Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavaros lett volna a kisfiam?

Cumizavaros lett volna a kisfiam?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet fél évig tudtam egyre kevesebb anyatejjel táplálni, míg végül átálltunk teljesen a tápszerre.


Rengeteget gondolkozom rajta hogyan tudnám csak és kizárólag anyatejjel etetni második gyermekem.

Eszembe jutott mi lehetett a hiba.


Első gyermekemnek 2 hetesen pótlást kellett adnom, ezután bimbóvédővel akart csak szopizni, míg végül kevesebb tejem lett és tápszeres lett (játszócumit is kapott).

Lehetett ez a baj, hogy bimbóvédőt használtam és talán "túl könnyen" adtam a pótlásokat? ÚGy érzem hibás vagyok és minden butaságot megtettem hogy cumizavarossá váljon...


2020. ápr. 6. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes ezen utólag szomorkodni. Nyilván ha rudtad volna amit most igen, máshogy csináltad volna. Azt a döntést hoztad amit legjobbnak láttál, és legyünk őszinték, a gyerekben nem eswtt kár azzal hogy tápszeres lett. De igy a második gyereknél legalább tudod hogy miket lenne jó elkerülni. Érdemes ha megakadsz, felhivni egy szptatási tanácsadot pl, minden esély megvan rá hogy a kövekező baba ne legyen tápszeres.
2020. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibás, csak első gyerekes anyuka. Az tök jó, ha felismered az esetleges hibákat, és a másodiknál próbálod javítani azokat. Amit írsz, az jellemzően egy ördögi kör, egyre több pótlás és cumi - egyre kevesebb inger éri a mellet g egyre kevesebb tej. Mindezzel együtt gondolom az első babád is felnőtt, a tápszer sem ördögtől való, viszont ha szoptatni szeretnél, akkor jó ha eleinte sokat van cicin, hogy megtermelje magának ami kell. Végül ha megint nehézségetek van, hívj szoptatási tanácsadót, nekem sokat segített... Sok sikert! Üdv, egy 10 hónapja bimbóvédővel szoptató anyuka
2020. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat.

Igen első gyerekes anyuka voltam, ezerféle plusz infóval.. Valóban visszagondolva ördögi kör, kipróbálva a bababoltok egész szoptatást segítő kínálatát.

Akkor például szépen beindult a tejem, de lila gőzöm sem volt mi az a növekedési ugrás, hogy készüljek rá. Most már tudom, és keresek is szoptatási tanácsadót a környéken, remélem ebben az időszakban is tudok majd vele legalább skypeon vagy telefonon konzultálni

2020. ápr. 6. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még tudok ajánlani Facebookon a Szoptatási tanácsadás, kérdezz-felelek csoportot, sok hasznos, hiteles infót kaptam onnan ;) 2es voltam
2020. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán. Hasonlóan volt velem is, csak 4 hónapig tudtam anyatejet is adni neki. Ebből egy hónapig már csak fejve kapta, mert nem tudtam visszaszorítani.

Másodjára sikerült elkerülni a hibákat és annak ellenére is szopós maradt, hogy kellett pótlás (de törekedtem a minimumra)

2020. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*visszaszoktatni
2020. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*szopós

Átír a mobil

2020. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!