Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kellene a tápszer kiegeszitesk...

Kellene a tápszer kiegeszitesképpen?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos. Lassan 1 hónapja már h 2 óránként eszik mindkét ciciből. De a 2 etetés között már nyavog h éhes. Ha tehetné sztem 1.5 óránként cicizne. Keveset bukik. Fejni sajnos már nem tudok. Ittam szoptatós teakat valamint alkoholmentes sort is. Egyszerűen a fejes nem megy. Éjszakát vegig alussza. Tápszer kellene neki? Kérlek adjátok tanácsokat mert a védőnőnek hiába mondom h kevés neki a tejem s sztem nem lakik jól. Valamint fogyott is mi úgy vettük észre. 57.5 cm volt már a 3 hónapos státuszon is. Azóta nem nőtt. Tehát nem az van h inkább nőtt mint hízott.

2020. okt. 29. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Mennyit gyarapodott?
2020. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2880 grammal született s 3 hónapos státuszon volt 5500 gramm. De mint írtam azóta van ez h alaih bírja ki a 2 órát etetések között.
2020. okt. 29. 07:39
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
A fiamnak is volt ilyen időszaka, én többször szoptattam. Pár nap után szépen vissza állt a "menetrend". Lehet most van egy kisebb növekedési ugrása. Ha tartósan szeretnél szoptatni szerintem inkább próbáld meg többször mellre tenni és ha nem javul a helyzet, akkor pótolj.
2020. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

És most mennyi, nem mérted? Ez fontos infó lenne, mert lehet az éjszakai átalvás idejére eső kajákat pótolja nappal. Az én babám háromhónapos, és egy evéssel alszik 12 órát (8 órát folyamatosan), nappal viszont kétóránként simán eszik. Ő amúgy sem eszi meg a tankönyvi 6x150-et, hanem 80-100mL-ként eszik többször.


Olyan is lehetséges, hogy a kezdeti hirtelen hízás után lassul féléves korig, tehát az első pár hónapban 1-1,5kg-ot hízik, aztán kevesebbet. Végül féléves kora után alig, mert gyakorlatilag a 6. hónapra hozza a gyerek a születési súly háromszorosát.


A konkrét fogyás vagy a gyarapodás teljes elmaradása viszont valóban nem jó. Ha tényleg fogyott egy hónap alatt vagy semmit nem hízott, én leszarnám ki mit pampog és adnék neki pótlást.


A babám egy hónap alatt nem tudta a születési súlyát visszaszedni, hízott 20g-ot, utána fogyott 30-at. Amikor újra elindult lefelé, pótoltam. Részben tápszeres maradt. 3300-zal született, 3100-3170 között ingadozott majdnem két hétig. Hozzápótlással 6000g körül van így háromhónaposan, és hosszra is látványosan nyúlik.


(1-es voltam)

2020. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs idehaza babamérleg. A védőnőt meg nem érem el több mint egy hete. Pedig vasárnap leszünk 4 hónaposak s az oltást is kapja majd..
2020. okt. 29. 08:15
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Összefoglalom:

-összvissz abból következtetsz, hogy kevés a tej, hogy gyakrabban kéri, mint ahogy te szíved szerint szoptatnád, de bizonyíték nincs, mert még megmérni se sikerül.

5000-ért már kapni mérleget. A tápszer több lesz.

2020. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Én nem pótolnék még,hanem többet raknám mellre. Akkor amikor kéri. Ha én mindig azt hittem volna,hogy kevés a tejem amikor a kics fiam óránként is mellre kéreckedett akkor már rég tápszeres lenne. Sokszor volt ilyen időszak. Sőt még most is előfordul egy egy nap pedig már 11 hóbapos. Ez attól is függ,hogy te mit szeretnél. Ha sokáig szeretnéd szoptatni,akkor add meg neki amikor kéri,csodaszereket ki lehet próbálni,teák és társai,de nem attól lesz elegendő a tej mennyisége.
2020. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Egyáltalán nem arról van szó h én h szoptatnam szívem szerint... De 1.5 óránként nem fogok szoptatni.. Meg se fejezem de kezdjem újból? Ez nem normális sztem...

2020. okt. 29. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

De, teljesen normális igény szerint szoptatásnál. Ha szerinted nem, akkor pótolj.

3-as voltam

2020. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg normális. A szoptatás nemcsak táplál,szomjat olt,megmyugtat,fájdalmat csillapít,kötelék a kisbabának. Szopási igénye nem mindig csak éhség miatt van. De persze én a saját fiam viselkedéséből és az én természetemből indulok ki. Ha téged ez nyugtalanít,soknak találod 1,5-2 óránként szoptatni,pedig nem sok,főleg,hogy éjjel végig alszik és nem tart ez az időszak örökké,mert beáll,akkor pótolj. De akkor nem lesz több tejed,hanem kevesebb és hamar tápszeres baba lesz. Amivel szintén nincs baj. Csak azért írtam,hogy ezt neked kell mérlegelni.


7es voltam.

2020. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!