Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valakinek lenne valami ötlete,...

Nikica3 kérdése:

Valakinek lenne valami ötlete, hogy hogyan tudnám könnyedén le szoktatni 15 hónapos fiamat a ciciről?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
2 éves koráig normális hogy szopik, miért akarod leszoktatni?
2020. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kistesót is szeretnénk
2020. máj. 26. 22:24
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
2 èv felett is normàlis a szoptatas. Ha màr menstruàlsz, akkor terhes is lehetsz. Ha mèg nem, akkor segìthet , ha ritkìtod a szopikat. Figyeld meg az eves-ivàson kìvül milyen igènyeinek a kielègìtèsère hasznàlja, ès igyekezz rèszben màssal pòtolni. Nem etelre, hanem törődès màs fajta megnyilvànulàsàra.
2020. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Egyes. Neked ugyan nem mindegy miért nem akarja a több mint egy éves gyereket szoptatni?! Komolyan ne legyél már ennyire szoptatás tálib.

Kérdező. Ne add oda neki. Eleinte hiszti lesz, de megszokja. Mondd neki, hogy bibis vagy beteg a cici és e szabad.

2020. máj. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Bár a kérdesre valaszolni nem tudok, de hasonló helyzetben voltunk.7 honapos volt a kislanyom, mikor el kezdtuk tervezni a kistesot, de egy percig sem jutott eszembe abbahagyni a szoptatast. 19 honapos volt mikor megszuletett a pici. Tandem szopiztak egy darabig. A nagyobbik 3 eves, magától elhagyta egy fel eve. A kicsi 20 honapos, szopizik meg es tervezzuk a 3. babát.
2020. máj. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Érdemben nem nagyon tudok..

Megpróbáltam.. nem ment..


Durva volt mindkettőnknek.


Viszont most újrapróbálkozom, mert jövő hónapban 2 éves.

Még mindig napi 5! alkalommal szoptatom, és van egy 3,5 hónapos babám is.

Fizikailag sok.


/ mensi nélkül lettem terhes/

2020. máj. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

2 hónapja szoktattam le a 20 hónaposomat. (Akkor 18 volt)

Mondtam neki hogy beteg a cici és nincs több tejci.

2 napig hisztizett, aztan megszokta. Az egész elhatározás és türelem kérdése.

2020. máj. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2nappal kiegyeztem volna utolsó

1 hónapig bírtam

Egész nap hisztizett több, mint 2 hónapig

Mászott h cici.

Aztán sikerült kiegyezni 1 ciciben, de megszületett a pici........

2020. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah és a mellem túltelítettségét nem is számítom..
2020. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk addig nem jott ossze, ameddig szoptattam, pedig mar rendszeresen menstrualtam elotte 1 eve, de a lutealisom rovid volt, mert a prolaktin szintem magas volt valoszinuleg meg a keves szopi mellett is. Ahogy elhagytuk, a kovetkezo teljes ciklusban megfogant a teso. De ez valoban ritkabb, altalaban osszejott a szopis csoportban iroknak, ha marcsak keves szopi volt, igy megteheted azt is, hogy csak a kevesbe fontos szopikat veszed el, es meghagyod azokat, amikhez jobban ragaszkodik, es megnezitek, hogy ez ugy eleg-e. Vagy van mas oka is, hogy el szeretned valasztani? Mert en pl. az ejszakak miatt is akartam. Fokozatosan vettem ela szopikat, a legkevesbe fontostol indulva, kimentunk jatszani, ott nem jutott annyit eszebe, minden szopinal hagytam kb. 1-2 hetet, hogy bealljon, hogy az mar nincs, es ugy mentunk tovabb. Kozben remenykedtem, hogy nem kell teljesen elvalasztani, es beall az alvasa, es a teso is osszejon (szerettem volna tandem-szoptatni), de vegul teljes elvalasztas lett, mert ejjel is kovetelte a cicit. Honapokig tartott a leszoktatas, hogy neki konnyebb legyen, vegul hiaba mondtam, hogy nincs mar reggel sem, mert ejjel is orditva kovetelte ujra, igy vegul bekentem, es onnantol nem kerte, nem is sirt.
2020. máj. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!