Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes a babám anyatejes...

5 hetes a babám anyatejes lesz e tejem továbbra is?

Figyelt kérdés
2 3 napig nem fejtem szoptatás utan. 2 napja feltűnt hogy sokkal kevesebb tejem van és nem feszít nem csöpög. Sír éhes maradt. Hasfájós is szegény.

2020. ápr. 7. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Növekedésugrás van 5-6 hetesen


Ilyenkor úgy tűnik, hogy kevés a tej, de csak az elkövetkezendő időre szaporít

Ezt pedig minél több mellrekerüléssel éri el


A feladat sokszor mellre tenni

Sokat inni



Ha beáll a kereslet kínálat akkor nem feszül fel a mell

Ez normális


/ 22 hónapja szoptatok, most 2 babát is/

2020. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az is normális hogy szoptatás után fejem és nem jön semmi vagy nagyon kevés?
2020. ápr. 7. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom egyes, de nekem amíg tejem volt, végig rengeteg tejem volt és feszített a mellem. Szoptatás előtt és után is fejnem kellett. Amikor ezeket a tüneteket tapasztaltam, mint a kérdező, nekem akkor kezdett elapadni a tejem. És sajnos epekövek miatti diéta miatt ez be is következett. Nézz utána kérdező, hogy hogy tudod szaporítani a tejed, mert ha kicsit többet is igényelne a babád, akkor is elégnek kéne lennie a tejednek, max. nem volna mit utána lefejned. De jóllaknak és nem maradna éhes. Meg te magad is érzed, hogy más tüneteket tapasztalsz. Ez nekem nem úgy tűnik, hogy minden rendben lenne a megfelelő tejtermelődéssel nálad. Bár nem vagyok szakértő. Esetleg kérdezd meg a védőnőt telefonon, hogy mit tudsz tenni. Mert ha éhes a babád és nem tudsz annyi anyatejet adni neki, akkor utánpótlásra lesz szükség és ha nincs otthon tápszered, azt is be kell szerezned.
2020. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak éjjel szokott kicsit feszülni, amúgy meg lapos, de ugyanúgy jól lakik a gyerek.

A fejés semmit nem számít, nem ugyanaz az inger. Ha azért fejsz, hogy legyen tartalék, oké, de ha azért, hogy több tejed legyen, akkor felesleges, rakd mellre többször a gyereket.

2020. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Azért feszült 2-es olyan sokáig, mert a fejéssel túltermelést okoztál.


Én hamar hagytam beállni a kereslet kínálatot.

2. babával csak kézzel fejtem, azt is a kórházban csak.


Az egyik gyereket mértem 2-3 hetesen

Alkalmanként 140 g körül szopott.

Ritkán feszült fel 4-5 héttől.. csak ha kimaradt vagy kitolódott.a szoptatás..

Csepegés is leált az első gyerekkel egy időbután / hál Istennek/


Fejés:

Nem ugyanaz az inger..


Viszont ha neked ekkora a változás, akkor amit figyelni kell:

Van-e elég pelus .. pisis főleg?

Gyarapodása milyen?


Mi okozhatja a hirtelen csökkenést?

Eszel eleget?

Iszol eleget?

Stressz?

Gyógyszer?


Cumit kap a baba?

Folyadékpótlást anyatej helyett?


Kitartás!

2020. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"1. Vagyok


Azért feszült 2-es olyan sokáig, mert a fejéssel túltermelést okoztál."

H

a nem fejtem volna, nem tudtam volna szoptatni...ezt fel tudod fogni? Le kellett fejnem, mert annyira teli volt, feszült. 3-4 óránként igényelte az evést a fiam. Utána pedig azért kellett, mert volt még benne ezen felül is bőven és milyen nagyon jól tettem, hisz a tejem a betegség miatt elment, de még hetekig a lefejt tejet tudta kapni a fiam cumisüvegből, mivel eltettem.

2020. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem kap mellé semmit.

Cumit kap ha nagyon nyűgös vagy ha este nehezen alszik. Nagyon hasfájós ez picit nyugtatja

2020. ápr. 7. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Kinek így, kinek úgy... Bár szerintem az hülyeség, hogy ha nem feszül akkor elapad a tej.... Nálam sem feszül, meg folyik mióta beállt a kereslet kínálat. Nagy logó lapos cicik lettek a szúnyog csípéseimből és folyamatosan tudok szoptatni úgy hogy teljesen jól lakik a kisfiam. Ja és 4 hónapos. Fejni nekem sem mindig sikerül, de van elég így is, mivel etetés közben csak úgy spriccel, lövel kifelé a tejem mikor úgy szívja és elengedi a fiam.


Csak akkor érzem, hogy feszül, mikor szoptatok. Iszonyatosan feszül, de meg is konnyebbül utána, mikor végez az evéssel. Kb 2, vagy 2,5. 3 óránként eszik még mindig. Mikor olyan helyen vagyunk, akkor van mikor 4-5-6 óra múlva kapja csak meg a cicit. Akkor már feszülget, kemény a cicim.

2020. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!