Nem elég a tejem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hetes a kisfiam. Mostanig csak kizárólag anyatejet kapott, most viszont szopizás után már fél óra elteltével ismét szopizna. Megpróbáltam lefejni a tejem hogy lássam mennyi is jön, 60 ml tej jött a két ciciből. Pár napja már tápszert is adtam neki, nem tud elaludni ha csak anyatejet kap, ráadásul nagyokat is bukik, amit a tápszertől nem csinál. Szerintetek mi lehet a baj? Miért bukik az anyatejtől, a tápszertől viszont nem? És vajon nem elég a tejem neki??

Köszönöm a válaszokat!

(Első gyerek anyukája)



2020. nov. 10. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Növekedési ugrása van. Lehet hogy 1-2 hétig most ez lesz, de aztán normalizálódik.
2020. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Azért bukik egyébként, mert valószínű nagyon sok levegőt nyel, ahogy erőlködik. A tapszer könnyen a szajaba folyik és a mai cumisuvegek úgy vannak megcsinálva hogy ne tudjon sok levegőt nyelni.
2020. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. nov. 10. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha szoptatni szeretnél, ne adj tápszert. Hagyd, hogy akkor és annyi ideig szopizzon a baba, ahogy akar. Első gyerek, megengedheted magadnak azt a luxust, hogy pár hétre bekuckózz vele és éjt nappallá téve szoptass. Embert próbáló időszak, tele bizonytalansággal, de épp most áll be a kereslet-kínálat.

Nem ördögtől való a tápszer sem, de arra számíts, hogy ha adsz neki, akkor hamar el fog apadni a tejed. A szükségesnél kevesebb inger éri a melledet, így a szükségesnél kevesebb tej fog termelődni.

Az semmit sem jelent, hogy mennyit tudsz fejni, a tej 80%-a ugyanis szoptatás közben termelődik. A kifejt tej állaga sem jelent semmit, ne dőlj be a "vizes tej" mítosznak. Az a tej, amit ki tudsz fejni, valóban vizes, és elsősorban a baba szomját oltja. A zsíros, sűrű tejet nem tudod kifejni, azt csak a baba tudja kiszívni.

Ha ragaszkodsz a szoptatáshoz, konzultálj szoptatási tanácsadóval. Ha nem olyan fontos ez neked, akkor nyugodtan add tovább vegyesen az anyatejet és a tápszert.

2020. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Növekedési ugrása van, ami lesz majd kb 6 hetesen is. Ne tápszert adj neki, hanem legyen inkább mindig mellen. 1 hét alatt kb be áll a tej. Cumisüveggel csak összezavarod, és nem fog tudni szopni, elfogja utasítani a melledet teljesen, mert azért küzdeni kell, a cumisüvegből meg folyik magától, és egyértelmű hogy inkább a könnyebbet fogja választani. Ha pótolni kell, inkább valami szoptatásbarát módszerrel add, kanál, pohár, svéd itatópohár. A fejés semmit nem jelent, én egyáltalán nem tudtam fejni, 3 fajta gépet próbáltam, a kettőből jött max 40 ml fél óra kínlódás után. De aztán lemértem pár szopizást, egy mellből 80 ml-t is kitudott szívni. Szóval azzal ne számolj, nem mindenki tud "jól lakatni" egy gépet.

Ne add fel, van ott tej, ez az időszak sajnos ilyen, sírni fog, nyűglődni, de ha csak cicin van, akkor rendbe jön minden :)

2020. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás. 3-6 hetesen, illetve 3-6 hónaposan is ez lesz. Pár napig úgy szoptasd ahogy igényli (felszaporítja a tejet magának), aztán beáll a kereslet kínálat.
2020. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Növekedési ugrás, de nem egy hétig, meg hetekig tart, hanem ahogy a 6-os írta, pár nap. Mire totál szétkapja az embert az ideg, hogy kevés a tej, addigra pont beáll az új mennyiség és minden rendben megy tovább, a következő növekedési ugrásig, amikor megint elfog a pánik, hogy a miért szenved, sír, meg minden, látszik, hogy kevés neki, küzd hogy több legyen, de eléri a célját. :) Én is vettem tápszert, kínomban, de végül sose volt kibontva. 1.5 éves koráig anyatejes volt. És sokszor inkább sok volt a tej, mint kevés.
2020. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!