Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem szeretett szoptatni,...

Aki nem szeretett szoptatni, meddig szoptatta a gyermekét?

Figyelt kérdés
Olyan is írhat aki nem szereti a szoptatást de még csak tervezi az elválasztást.
2020. máj. 31. 19:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
Kb 2 napig. Aztán fejtem.
2020. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Csak a kórházban. Alig volt tejem, ha volt egyáltalán, éjjel-nappal sírt a baba, le se lehetett rakni. Borzasztóan fájt is, ahogy szívta, gyorsan el is engedtem az egész szoptatás dolgot, nem erőltettem.
2020. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettot 1 evig. Nem kulonosebben szerettem szoptatni, de tudtam, h ez a jo a babanak es volt is tejem, mondhatni a kezdeti fajdalom utan, siman ment. Sose fejtem, beallt a kereslet kinalat, es ennel egyszerubb azert keves dolog van. De 1 even tul nekem mar nem fert bele, addig fokozatosan valasztottam le oket. Sosem elveztem kolonosebben, de persze azert talaltam benne szep pillanatokat.
2020. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
A nagyot 2 hónapig. A kicsinél meg se indult a tejem szerintem azért mert egész terhességem alatt iszonyodtam a gondolattól is.
2020. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

Megjelentek a szoptatásnáci lepontozók.

6 hétig szoptattam, fejtem és mellette tápszert is adtam a babáimnak. Ikreim vannak, próbáltam felváltva és tandem is de egy fejőstehénnek éreztem magam. 6 hetes koruk után napi egyszer fejtem még 2 hétig, utána teljesen áttértünk a tápszerre. Megváltás volt.

2020. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

5 én is ezt akartam írni: Pontoznak a szoptatásnácik :D

Kérdező: én szép álmokat dédelgettem a terhesség alatt a szoptatásról. Aztán megszületett a lányom aki be se akarta kapni a mellem, lusta volt szívni. Persze hogy nem akart egy üres mellet szívogatni. Rendszeres fejéssel is 5 ml tejem jött. Pedig mindent megtettem. 3 hét sírás, küzdelem, csodaszerek és anyai kudarcélmény után elengedtem a dolgot, ha folytattam volna belediliztem volna. Pokolra kívántam a szoptatást, a véres sebes melleimet legszívesebben levágtam volna... Még a védőnő is támogatott, hogy nyugodtan engedjem el, ne erőltessem. A lányom elégedett, boldog, egészséges, jó étvágyú és még sosem volt beteg!

2020. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Majdnem 3 éves koráig :S
2020. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem most volt már, de akkor is túlzásba esett mindkét oldal a maga véleményének erőltetésével.

A szoptatás a legkönnyebb dolog ahogy a picit etetni lehet.

Nekem az elsőnél alig volt tejem, ahogy más is írta, szoptattam egyik mell, másik mell, majd tápszer, minden etetésnél. Próbáltam mindent, teát, fejést, nem segített. Fél éves volt maikor már annyi tejem sem volt hogy érdemes legyen vele erőlködni.

A másodiknál és a harmadiknál viszont rögtön lett tejem és elegendő, az első pár hónapban semmi mást nem is kellett csinálnom velük, maga volt a mennyország.

Akinek rögtön sok teje van és könnyen ment neki, nem kínlódott a szoptatással, annak utána az a tévképzete lehet hogy csak az nem szoptat aki nem akar. Ez butaság.

Ahogyan az anyatej bár a legjobb, de a mai tápszerek majdnem ugyanolyan jók. Sőt, a tápszerektől pont amiatt féltettek, hogy attól majd kövér lesz a gyerek, a valóságban meg a tápszeres gyerekem mindig is sovány volt, míg a két anyatejes babám olyan kövér hogy majd kipukkantak - amíg el nem kezdtek mászni. Onnantól mindhárom hasonló testalkatú volt már.

ha az első pár hónapban tudod szoptatni a babádat, legalább részben, akkor az nagyon jó. De a 4. hónaptól amúgy is lassan el lehet kezdeni mást is adni, persze ha sok teje van valakinek akkor elég kicsit később.

Akinek dolgozni kell menni annak hamarabb abba is kell hagynia a szoptatást. Ha napközben mást is adsz neki, eleinte tápszert, aztán egyéb kajákat, megteheted hogy fokozatosan elhagyod és nem minden etetésnél szoptatsz. Fél éves kora körül ha reggel és este kicsit még tudod szoptatni már az is nagyszerű.

EZ attól is függ hogy mennyi tejed van - mert ha sok, akkor neked szükséges a gyakori szoptatás inkább a mell feszülése, a tej folyása miatt. Ha kevés van és emiatt nem szeretsz szoptatni, akkor meg a hosszabb idő legalább segít hogy elég tejed legyen arra az alkalomra.

De minél ritkábban szoptatsz, annál kevesebb fog termelődni és szépen csökken majd.

2020. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem szerettem, de akartam, minden erőmmel. Szerettem persze a közelségét, imádtam hogy odabújik, egymásnak vagyunk, de fizikailag ahogy szívta, kegyetlen rossz érzés volt, nyilallt a gerincemen lefelé - hozzáteszem, rossz technikával szopott a lányom, amin a szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni. Úgyhogy sajnos a 10. naptól pótolni kellett, és 2,5 hónaposan végleg elment a tejem.
2020. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9%
Senki nem egyforma, de engem csak az az egy kerdes foglalkoztat hogy mit vagy miert nem. lehet szeretni a szoptatast?
2020. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!