Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a helyzetben van értelme...

Ebben a helyzetben van értelme fejni tejet?

Figyelt kérdés

Sürgősségi császárom volt, a fiamat elvitték pic részlegre, de hamarosan jöhet ki.


Kérdezték hogy akarom etetni, és mondtam, hogy szoptatni terveztem.

Tanácsukra most szivattyúzom magam, hogy legyen tejem, addig kap tápszert a fiam.


Tejem kb napi 3 ml, de már sebes a bimbóm annyit használtam a gépet. Viszont mikor meglátogattam a fiam, csepegett rögtön. Van értelme fejni, mikor láthatóan a baba közelsége jobban használ?

Tanács is jöhet hogy legyen tejem...


2020. máj. 19. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból van, hogy nehogy elapadjon mire együtt lehettek. Nekem is Pic-es volt a fiam. Mondjuk en maradtam a fejésnél. Nem nagyon akart szopni. Ilyen 30 perc alatt 5ml meg ilyenek. De nem lett túl sok tejem se. A lényege a mondandómnak, ha az a celod, hogy szoptass, akkor tartsd fenn az ingert, mert lehet mire együtt lesztek elapad a tejed.
2020. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatnád akkor is fejni mikor ott vagy. Ha szopizik is, lehet utána még tudnál. És akkor annyival kevesebb tápszert kapna. Meg igen az ingert fontos fenntartani. Kimasszírozni próbáltad esetleg fejés előtt?
2020. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vegyél lansinoh kenőcsöt a mellbimbodra. Nekem nagyon bevált.
2020. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor fejem is tovább. Ma elértem a mágikus 2 ml-t 😁
2020. máj. 19. 22:04
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen ismerős. Milyen fejőd van? Elektromos vagy kézi? Melyik márka? Nekem az avent elektromos bevált. Ha esetleg másnak(barátnő, tesó) van más fajta fejője mint neked (más márka) akkor kérd kölcsön, ha tudod, mert van akinek bizonyos márka nem válik be. Ha tudnál valami mennyiség szerűt fejni, legalább lefagyaszthatnád későbbre.
2020. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Elektromos, kórházi. Nagyon kapálóztam eddig, nem akartam fejni mert undorít kicsit, de szoptatni szeretnék és nem akarom hogy ne lövelljen be a tejem.


A környezet se segít, ki be járnak orvosok, vannak szobatársaim, akik néma csendben sírnak (ok én is szoktam, mert ez a pic anyukák szobája) vagy ha nem néma csend/sírás akkor a pittyegés kintről mert valakinek folyton nyügje van.


Csoda, hogy nem megy...


Azért köszi csak folytatom, hátha a pumpálás segít később.

2020. máj. 19. 22:32
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen ismerem a szitut. En is Pic szobában voltam. Volt ám ott mindenfele érzelmi hullámvasút. Gondolj arra a gyereked a lehető legjobb kezekben van. 💜
2020. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mi is PIC-en kezdtük. Fontos hogy fejd le azt a keveset is ami van. Bár elég fura hogy tápszert kap, általában donor tejet adnak (kivéve ha anyuka nem engedi).

Amúgy én is azt javaslom hogy ha van módod kölcsön kérni, vagy anyagilag nem gond venni egy másikat akkor érdemes más márkával próbálkozni.

Nekem pl pont az avent elektromosa nem vált be. 80 ml volt a max ami lejött, és mire 3 héttel később végre hazamehettünk már csak 30 ml jött le és nem is tudtam visszahozni már a kezdeti mennyiséget sem, pedig hónapokig küzdöttem mire nagy lelkiismereti vivodasok után elengedtem és beláttam hogy az akkor már csak 3-5 ml tejből nem lesz több.


Kitartás!

2020. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez külföld, lehet hogy azért adtak "formula"-t.

De néha tejnek hívták meg elég fehér a színe.


Nekem mindegy csak táplálják mert a vércukor volt a baj.


Ma hajnalban elvitték a fejőm, pedig tegnap este csak egy alkalom 7.5 ml tejet eredményezett. Javaslatra videokat néztem a fiamról, és sokat használt.


Talán ma feljöhet hozzám. Szurkoljatok!

2020. máj. 20. 10:38
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Szurkolok! Hajrá. Nézd szerintem nincs azzal gond, ha tápszert kap. A nem PIC-es anyukák ezt el se tudják képzelni. Ott az embert baromira a szoptatás érdekli utoljára. Ott az ember elenged mindent. A lényeg, hogy a gyerek jól legyen aztán eszik, amit eszik. Szobatársam gyerekeket pl direkt etettek tápszerrel, mert az anyatejtől véres lett a Széklete. Egy Pic-es babán nem kezdenek el kísérletezni anya mit egyen meg mit ne stb. A tápszer összetétele állandó. Ott nem lehet ilyet, hogy jajj hat legfeljebb pár napig nem jut elég tápanyaghoz. Meg amúgy ahogy en nézem külföldön nincs az a nagy anyatej tálibság, mint Magyarországon, szóval ott nem hiszem, hogy ezen lelkiznek az orvosok.

De ne aggódj, ha megindul a tejed nem lesz semmi gond a szoptatással, de ha nem indul be akkor sincs semmi katasztrófa.

2020. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!