Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jobb igény szerint...

Miért jobb igény szerint szoptatni, mint idő szerint?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat légyszi, mert én is normálisan tettem fel a kérdést, ha provokálónak tűnik, nem provokálásnak szántam!



Én még nem szoptatok, majd csak februártól, mert akkor születik meg a pici, ha minden jól megy.

Sokan mást mondanak a szoptatásról, valaki igény, valaki idő szerint. Én idő szerint szeretném majd szoptatni, mert ha igény szerint szoptatom, akkor a baba akkor fog enni, amikor akar, és ha mondjuk olyan helyen vagyok, ahol mások is vannak, akkor nem szeretném a nyilvános szoptatást (nem vagyok a nyilvános szoptatás ellen, ha valaki ott szoptat, akkor ott szoptat, mindenesetre én nem szeretnék).

Viszont erről az idő szerinti szoptatásról a nagy többség le akar beszélni, mert hogy jobb az igény szerinti szoptatás, mint az idő szerinti. Mégis miért jobb? Vagy mitől lenne jobb? Nem akarok provokálni senkit.


2020. okt. 23. 18:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

"Miért jó ez a babának?

A kérdésre nagyon egyszerű a válasz! Azért jó ez neki, mert az élet első hónapjaiban, számára az egész világot az édesanyja jelenti!


Miért jó a mamának?

Ha a mama a baba igényeit követi, akkor rá fog találni arra az útra, ami mind a kettőjüknek a legjobb! Ha jó a babának, jó a mamának is! Annyi teje lesz így, amennyit a baba igényel, és a szoptatásnak számos jó élettani hatása van a mamára nézve is, mind rövid, mind hosszútávon! Az egymásra hangolódáshoz elengedhetetlen, hogy a mama merjen bízni a babában, és a saját belső anyai ösztöneiben!


Tehát, a szoptatás nem csupán anyatejes táplálás, hanem annál sokkal több! A kisbaba nem csak azért szeretne szopizni, mert éhes vagy szomjas, sajnos sokszor csak ez a két dolog jut eszünkbe a szoptatásról. A szoptatás rengeteg szükséglet kielégítésére szolgál, a kisbaba lehet, hogy csak biztonságra, közelségre vágyik, nyugtalan, fáj valamije, megijedt, túl sok inger érte, álmos és szeretne elaludni.


Amennyiben az édesanya észreveszi gyermeke igényét és válaszol is rá, ez a lehető legjobb mind a kettőjük számára. A kisbaba igénye kielégül és az édesanya is megerősödik anyai mivoltában, a kötődés kettőjük között erősödik."

2020. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Én, idő szerint szoptattam.

Nekem, jobb volt, meg sokat voltunk kórházban is, ott meg ha akartam, ha nem, csak időre szoptathattam.


A babának is úgy vettem észre, hogy nem volt gondja vele.

Hamar beállt egy rutinunk, tudta mikor van hami, mikor van pancsi.


Amikor hazajöttünk, itthon is tartottam az időket. Egy idő után, meg szinte már a baba jelzett, időre.


Ez, szerintem, a napirendünk könnyebb kialakításában is nagy szerepet játszott.


Februárra várjuk mi is az újabb kicsit, vele is ugyanígy, szeretném majd tartani az időket.


Hogy neki, megfelelő lesz-e, vagy mást igényel-e, majd kiderül.

