Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes lenne átállni a fejésre?

Érdemes lenne átállni a fejésre?

Figyelt kérdés

Második babám éppen egy hónapos. Elsővel is kínszenvedés volt a szoptatás, potolgatnom kellett, bimbó védővel ment csak a szoptatás, egész napom szoptatasbol, tápszer keveresből, fejésbol, sterilizálásbol állt.

Most a második babammal talán még rosszabb a helyzet. Fejembe vettem hogy kizárólag anyatejes baba lesz és igény szerint fogom szoptatni. Ennek az lett az eredménye hogy begyulladt a mellem, lázas voltam és napokig csomós volt a mellem... kisebesedett a mellbimbom.. minden egyes szoptatás egy kínszenvedés, összeszorított fogakkal csinálom sokszor végig. Mindezek mellett a nagyobbik gyerekemmel semmit nem tudok foglalkozni, a háztartás úszik. Egyszerűbbnek találom ha lefejném mindig teljesen üresre a mellem és úgy adnám a babámnak a tejet. Így talán nem gyulladna be többször és nem lenne fájdalmas a szoptatás. Mit gondoltok?



2020. jún. 11. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Lansiloh krém mellbimbóra egy csoda :) kb 2hét alatt teljesen helyre jött a varas, sebes bimbóm, azután már nem is sebesedett ki újra

Szoptatási tanácsadóval nem beszéltél? Nem volt sosem begyulladva szerencsére :)

Sűrűn szoptattam minden szoptatásnál másik cici, és ha a másik is bedurrant akkor abból fejtem, de csak annyit, hogy ne fájjon, feszüljön.

2020. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj tanácsadóval!

Ha mindig fáj = 100 %, hogy rosszul kapja be a bimbót.

A fejés csak látszólag könnyebb út, de ahogy ügyesedik a baba (ha jól kerül mellre, egyre gyorsabb), a fejés jóval több időt emészt fel, mint megszoptatni. És a tej is gyorsan elapad.

Csináltam, szar volt. Fejtem állandóan, alig maradt időm rá és még így se volt elég.

Második gyereket csak szoptattam. Közben tudtam mesét olvasni, de még (tudom, undi) a nagy fenekét is törölni.

2020. jún. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A babát is érdemes lenne megnézetni. 2 lenőtt nyelvű gyerekem van, az elsőnek még a szájpadja is gótikus. Ami kívülről jó technikának tűnt számomra maratoni kínzás volt. ALansinoh Lanolinja valóban csodákra képes, sajnálom hogy csak a második gyereknél találtam rá.

A fejéssel valóban csak még több idő fog elmenni, még többet kell mosogatni és fertőtleníteni, ráadásul akkor nem csak az idősebb de a kicsi gyerektől is elveszi az időt. Egy szoptatási tanácsadó sokat segíthet, ha elkötelezett vagy keress egyet.

2020. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak fejéssel etetem a babám , már a kórházban sem tudtak segíteni a szopival kapcsolatban , egyszerűen utálja a cicimet , tanácsadó sem tudott segíteni , de nem akartam tápszerezni sem. Maradtunk a fejésnél és őszinte leszek nekünk sokkal kényelmesebb,mert így éjszaka pl. apu is tudja etetni vagy itthon tud vele maradni ,ha én megyek valahova, nagyi is tudja etetni. Illetve pontosan nyomon tudom követni mennyi tejem van és ő mennyit eszik. Nem törvényszerű ,hogy a fejéssel egy idő után elapad a tej. A titok a rendszeresség. Én 3-4 óránként fejek és szerencsére rengeteg a tejcsi.
2020. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!