Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális ez a sok bukás?...

Normális ez a sok bukás? Aggódnom kellene.?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányom rengeteget bukik. Anyatejes

Sztem a fele minimum visszajon. Éjszakát vegig alussza hason. Akkor nem bukik. Nappal viszont rengeteget. 2880 grammal s 47 cm született 38.hetre. Most 5500 gramm s 57.5 cm. Napi szopizasok így alakulnak. Reggel fél 7. Aztán fél 10. Del. Fél 3. Fél 6 s este fél 8. Majd reggelig alszik. Jókedvű mosolygós baba. Már próbálkozik az atfordulassal. Hason fejét emeli.

. Védőnő tanácsra nem tesszuk rögtön szopi után hátra. De ha a pihenőszekbe van vagy mi fogjuk akkor is bukik. Van amikor éves után akár 1-2 órára is.



2020. okt. 14. 07:54
 1/9 anonim válasza:
47%
Szerintem nem normális ez..
2020. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is rengeteget bukott, de amíg megfelelően hízik, addig nem gond. Nekem hízott.Egyébként a hozzátáplálással javult, most 10 hónapos, 3szor eszik szilárdat és szinte soha nem bukik már
2020. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Mi is így voltunk, igaz, csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni. Kibukta az anyatejet, tápszert. Evés után mi gyors vállra tettük, alatta textilpelus és a felmosó bekészítve. Éjszaka semmit sem bukott vissza. Én pánikoltam, de a doktornő azt mondta, hogy amíg nem csökken a súlya, nincs baj. Hozzátáplálást elkezdve abbamaradt a bukás, mint a 2-es válaszolónál is.
2020. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de lesz ez még rosszabb. A lányom ahogy megtanult hasra fordulni 4 hónaposan azóta még többet bukik. Ahogy lerakom a hátára már fordul is át és ahogy mozog már bukik is. 6 hónapos lesz jövő héten, már kúszik. Naponta kb. 3-4x öltöztetem át, textilpelus mindig odakészítve. De ha nem vagyok éppen ott amikor jön vissza a kaja, már bele is tenyerel, belemászik :( Szőnyeg, takaró minden olyan lesz. Várom már, hogy felüljön, mert ez borzasztó. Védőnő, doki annyit mond, hogy majd ha szilárdat eszik megszűnik a probléma.
2020. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. S ez téged megnyugtat? Nem félsz attól h nem hízik rendesen? Bevallom én para mami vagyok s most is elkeseredtem h előző hónaphoz képest (előző hónapban 1200 grammot hízott) most csak 700 grammot de 52.5 cmrol 57.5 cmre nőtt...
2020. okt. 14. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, minden héten mérem. Hízik szerencsére. A születési súlyát már 4 hónapos korára megduplázta. Onnantól kezdve lassul a hízás.
2020. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi 2880 grammal születtünk. 3 hónaposan 5500 gramm. Tehát már akkor mi is majdnem megduplaztuk. Ez akkor jó? Köszönöm
2020. okt. 14. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele mi lenne ha minden hónapban 1,2 kg hízna?! 1 évesen mekkora lenne? 😉 Úgy tudom, hogy 1 éves korra kell megháromszorozni a születési súlyt.
2020. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam szépen gyarapodott, kimondottan kövér anyatejes baba volt. A tej folyamatosan bugyogott-szivárgott belőle. 8-10 hónaposan még a főzeléket is bukott. Mivel látványosan gyarapodott én nem aggódtam. (Csak mostam, mostam.)
2020. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!