Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem értem 6 hetes babám!...

Nem értem 6 hetes babám! Eddig szépen szopizott, most pár napja alig eszik, 40-50g-on elvan órákig, vagy egyáltalán nem kér. Amúgy aranyos,nem sír. Kezd apadni igy a tejem.... éjjel 3,4 alkalommal szopizik,akkor se sokat szerintem. Mi történt?

Figyelt kérdés
Másnál is volt ilyen? Ehhez még kicsi,nem? Ez szopisztrájk? Eddig sokat evett és most elege lett? Ilyen nincs ugye? Hát kezdek aggódni. Fájdalom jelét nem látom rajta, gondolom sírna és nyugtalan lenne...de nem. Most is alszik 20g tejjel

2020. nov. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Szorgalmasan fejd a tejedet, hogy ne apadjon el.

Beszélj a gyerekorvossal.

2020. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalóka tud lenni a mérleg, én volt hogy szopizás után minuszban mértem. 6 hetesen növekedési ugrás van, ilyenkor inkább mindig cicin kellene lennie. Inkább pár naponta este mért egy súlyt meztelenül, abbol jobban fogod látni, hogy elég e neki vagy nem. Ha úgy gonddolod apad a tejed, csinálj szaporító fejést szopizások után. És ha kell, 1-1 etetésnél ha cicizés után adj neki pohárból, kanállal. Ha éhes még elfogja fogadni. Ha nem, akkor megelégszik annyival. Nálunk is volt ilyen, hízott szépen, szép lassan elhagytam a mérleget (egy idő után az idegesített fel), a pótlást, most 6 hónapos lesz, azóta is szépen eszik, hízik. Nem mindenki nagy könyv szerint eszik, lehet elég zsíros tápláló a tejed, ennyi is elég neki belőle.
2020. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak nagyon fura h eddig 100-120 akat is evett, mostmeg toredeket....jo volt,hogy nem kellett fejnem, most ezek szerint muszaj lesz. Adtam neki most potlast es 70et evett. A cicimen meg morgott. Nem kellett. Igyekszem nem tulaggodni. Nehez ez.
2020. nov. 9. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Vigyázz a cumisüveggel, végleg el is utasíthatja a melled. Ha rákap a melledre, hagyd rajta sokáig, akár komfortszopizni is. Vagy válts mellet, ha már kiköpi. Esetleg tarts 10-15 perc büfiszünetet az egyik mell után, utána rakd a másikra. Próbálj ki több pózt, lehet hogy pl fekve többet is ki szív, vagy a hónaljtartást is szeretik. A fejés pedig akkor csak kellene egy darabig, amég benem áll a kereslet/kínálat.
2020. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!