Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leszoktassam róla? Vagy...

Leszoktassam róla? Vagy rosszul tenném? Ha le, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! A kislányom most lesz júliusban három éves, még mindig szopizik. Sajnos én ezt már annyira nem bírom, nem lelkileg, ha nem fizikailag. Ez idő alatt egy éjszakát sem aludtam végig mert éjjel is kel még, és cicivel alszik vissza csak. Napközben is nagyon sokszor kéri, a rendes ételt pedig alig akarja elfogadni. Én pedig lefogytam, súlyos vashiányos vérszegénységem lett, és nagyon legyengültem. Gyógyszert pedig eleve szedek tachykardiára régóta. És a hátfájást meg sem említem. Vajon ha leszoktatnám azt rosszul tenném? Vagy ha le kéne, akkor hogyan, úgy hogy ne szevendje meg a dolgot? Nagyon tanácstalan vagyok!
2020. ápr. 21. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Három éves már nagy, okos lány. Meg lehet vele beszélni. Az tőled függ, milyen körítéssel tálalod (elromlott, elvitte az akármi, stb.), csak következetes legyél. Az első két nap volt nekünk nagyon rossz, a második nap végére kezdte elfogadni az új helyzetet, a negyedik naptól pedig már alig jutott eszébe.

Nem teszel neki rosszat azzal, hogy nem szoptatós három évesen.

2020. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen el kell venni tőle, és elmagyarázni neki h miért. Nyilván sírni fog meg kérni fogja, de pár nap és belenyugszik. Lehet h lesz pár álmatlan éjszakátok, de ne add be a derekad, bármilyen nehéz is.
2020. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Már rég le kellett volna.
2020. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
3 éves korban már túl nagy hozzá, gyorsan szoktasd le.
2020. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 khniki ***** válasza:
79%
Egy hároméves táplálék szükségletét a szilárd étel fedezi. Az abyatej már rég nem. Az ő érdekében mielőbb vond meg tőle, ha már eddig nem tetted!
2020. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te kell meghozd a döntést. Szuper, hogy hosszan szoptattad, de ha úgy érzed, mostmár szólhat rólad is a dolog és elválaszthatod. De tényleg fontos, hogy határozott légy. A legkönnyebb az lenne ha par napot tölthetne valamelyik nagyszülőnél, nem tudom, hogy ez megoldható-e jelenleg. Megpróbálhatod megbeszélni is vele, elmagyarázni neki, alkut kötni. Vagy fokozatosan csinálni az egészet. Van egy szuper Facebook csoport, ott gyakran téma ez, találsz konkrétabb tanácsokat: Szoptatási tanácsadás
2020. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 22. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!