossz tanácsot kaptam a védőnőmtől, aminek hála a kisfiam 3 napja nem akar szopizni.

Lassú volt a tejleadó reflexem így mellszívózni kezdtem, ő azt javasolta hogy amit fejtem nyugodtan adjam a picinek a szopi végén cumisüvegből (kb 20-30 ml), baj nem lesz belőle.

De mégis megtörtént a baj, üvölt ha mellre rakom,csak a cumisüvegből fogadja el a tejet, én viszont szeretnék újra rendesen szoptatni. Mit tegyek hogy helyre álljanak a dolgok?



2020. ápr. 6. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Kitartóan kínáld és "ne essen meg rajta a szíved"

Minél többször adod üvegből, annál esélytelenebb, s mivel fejéssel kevesen tudják fenntartani a mennyiséget, egyenes út a tápszerhez

2020. ápr. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Elvenni a cumisuveget. Egyik baratnom keresztul ment ezen. Ha a siros reszt ki akarod hagyni, akkor szoptanit keszuleket tudsz hazilag is gyartani, egy 5-os vagy 6-os tapszondaval, aminek az egyik veget a cumisuvegbe dugod, a masikat meg a szaja sarkaba, mikor szopizik, felteve, hogy ez a gond, es nem az oralis imprintgnel tortent gebasz. Utobbirol bovebben itt:

[link]


Azt is megprobalhatod, hogy mellre teszed, es valtogatva adod neki a melled es a cumisuveget, ameddig a tejleado-reflex be nem indul. Mennyi idos? A cel a cumisuveg teljes elhagyasa lenne. Fecskendovel is adhatod addig a tejet, vagy kispoharbol, vagy kiskanallal, ezek nem szoktak bezavarni. Minel tobbet tedd mellre.


Mi tul vagyunk a masodik gyerekemmel egy cumizavaros idoszakon, es egy masikon is, amikor betegseg miatt szopisztrajkolt. A masik dolog, ami segitett nekunk is, es sok helyen olvastam, az az alometetes, egyuttalvas, hogy mikor alszik, olyankor szoptatod meg almaban, mert olyankor turelmesebben, nyugodtabban szopiznak, illetve az egyuttalvas, mikizben barmikor, amikor ebred, kinalod a cicivel eloszor, es igy alusztok vissza.


Ki lehet ebbol jonni, csak ahogy az elso irja, keszulj lelekben a sirasra, ez elso babaval tudom, hogy mennyire nehez, mikor barmit megtennel, csakhogy ne sirjon, mert annyira sajnalod, de ha szeretnel szoptatni, akkor tenyleg kinalni kell nagyon sokszor a siras ellenere is, es ha nem megy, akkor megnyugtatni, es almaban folytatni.

2020. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha éhes lesz, akkor fog szopizni, ha másképp nem adsz neki.


Bújjatok össze,csak, kizárólag a szoptatás legyen 2-3 napig a porondon.


Borzalmas 2 nap lesz!


Ha anynira makacs, akkor keveset kávéspohárból adhatsz neki..

Fejj is


Igyál sokat.. nagyon sokat



A száját ha nem nyitja akkor segíts neki 2 nap alatt megtanulja.



Kitartás


/ egy volt cumizavaros anyukája, aki azóta is anyatejfüggő.. 1,5 éves elmúlt, nem tudom leválasztani/

2020. ápr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!