Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl lehet táplálni anyatejjel...

Túl lehet táplálni anyatejjel egy csecsemőt?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatott baba, nagyon sokat gyarapodott a súlya. 2800grammal vittük haza május 16.án. mára 5100g. Általában 3 óráként eszik, de sokszor annyit sír, és nyűgös, hogy nem lehet vele bírni, csak a szoptatás segít rajta. Van, hogy viszont ez sem segít, és szinte egész nap sír. Van valakinek ötlete mi lehet a baj?
2020. jún. 30. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Hasfájás lesz ez.
2020. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Ciciből nem tudod túletetni. Azért sír, mert nagyon pici még, testközelségre, cicizésre vágyik. Adj neki cicit, amikor csak kéri
2020. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet anyatejjel túl etetni. Még pici, ez normális hogy cicin nyugszik meg és hogy sokat akar cicizni.

Mivel kis súllyal ment haza így normális hogy sokkal többet hízott, hisz a kis súlyú babák hamar behozzak a lemaradást.

Ha régi módi gyerekorvos és védőnőtok van akkor biztos jönni fog a túl etetessel....

Mi is így voltunk nagyon soakt hiztunk az elején. Most 3 hónaposan kezdett csökkeni a hízás üteme.

Amikor tényleg eszik és nem csak komfort szopizik stb akkor szopi közben is bufiztesd meg és utána is alaposan.

Sajnos a hasfájás az elég gyakori az első 3-4 hónapban. Ha túl eszi magát egy baba ( pl tápszerrel) ha nem. Fejletlen még a bélrendszeruk.

Nekünk a szélcső és a gripe water segített.

A gripe water lt vettük utoljára pedig nekünk ez használt csak. Adtuk az első 3 hónapban a biogaiat is.


Próbáltuk Espumisant, colief, stb stb de nekünk csak a gripe W. De mindnekinek más jön be.

Most lesz 4 hónapos a babám, csak anyatejes és most kezd javulni a helyzet. Lekopogom egy 7-8 napja végre szelcso se kellett, kakil jó adagokat egyedül. A pukiknál se üvölt már annyit mint eddig.

Jah és azt ki hagytam hogy az én babámnak akkor fájt még nagyon sokat a hasa és a kakija is ronda volt amikor tej terméket ettem.

Teljesen elhagytam a tejes dolgokat és sokat segített az is. Pötty is volt az arcán a tejtol.

Most kezdem újra vissza vezetni, egyenlőre nem okozott gondot. Ugye ezt is megkell próbálni egy idő utána fokozatosan vissza vinni az étrendbe hátha csak az elején amíg nem alakult ki a bélrendszer, csak addig nem bírta a tejet.

Kitartás! Utána jön a fogzás 😂🤔

2020. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!