Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám hatékonyan szaporí...

Hogy tudnám hatékonyan szaporítani a tejem csak fejés esetén?

Figyelt kérdés
A babám az első pillanattól kezdve elutasítja a cicit , próbálkoztunk vele rengeteget , a mai napig próbálkozunk , de nem kell neki. Szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni a problém ,azt mondta van ilyen. Tápszert egyáltalán nem kap és nem is szeretnék neki adni , kizárólag anyatejes.( cumiból megkapja a lefejt tejet ) Most lesz 2 hetes és kb. 90 ml-t eszik meg egy alkalommal , néha van ,hogy még lecsúszik 10-20 ml , meglehetősen jó étvágya van. Óramű pontossággal 3 óránként kér enni. 3 óránként fejek, olyankor teljesen lefejem, mit tehetnék ,hogy a későbbiekben ne apadjon el a tejem ? Szeretném ,ha jó sok lenne. Tejszaporító sört iszok illetve rengeteg folyadékot , de hátha van valakinek valami tuti módszere ?
2020. júl. 23. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szaporító fejéssel:



7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejni az egyik, majd a másik mellett felváltva. 7 percig az egyiket, majd 7 percig a másikat, majd ugyanígy megismételve 5-3-1 perccel. Akkor is fejni kell, ha nem jön tej, a mellet érő inger a lényeg. Naponta 1-2-szer megismételhető, amíg el nem érjük a kívánt hatást.

2020. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Szia, facebookon keresd a szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoportot, ott szakemberek segítenek.
2020. júl. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Jo is ha elkezded.. 1 hét kb és jön a növekedés ugrás


Másik hogy ne 3 óránként, hanem ahogy a baba kéri / ez lehet pont 3 órára esik😉/

2020. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A szaporito fejes mellett fontos lenne, hogy minimum 2 es ne 3 orankent fejj, mellenkent 20-20 percig (ha nem jon mar belole, akkor ures cicit max 5 percig).


Szoptanitot probaltad? Hazi valtozatban olcson is el lehet kesziteni. Bimbovedovel probaltal szoptatni? Ne add fel, van, akinek a 3-4. honap korul fogadja el a cicit, es onnantol tudnak atallni ra, probalj ra ujra es ujra.


Felalomban probald szoptatni, vagy alvas kozben, olyankor konnyebben elfogadjak. Ha elsore nem kepez vakuumot, probald ujra akar 15-20x is ugy, hogy egy hatarozott mozdulattal ravezeted a fejet, mikozben a masik kezed mutato es kozepsoujjaval osszecsiped a bimboudvart, es igy teszed a szajaba, elotte erdemes kifejni ra egy kis tejed, vagy akar be is inditani fejessel a tejleadot, hogy magatol jojjon belole.

2020. júl. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Mehkérdeznék másik tanácsadót. Nézték a baba nyelvét, száj körüli izomtónusát? Az hogy egy baba nem akar (=nem tud) szopizni, nagyon ritkán csak etetési gond. A későbbi problémák orvosolása miatt jó utána járni.

Elsővel 3 hónapig fejtem egyre csökkenő sikerrel. Már a második hónaptól átfordult az arány és több tápszer volt mint tej, hiába csináltam a szaporító fejést, ettem-ittam bámit. Nálunk izomtónus, gótikus szájpad, vákuum képzési képtelenség és csendes reflux volt.

Második gyerekemet 16 hónapja szoptatom.

2020. júl. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nézz körül ezen az oldalon, sok hasznos információ van a kizárólagos fejéshez

[link]

Van a szaporító fejés, ők úgy javasolják, hogy 20 p fejés, 10 p pihi, 10 p fejés, 10 p pihi, 10 p fejés

[link]

2020. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat a szoptatásra , de nem arra kértem. Igen , kipróbáltunk mindent , néztek a babán mindent , látta több tanácsadó is, ismerem a helyes technikát is. Sajnos nem működik a dolog.Aki a kérdésemre válaszolt , hálás köszönet , utána nézek az említett lehetőségeknek!
2020. júl. 23. 08:47
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, miért lettem lepontozva? Mert a kérdésre válaszoltam és nem kezdtem el kéretlen szoptatási tanácsokat osztogatni?
2020. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit!
2020. júl. 24. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!