Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Keveset eszik, iszik a 8,5...

Keveset eszik, iszik a 8,5 hós baba, mit tegyek, mással is történt ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kisbabám sose volt nagy étvágyú, pár hónapos korában is csak 5-6 deci anyatejet ivott amikor már elvileg több folyadék kellett volna. Akkor pár hétig kapott tápszert, de egyszercsak elutasította és csak anyatejes volt onnan. Szèpen gyarapodott, volt pisi, nem foglalkoztam vele. Mostanában viszont kevesebbet pisil, 4 pelus van naponta, azokban is valamikor kevés a pisi. Lemértem kínomban, alig 4 deci tejet szopizik naponta. Pépeket is alig eszi, ami nagyon ízlik neki, abból is csak 100 ml alatt fogyaszt, olykor csak pár kiskanálnyit. Vizet, babateát, friss hígított gyümölcslevet kínálgatok neki, napi 20-50 ml szalad le, utána csak játszik vele, köpköd. Az orvos javaslatára tápszert is próbáltam, nem itta, banànnal keverve is 30 ml a maximum. Mit csináljak vele? Félek, hogy kiszárad. Szerintem minden együtt 5-6 dl lehet, amit fogyaszt, pedig 1 liter is kellene àllítólag. Van olyan, hogy ez normális? Nem tudom, hova forduljak, az orvos csak annyit mond, várjam meg hogy éhes legyen és akkor kínáljam, de akkor se eszik, vagy már üvölt, ha túl sokat várok és csak cicit fogad el, ami majdnem üres. Most 3 hónap alatt csak fél kg-t gyarapodott :(

2020. szept. 4. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Ősz van, hova aggódsz? Ha a 35 fokban nem száradt ki, most 10 fokkal kevesebben se fog.

Egyébként nyáron jellemzőbb a kevesebb pisi, mert izzadnak is.

Fél kg pedig bőven jó, nem újszülött már. A babák többsége a második fél évben összesen hízik fél-egy kilót.

2020. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a jutását. Be van süllyedve? Ha nem, semmi baja annak a gyereknek, hagyd szépen békén. Ha igen, akkor be kell menni a kórházba és ott ellátják.

A fenti a kiszáradásra igaz. A nem evésre, pedig az első válaszoló válaszolt.

2020. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A melegben nem aggódtál? Semmi baja nem lesz. Mondjuk lassan már inkább szilárdat adhatnál neki, vagy legalább darabos pürét. Tudom, hogy azt mondják 1 litert igyon az 1 éves, de a környezetemben egyik se ivott meg ennyit, lányom most már 3 éves, simán megiszik 1-másfél liter vizet, később változni fog ez, mondjuk amikor ilyen pici volt gyümölcslevet hígítottam neki vízzel, mert a vizet nem itta.
2020. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A darabosat nem kéri, próbáltam többször. Jó neked, hogy legalább gyümölcslevet ivott. De, féltem a nagy melegben, úgy voltam vele, ha bágyadt lesz vagy bármi egyéb a kevés pisin kívül, akkor orvoshoz viszem.
2020. szept. 4. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7,5 hónapos, ugyanezt csinálta most egy hónapig. Szinte semmit nem evett, tápszert csak álmában tudtam belecsempészni, pürékből pár kanál és kész. De túlélte, most egy hete gyönyörűen eszi a tápszert is, egyik napról a másikra újra enni kezdett... Majd elmúlik nálatok is, én egy hónapot végiggörcsöltem, de most megfogadtam, hogy leszarok mindent, amíg egészséges, jó a kedve, kakil, pisil, addig ez van, nem egy zabálós gyerek. Most duplázta meg a születési súlyát is még csak a héten. De nem érdekel, brutál vidám, aktív kislány, egész nap viháncol, mászik, ül, feláll, úgyhogy nem aggódom. Te se aggódj, felesleges, ha jól van.
2020. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha azt látod hogy jó a közérzete a babának,jó kedélyű,vidám akkor túlaggódod. Ha viszont sokat sír,nyűgös és láthatóan van valami baja akkor meg kell keresni az okát. Fogzásra gondolok vagy valami hasonló problémára. És biztos vagy abban hogy mindig csak annyit szopik amennyit írtál? Ez a méregetés szopi elött és után elég becsapós. Az anyatej napszakonként változik a baba igényeihez igazodva. Az hogy üres a melled nem lehet hogy csak te érzed úgy,de ő mégis kiszív pár decit? Napokig is lehetne mérni minden szopi után, de nem biztos hogy valós következtetést lehet levonni. Ennyi idős fiam már öt perc alatt jól lakott. Most 10 hónapos,igény szerint szoptatom. Nem sokkal eszik többet szilárdból mint a tied. Mondjuk ő darabos falatkákat már eszeget,de étkezést még mindig nem váltottunk ki. Vizet annyit iszik mint a tied,pár korty utána csak játszik vele. 4 pisis pelus van nálunk is,mondjuk nekünk nem száraz azért van benne,de én tényleg sokat rakom mellre. Nekem a védőnő azt mondta 1 éves kor alatt ez még így oke.
2020. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszi. Mondjuk ő nem is alszik jól, éjszaka állandóan cicit akar, de most pár napja 2 foga készülődik. Az evést nem hiszem hogy ez befolyásolja, mert ugye sose volt jó evő.
2020. szept. 4. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Éjszaka is szopik és akkor gondolom nem méred le. Szerintem ő többet kiszív egész nap plusz az éjjel mint amit leírtál. Nincs itt nagy gond.
2020. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor mértem, éjszaka is mértem nagyjából, amit nem mértem azcsak pár korty lehetett.
2020. szept. 4. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!