Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Véradásnál kizáró ok a szoptat...

Véradásnál kizáró ok a szoptatás akkor is, ha már minimális mennyiségű a tejem?

Figyelt kérdés
Napi egyszer,elalváshoz van még. De szerintem ez kb. tized mililiterben mérhető
2020. ápr. 23. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2020. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utána viszont lehet egyből? Erre különböző infókat tálalok
2020. ápr. 23. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a véradó állomást, ahová mennél. Tőlük nyerhetsz hiteles információt.
2020. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szoptaté4ás abbahagyása és az első véradás között annyi időnek kell eltelnie, amennyi ideig szoptatott az anya.
2020. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az akkor még odébb lesz... De azt hiszem rákérdezek. Mert nem reális,ha valaki evekig szoptatott,ugyanennyit kelljen várnia. De értem,én is hasonlót olvastam,hogy a terhesség+ szoptatásnyi időt ki kell várni utána. Azért reménykedek,hogy ilyenkor van valami egyedi mérlegelés
2020. ápr. 23. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy lenne. A véradó szabályzata egységes. Ez nem a véred ellen szól, hanem téged védenek, mert a szoptatás nagyon igénybe veszi a szervezetet. Ha nem vallod be, hogy szoptatsz, simán adhatsz vért, mert nem másabb a véred.
2020. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,ez kérdés,hogy elsősorban a szoptató anyák tehermentesítése miatt van-e ez előírva. Mert akkor nekem igazán mindegy lenne. Ez a kb. két csepp gyakorlatilag semmi,nem terhel le testileg.

Vagy pedig amiatt írják elő,mert hormonálisan nagyon máshogy működünk ilyenkor. Lehet,hogy nem jó annak aki kapja. Akkor viszont felesleges kör. Ha nem felel meg a vér,nem fogják felhasználni. Bármit mondok,mindenképp megvizsgálják levétel után.

Köszönöm mindenkinek!

2020. ápr. 23. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy félévig nem lehet szoptatás után adni.
2020. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:


Itt egy link a GyIK-ról: [link]


De közben én tényleg úgy emlékszem, hogy félévet mondtak utána (egy ott dolgozót kérdeztem meg). Mondjuk tényleg az lenne a legjobb, ha felhívnád őket, mert nekem is hihetetlen, hogy "a terhesség és szoptatás időtartamának megegyező idő elteltével lehet újra vért adni", ami ugye akkor éveket jelent, pláne, ha valaki sokáig szoptat (én is jelenleg 16,5 hónapja szoptatok, nem évem múlva szeretnék újra vért adni).

2020. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!