Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem lehet túletetni...

Tényleg nem lehet túletetni iszsz babát?

Figyelt kérdés
Kisbabám ( 3 hetes) igény szerint szopik, cumit nem kap. Bőven van tejem, elég erős a tejleadó reflexem is. Az esetek nagy részében szopik majd alszik. Ha ébren marad próbálok énekelni neki, hordozom, ringatom, foglalkozók vele, ringatószékbe teszem, kitolom a kertbe babakocsiban, de olyankor semmi nem jó neki, üvölt és a kezét a szájába gyömöszöli, cuppog, láthatóan mellre akar menni. Apánál se nyugszik meg. Volt, hogy próbáltam 1,5 órán át nyugtatni, mivel előtte 1 órát szopott, de semmi. Ha visszateszem a mellemre ilyenkor brutális mennyiséget bukik vissza hála ezeknek a " szopás maratonoknak" ezután még sír kb. 10 percet majd ringatással elalszik. Azt olvastam, hogy iszsz esetén nem lehet túletetni. Most akkor ez mi? Valami tanács? Adjak neki cumit? Ha igen, milyen fajtát, hogy ne legyen cumizavara? Valaki volt hasonló helyzetben? Szívesen fogadok tanácsokat.

2020. aug. 11. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet


3 hetes azért csinálja mert növekedés ugrása van



Ilyenkor gyakran addig esznek míg buknak..

Mire kell meglegyen a mennyiség


Ráadásul ők nemcsak éhség miatt, hanem minden nyűgre a szopasi reflexszel reagálnak..

Ha sok baja van

Fáj a has, stb, akkor is szopna..

2020. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg ilyenkor már nem éhes, de nyilván nyeli a tejet.


Nálunk is volt ilyen az elején. Bukás is elofordul, ha nem nagyon gyakori és nem sugárban jön, akkor nem kell megijedni.


Hamarosan beáll majd a tej termelés és ő is nő, alakul az emésztése


Cumit ne adj neki, be tud zavarni.

Én 3 hónapos korig nem adtam, szopizott amikor akart.

Az eleje ilyen, kitartást :)

2020. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Nincses túletetés! Ilyen nem létezik.
2020. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
3 hetes újszülött még csak eszik, alszik, kakil. Persze hogy nyűsög, mert próbálod ébren tartani! Majd ha 2-3 hónapos lesz, többet lesz ébren, akkor lehet vele sok dolgot csinálni. De most még hagyd békén pihenni!
2020. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Na nekem senki ne mondja, hogy nem túletetés miatt 12 kilós egy 6 hónapos "iszsz baba". Nem egy ilyennel találkoztam.
2020. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es ki van pattanva a szeme ilyenkor. Amúgy is vannak éberebb időszakai, a hasamban is mozgékony volt nagyon. Az állandó mellretétel elkerülése miatt próbáltam mást csinálni vele. Ma pl. 10-től ébren van, most aludt el ( közben max. 5-10 perceket hunyt) ezalatt a 4,5 óra alatt kb. folyton mellen akart lenni. Hiába ringattam, altattam. Kendőbe is beraktam, nem aludt. Ma is bukott egy nagyot, az lett az eredménye az egésznek. Múltkor este 7-től 11-ig ugyanez volt. Pelust rendben, hasa nem fáj. Tömi az öklét a szájába, keresi a mellet. Most tudtam enni meg kiteregetni. Amúgy ülök a fotelben egész nap és tök egyedül vagyok. És tanácstalan.
2020. aug. 11. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért eszik sokat mert szüksége van táplálékra. A csecsemők gyorsan nőnek! 3hós babám másfél óránként eszik, megadom neki, nem éheztetem. Nincs elhízva. A túletetésnek annyi a jele hogy a kaki zöld színű. Az én babám is bukik. Nincsen tőle semmi baja. Tiédnek se lesz.
2020. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem lehet túletetni. Én úgy gondolom,hogy jól csinálsz mindent. Sajnos az újszülöttek 3 hónapos korukig,tisztelet a kivételnek sokat sírnak. Nehéz kitalálni néha mi is a bajuk. Lefoglalni még nem lehet őket,csak a legnagyobb odaadással gondoskodni róluk. Lehet bármi,fáj a poci,nehezen jön a puki,idegen a világ,éretlenek még nagyon a kinti világhoz. Amit csinálsz,hogy ringatod,hordozod,énekelsz,gyakran szoptatod és nem időre nagyon jó és hidd el meglesz a gyümölcse. Pici még,rohan az idő és hamarosan egy mosolygós,kiegyensúlyozott,boldog kisbabád lesz aki nagyon kötődik az anyukájához.😊
2020. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát kicsit szenvedünk. Nyugicicizni alig tud, ömlik a tejem, és minél többet szopik, nyilván annál több van. Ideges is, ha csak komfortból akar és jön a tej nagyon. Ilyenkor kibukja a felesleget meg fáj a pocija. 😔😔😔 Nagyon cuki ellenes voltam, 4 felét kínálatunk neki, nem fogadja el. Este kiszívtam szívóval a mellem, hogy meg tudjon nyugodni a cicin, mert 3 órája üvöltött. Tényleg nem tudom, mi a jó megoldás, de szerintem szoptatást tanácsadót hívok. Sajnos sokszor az orrán is ömlik a tej, ha meghallom a gyerek sírást már spriccelek, nagyon durva a tejleadó reflexem.. de gondolom, ha elkezdek fejni csak még több lesz, ördögi kör. A gyerek gyönyörűen gyarapszik, kis hurkás. De brutálisan szopizás függő, se anya se a barátnőim nem tudták tanácsot adni. A cumi miatt is lelkifurdalásom van, de nem is kellett neki.
2020. aug. 14. 10:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, én is akartam írni, hogy fejj, de akkor még több lesz sok esetben.


Hiába lettem lepontozva, érezhető, hogy már csak nyugi cicizni akár, nem éhes..

2020. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!