Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori szoptatás mellett is...

Gyakori szoptatás mellett is elapadhat a tej?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasniy hogy a tej nem fog elapadni, ha rendszeresen szopizik a baba.

Ez igaz?

Vagy volt már olyan akinek ennek ellenére elapadt?


2020. aug. 17. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, sajnos elapadt.

De a stressz miatt, gondolom.


Sokat voltunk kórházban is az elején.

Közben fejtem is, éjszaka is beengedtek szoptatni, vele voltam amikor csak lehetett.

Tejem is volt bőven, még fagyasztottam is le.

De a 4. hónapban, mikor már itthon voltunk... Hiába volt sokat mellen, hiába a szaporító fejés, az összes tea, Karamalz, hoemos bogyó, sok folyadék, egyszer csak elapadt.


Nagyon- nagy kudarcként éltem meg.

2020. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyjából úgy történt mint ahogy az első leírta, csak nekem 2 hónap után apadt el. Az elején nagyon sok tejem volt folyamatosan fejtem le és szintén fagyasztottam, majd elkezdett apadni. Próbáltam a szoptatós teát, karamalz-t, folyamatosan pluszba fejtem, hogy több termelődjön, rengeteget ittam, és figyeltem az evésre is, sütöttem olyan sütit ami elvileg szintén segít, de semmi nem vált be. Pedig kórházi mellszívót béreltem, hát ha. Végül elapadt :( A második babánál is ez volt, ott próbáltam nem akkor kudarcként megélni. Jön a harmadik, és reménykedem, hogy őt sokkal tovább tudom majd szoptatni.
2020. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha ez olyan egyszerű lenne, mint ahogy egyes osanyak szajkózzák, akkor a világon mindenki szoptatna és a szoptatasi tanácsadó, mint szakma nem létezne...
2020. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Elapadhat sajnos,de nagyon sokat tudsz tenni a hosszantartó szoptatásért ha igény szerint szoptatsz és nem időre.

Az ősanyázást,mint negatív kifejezést jó lenne már befejezni. Azért mert valaki szoptat és sokat van mellen a baba és ő úgy gondolja hogy ezért is van sok teje vagy elegendő teje,nem kéne ősanyázni.

2020. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 vagy akinek nem inge, nem veszi magára. Nyilván azokról beszéltem akik úgy okoskodnak és kardoskodnak, mintha náluk lenne a szent Grál. Nem azokról, akik szimplán teszik a dolgukat. De az is sokat elmond, aki ilyet magára vesz.
2020. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5-ös. Nem vettem magamra,csak ezen az oldalon olyan sokszor elhangzik ez a kifejezés negatív értelemben,hogy már idegesít ha csak meglátom. Anyák vagyunk szinte mind ebben a kategóriában és mindig mindenki csak bántja egymást mindegy miről van szó. Az aki igény szerint etet az is ősanya,aki együtt alszik vele az is,aki hordoz az is. És már minden kérdésnél szinte elhangzik valamilyen formában. Csak ezért írtam miután megválaszoltam a kérdést,hogy fejezzük már be az ősanyázást. Mindenki úgy csinálja a dolgait ahogy tudja és ahogy nekik kényelmes,ez így van rendjén
2020. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam az éjszaka átalvása vezetett ehhez. 3 hónapos kora körül volt egy időszak (pár hét, már nem emlékszem), amikor nem ébredt. Nem tudtam, hogy nekem akkor is érdemes lenne legalább 1× fejnem. Ez így újra beindította az egyébként elég kusza ciklusomat (IR-PCOS), megint kirügyezett az arcom meg minden, és lőttek a tejnek. Addig ömlött, utána csak pár cseppecske jött nagy nehezen. Egészséges szervezettel lehet, máshogy lett volna.
2020. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!