Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni ilyen "makacs"...

Mit lehet tenni ilyen "makacs" csomóval a mellemben? Hogy tűntethetném el?

Figyelt kérdés

Hétvégén nagyon bedurrantak a melleim, lázas is voltam egész szombaton. A bal mellemből rengeteget tudtam fejni (100-100 miliket) és abból tudtam etetni is csak a kicsit, ugyanis a jobb mellemben felül hatalmas tömör csomó keletkezett, és abból mindössze 5-10 miliket tudtam fejni... próbáltam kézi és elektromos mellszívóval is, de semmi több nem jött. Melegítettem, masszíroztam, zuhany alatt is nyomkodtam, mindig azzal a mellel kínáltam először, de mivel ő sem tudott szívni belőle semmit, mindig kiköpte és nem fogadta el. Hétfőre jutottam el oda, hogy egyszer sikerült 90 milit fejni belőle, de a csomó azóta sem tűnt el, pedig még mindig melegítem, masszírozom, fejek belőle (5-10 miliket ismét), és azzal kínálom először... tegnap mértem, 30 grammot tudott belőle kiszívni, de aztán belealudt, majd áttettem a balra, és ott teleszívta magát. A védőnőnek mondtam tegnap, de csak azt mondta, h nyomkodjam nyugodtan erősen, meg melegítsem, borogassam, hogy eltűnjön.

Van ötletetek, hogy hogy lehetne eltűntetni azt a csomót onnan? Elég elkeseredett vagyok, hogy napok óta "meg sem mozdul", és abban a mellemben már alig van így tejem. Tapintásra amúgy nem meleg már (hétvégén az volt), és nem is fáj már nyomásra, nem piros a bőröm... de gondolom, hogy tejcsatorna van elzáródva, mert előtte semmi nem volt, aztán bedurrantak a melleim, megjelent a csomó, meleg, piros volt, jött a láz, és mikor sikerült a 90 milit lefejni, akkor kisebb lett picivel, de most minden olyan, mint előtte. Vagy érdemes lenne ultrahangra elmenni, hogy ennyire nem akar eltűnni?

Másnak is volt ilyen?

Még nem állt be a kereslet-kínálat, igény szerint szoptatom, 15 napos a kislányom.



2020. aug. 18. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én utána járnék, hogy a körzetben ki a szoptatási tanácsadó és felhívnám ezzel. Lehet egy pofon egyszerű tippet ad majd vagy kimegy házhoz és segít.
2020. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég ha arra a mellre teszed, a baba állának a csomó felé kell lenni. Ilyenkor a felső csomó a legrosszabb, ezt csak fekvésben tudod megoldani úgy hogy a baba lába van a fejed felé. Szoptatás előtt meleg vizes zuhany
2020. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Amiatt írom a tanácsadót, mert én annak idején szintén végig mentem ezeken és általában a borogatás segített. De nálad ez komolyabb.
2020. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg hogy az egyik kezedet a melled bal, a másikat a jobb oldalára rakva sodró mozdulatokat végzel a melleden, és haladsz a kezeddel a mellbimbó felé. Majd ugyanezt a melled aljára és tetejére tett kézzel. Úgy 5 percig felváltva. Aztán nézd meg a mellbimbód, ha van rajta fehér pötty (tejkő), akkor azt piszkáld, nyomogasd ki. Nekem ez mindig segített feloldani az elzáródást.
2020. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél húzópakolast a cicidre. Olívaolaj, arra melegvizes vatta, erre textilpelus, és szoptass úgy , hogy a babát lefekteted az ágyra , az álla a csomó fele nézzen , te meg felülről lógásd oda neki. Így erősebben tudnak szívni . Mindezt addig amíg el nem tűnik a csomó . Közvetlen szoptatás előtt le is lehet zuhanyozni nagyon forró vízzel , 10-15 percig , az is segít.
2020. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!