2020. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%
1.vagyok iszsz előnyei ezek.Nekem mind a 4 baba iszsz baba volt
2020. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Mert a gyerekek nem idő szerint működnek. Meg fogod látni, hogy első gyereknél a terhesség alatt szépek a tervek, aztán pofán vág a valóság naponta 5x. Az én gyerekem tápszeres, de még ő sem időre eszik, mert nappal többször eszik kevesebbet, kedvtől függően. Egy anyatejesnél ez hatványozottan így van, ráadásul a tejtermelés fenntartásához rengeteg inger kell, főleg az elején. Hónapok, mire a gyomra képes ritkábban nagyobb mennyiségekkel megbirkózni.
2020. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%
Nem jobb, hiába próbálja a WHO így tálalni, meg súlykolni mindenkibe. Az, hogy minden nyekkenésre mellre teszed a gyereked, azzal nem azt éred el, hogy jobban fog kötődni hozzád, meg hogy jobban fog szeretni (meg egyéb hülyeségek), hanem azt, hogy felnőve türelmetlen lesz, mert azok az ingerek, amik piciként érték őt, azok az ingerek hatással lesznek az életére. Az a generáció, akik idő szerint szoptattak, azok a gyerekek türelmesebbek voltak, nem kaptak dührohamot, ha 5 percet várni kellett a pénztárnál, vagy mondjuk hónapokat kellett várni, amíg kijön a sorozatuk új évada. Azok pedig, akik igény szerint lettek szoptatva, azok még azt nem bírják ki, amikor bejön a youtube-on egy olyan reklám, amit 5 perc múlva kixelhetnek, mert piciként az lett beléjük kódolva, hogy mindig minden azonnal történik körülötte, mindig mindent azonnal kap. Le leszek pontozva, de sajnos ez van.
2020. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%
Én ezen nem gondolkodtam amíg terhes voltam. Igazából a gyerekorvos kerek perec kiadta h 3 óránként etetés, nem nonstop mert a baba gyomrának kell a pihenés, lehet nem pont így fogalmazott de a lényeg ez. Nekem fogyott a születési súlyából ezért figyelnem kellett az az adagokat is, a fennmaradót tápszerből kellett megoldanom a kevés tejem miatt. Friss, tapasztalatlan anyukaként követtem az orvos minden utasítását, mert fingom nem volt h nem vagyok köteles szót fogadni mint egy hülyegyerek. Sok minden máshogy alakult volna. Ha valaha szülök még úgy fogom alakítani a dolgainkat ahogy nekünk jó, nem ahogy a gyerekorvosnak, védőnőnek, mamának, anyósnak éa stb. Amit tanácsolok neked, úgy csinálj mindent ahogy te szeretnéd. Nyilván ha bármi gond adódik a gyerekorvos ott van segít, de problémamentes szülésnél ha a babával sincs semmi, nyugodtan anyukára lehet bízni a dolgokat. Mostani eszemmel sokkal nyugodtabban tudnám végigcsinálni az egészet, nek folytonos gyomorideggel, mint ahogy végigcsináltam.
2020. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%

"Miért jó a mamának?


Ha a mama a baba igényeit követi, akkor rá fog találni arra az útra, ami mind a kettőjüknek a legjobb! Ha jó a babának, jó a mamának is! Annyi teje lesz így, amennyit a baba igényel, és a szoptatásnak számos jó élettani hatása van a mamára nézve is, mind rövid, mind hosszútávon! Az egymásra hangolódáshoz elengedhetetlen, hogy a mama merjen bízni a babában, és a saját belső anyai ösztöneiben!"


Az a jó a mamának, ami a babának? Ha a baba elégedett, akkor az anya is? És jön a kérdés: Miért van ilyen sok nő, aki szülés utáni depresszióban szenved? Mert mindenki azt várja el tőle, hogy akkor ugorjon, amikor a baba akarja.

2020. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Az elején ha fejreállsz sem fog 3 óránként enni neked. Kicsi még, gyenge, hamar elfárad. Simán lehet, hogy beleszív hármat és az erőlködéstől be is alszik, viszont mivel nem lakott jól, 1 óra múlva megébred enni. Akkor 2 órán át hallgatod ahogy üvölt? Persze, 2-3 hónapos korára megerősödik, ügyesebb lesz, kialakul a technikája, és akkor már lehet időre szoptatni, de előbb nem nagyon fog menni, szerintem. Valamint a tejtermelésnek is jót tesz, hogy igény szerint kerül mellre eleinte, mert szopás közben termelődik/szaporodik. De én nem vagyok egyik mellett és ellen sem, nekem mindkét gyerekem csak minimális ideig szopott, aztán tápszeresek lettek.
2020. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
41%

Mindkét gyermekemet időre szoptattam és a most érkező 3.nál sem lesz másképp. Pik pak volt napirendünk. Nem vagyok híve a minden nyekkenésre mellre tételnek,se a cicin altatásnak és ők sem sírtak mert éhesek folyamat.

2.ősanya ismerősőm itt áll 2.5 éves gyerekkel akik tombolnak éjjel nappal a mellért szó szorosan.. Nekik mai napig abból áll a nap, hogy nonstop rajtuk lóg a gyerek. Az egyiknek hiába apadt el időközben,akkor is éjjel nappal rajta lóg. Most, hogy a napokban született a kistesó még brutálisabb a helyzet.

Hát kösz nem.

2020. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

Iszsz szoptattam. Az a baj, hogy sokan keverik a szezont a 🌳szommal. Az iszsz sem azt jelenti hogy minden nyekkre. Az elején még igen, de mikor már jobban lehet érezni, mással megoldani az igényeit akkor nem. Nekem is van ismerősöm aki még az 1 évest is minden nyikkra cicire vágja. Az én fiam 1 évesen már csak alváshoz cicizett.

Hogy miért jó? Segít fenntartani és beállítani a tejtermelést. Így lesz annyi amennyi kell.

Amúgy meg gondold el. Kicsi, új neki a világ, még látni is alig lát. Az egyetlen amit ismer az te vagy. A te közelséged és a szopás (ami ösztönös) nyújt neku biztonságot és megnyugvást.

Amúgy én se szoptattam soha nyilvánosan. Míg nagyon kicsi volt, amúgy se nagyon programoztam vele, aztán meg már nem szopizott sűrűn.

2020. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!