Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti milyengyorsan haladtatok a...

Ti milyengyorsan haladtatok a hozzataplalassal szoptatas mellett?

Figyelt kérdés
8, 10 honaposan, illetve 1 evesen mennyi volt a szilard taplalek aranya az anyatejhez kepest?
2020. ápr. 12. 09:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Es hany honapos kiraban kezdtetek?
2020. ápr. 12. 09:49
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Talán 7 hónaposan kezdtem. De nem püréztem meg kotyvasztottam, hanem darabos bébiétel (itt teljesen eko, adalékmentes és cukormentesek vannak, nem mint sajnos az otthoni vackok :( ). Valamint a mienkből falatkák. 1 év 2 hétig szopizott és addig a 80 százalék kb a tej volt, a rendes ennivaló csak kóstolgatás szintjén. Utána viszont egyből rendesen evett. Eleve sómentesen főztem,agy nem volt gond. Mondjuk ő sosem nyelt félre, 2,5 évesen már mandulát,kesut stb evet, a szőlőt sem vágtam ketté,így nem volt baj az elején sem a darabossal. Nem kell túlaggódni,arra kell figyelni,hogy ne legyen benne,amit még nem lehet és cukormentes, géutamátmentse legyen.
2020. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
5 hónaposan kezdtük (igen 5,nem 6, jobban ismerem a babám mint a szent who). 8 hónaposan leválasztotta saját magát, jobban élvezte hogy úgy ehet mint mi. Pürével kezdtük, majd áttértünk a darabosra.
2020. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

A 7 honap elég késő!Addigra nem elég neki az anyatej és az abban lévő vitaminok.Gyakran vashiány léphet fel.

Mi most kezdtuk 2 hete,4 honapos,tápszeres.Egyenlőre lassan haladunk,de én ugy tervezem,hogy 1 éves korára azt fogja enni mint mi.Én nem vagyok híve a 2 évesnek tápszert adjunk dolognak!

2020. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Dehogynem elég, 4-es! :) A hozzátáplálás 1 éves korig eleve mellétáplálás, nem kell kiváltani étkezést és az anyatej tökéletesen elég. Külföldi szakirodalom szerint még 3 éves korban is elég lenne.

A túl korán kezdett hozzátáplálás pedig azzal járhat, hogy túl hamar elválasztja magát a gyerek. Jó példa a 3-as.

2020. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
És az miért probléma ha leválasztja magát?1 évesen szerintem egy gyerek, aki sok esetben már jár, foga van stb ne lógjon már az anyján. Számomra legalábbis szörnyű. Főleg hogy ehet normális ételeket. Súlyosan vitaminhiányos lehet az a gyerek aki csak anyatejen él.
2020. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Akkor marha jo mert én szakkönyvből olvastam.Egyébként meg ezért kárvitatkozni.Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.És nem csak az számít hogy mennyi idős a baba,hanem azt is figyelni kell,hogy érett e rá.Én nem erőltetem,de minden nap kínálom.Van hogy eszik 3 kanál almát van hogy nem kell neki.Az ő tempójába fogunk haladni.
2020. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem én is.Olyat nem hallottam h.elég egy 1 évesnek az anyatej.Sajnos úgy veszem észre hogy két véglet van.Vagy tul korán etetik a babát vagy sokáig kapja a tápszert.4es a 7 es is én voltam.
2020. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Jaj 58%-os, Te már megint itt vagy? Úgy látom már nem csak tápszer ellenes, de anyatej ellenes is lettél?!
2020. ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
4 hónaposan kezdtük mindegyikükkel. A3 anyatejes 10-12 hónaposan választotta le magát teljesen, a tápszeres 14 hónapos koráig fogadta el a tápszert.
2020. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!