Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vagy lefejt anyatejj...

Szoptatás vagy lefejt anyatejjel etetés?

Figyelt kérdés
Van itt valaki aki szoptatás helyett cumisüvegből, lefejt anyatejjel eteti a babáját? Mi az oka? Mik a hátrányai a szoptatáshoz képest (a cumisüvegek pakolgatásán, sterilizálásán kívül)?

2020. szept. 28. 04:47
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Én csináltam. Az elején nagyon kisebesedett mindkét mellem, ráadásul a gyerek sem tudott rendesen mennyiségeket szopni, így végül fejtem és üvegből kapta.


Előnye:

- nyomon követhető mennyiséget eszik

- kevésbé vagy a babához kötve, néha apuka is kelhet éjszaka

- diszkrét tudsz lenni ha mész valahova

- ha szoptatási nehézség is áll fenn, tudsz anyatejet adni


Hátránya:

- elapadhat a tej hamar, ha hajlamos vagy rá

- költséges (fejő bérlés simán lehet akár 15-20e havonta)

- időrabló, mivel az etetések mellé jelentős idejű fejések társulnak

2020. szept. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Én fejem,mert sűríteni kell neki a bukások miatt. Előny: ugyanaz,mint egyesnel. Hatranynal viszont nem igaz,hogy 15-20e havonta. Egyszeri 15 ezer,boven megtérült. Viszont könnyebben elapad,és iszonyat sok idő neha. Ha lett volna választási lehetőség,tuti ciciztetem
2020. szept. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

3 óránként kell fejni ha nem szeretnéd, hogy elapadjon, vagy kevés legyen.


Így szerintem felesleges, mivel ígyis, úgyis kelni kellene fejni, aztán a lefejt tejet behűteni/felhasználni.


Ha előre fejsz nagyobb mennyiséget, akkor a szervezeted azt fogja hinni, hogy ilyen sok tej kell, és feszülni fog a melled egész nap, meg folyni, ezért kell fokozatosan fejni. 3-4-5 órábként legalább. Egy fejés 20 perc körül van, 10-10 mindkét mell.


Miután lefejed a tejet, sz@rakodni kell az eltételével, utána még a babának is adni kell. Sterilizálni naponta, folyton mosogatni a cumisüvegeket (napi 8 etetés), amiz hűtőben tárolsz, címkézni, a fagyasztottat szintén.


Én azt mondom, ha valami baj van, akkor jó,hogy van erre lehetőség, de magamtól biztos nem ezt választanám.


Nem beszélve arról, ha éjjel kel a gyerek, mert éhes, neked gyors el kell szaladj a hűtőhöz, ha kockáztatsz egy esetleges forrázást akkor mikrózod a tejet, így hamar felmelegszik. Ha nem k9ckáztatsz, tejmelegítőnek 5-10 perc kell (addig üvölt a gyerek) forróvizes megoldás szintén vagy 5-10 perc.


Kevésnek tűnik, de mikor az üvöltés miatt kapod a panaszkodást a szomszédtól, meg szétmegy a fejed, mindenki IS felébredt 200m-en belül akkor az nem vicces.


Ezzel ellentétben, ha szoptatod, akkor csak mellre teszed és jó esetben alszik is vissza.



És nem, nem vagyok szoptatás náci, tápszeres a gyerekem. Ezeken józan paraszt ésszel gondoltam végig, meg a korai próbálkozásaim miatt, mikor még az intenzíven volt a babám, és megpróbálkoztam a fejéssel.

2020. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Már megint le vagyok pontozva... Ha a fejőgép ára miatt, akkor vállalom, én ennyiért láttam bérlést (profi gépet), kaució+napi díj, ami 6-800 forint. Egyszeri kiadásként 15-ért vettem kézit (Advent), nekem szépen hozta, de a melleimben maradt tej érzésre.Házi elektromost 20-tól lehet kapni, de az nem profi gép, és vagy lehozza a tejet, vagy nem...
2020. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
En egy 60 ezres medelat vettem 12ert jofogasrol.
2020. szept. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
[link] ennyiert is megeri. Ne kezit vegyel, ez medela swing az egyik legjobb allitolag en is ezt hasznalom es egyaltalan nem faj. Jar hozza egy olyan cumisuveg amit szivnia kell a babanak bar nalam azt nem fogadja el a babo, csak a simat. Enazert hasznalom mert ha megyunk valahova nem akarom masok elott szoptatni ez az en hulyesegem.
2020. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Mindent leírtak


Szerintem az apadás mellett a fejés ideje a baromi sok.



Plusz egy negatívum

Sokkal nagyobb az esélye a szàjpenészre.

Persze a tápszeesnek is.


Mondom ezt úgy, hogy a szoptatott gyerekemmel is sikerült benyalni fél évesen

2020. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Aki fejéssel hónapokig eteti a babát, annak maximális tiszteletem. Iszonyatosan macerás. De mindent leírtak. Ha nincs a babánál idegrendszeri oka a szopási nehézségnek én inkább sebes bimbó ellenére is vállalnám a szoptatást ( ahogy tettem is, gótikus szájpad miatt 2 hós koráig fájt a bimbóm és sebesedett, ezt megfelelően kezeltem, sose lett gyulladás belőle). Amúgy érdemes utána járni, miért sebes, nekem is szoptatási tanácsadó segített. Ha nagyon nem birtam volna, szerintem átálltam volna a tápszerre.
2020. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!