Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól hullhat a haj?

Szoptatástól hullhat a haj?

Figyelt kérdés
Két és fél éve szoptatom a kislányom, és eléggé megritkult a hajam, elvékonyodott kezelhetetlenné vált. Lehetséges a szoptatás miatt? Azon kívül le is fogytam pedig sokat eszek. Mondhatni 3x többet mint azelött.

2020. ápr. 24. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Hajhullás lehet, de az indokolatlan fogyás azért nem normális.
2020. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

De, első válaszoló, a fogyás is normális.


A legtöbb szoptató anya fogy. Én 2 év alatt 13-15 kg-t fogytam. Pedig 1.5x annyit ettem, mint a férjem.


A szoptatás kimeríti a szervezetet,nem hiába még vért sem adhatsz, ha szoptatsz.

A hajhullás is normális szülés után.

2020. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is rengeteg hajam kihullott, elgyengült. Mondtam a fodrászomnak, megerősítette, amit az előzők válaszoltak, hogy ez teljesen normális. Mondta, hogy a terhesség alatt pedig sokkal kevesebbet hullik a haj, szép sörénye van a legtöbb kismamának. Ha már csomókban hullik (látszik a hiánya a fejbőrön), akkor viszont szakemberhez kellett volna fordulnom szerinte vitaminpótlásért.


Amikor abbahagytam a szoptatást, elkezdtem az Alpecin koffeinsampont használni és 2 tubus után nagyon szépen megjelentek a babahajak.

2020. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ha 3x annyit eszik és fogy az azért nem a norm kategoria, akkor se ha fogyás lehet szopi alatt.
2020. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért két és fél éve nem normális, szülés után hullik a haj nagyon pár hónapig, de nem a szoptatástól. Nekem nagyon bevált a kerastase hajhullás elleni széruma szülés után is, meg máskor is amikor nem derült ki hogy mitől hullott annyira
2020. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkabb hormonális gondokra gyanakodnék. Szülés után pár hónapig ezért is normalis a hajhullás. De sajnos sok nőnek pajzsmirigy problémák jönnek elő, ami okozhat hízást, fogyást, hajhullást.
2020. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!