Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miből adhatok neki pótlást,...

Miből adhatok neki pótlást, ha a cumisüveget nem fogadja el?

Figyelt kérdés

ISZSZ babám most 28-án lesz 5 hónapos, eddig nem találkozott cumival, cumisüveggel. Az utóbbi hónapban kevesebbet hízott, mint előzőleg (eddig havi átlag 1 kilót hízott, most meg csak 600g-t, még az orvos és a védőnő is beszóltak miatta a státuszon), ezért bepánikoltam és nekiálltam szaporítani a tejem. A lefejt extra tejet megpróbáltam cumisüvegből kínálni neki, gondolván, hogy ha cumizavar lesz, nem probléma, úgyis nemsokára kezdjük a hozzátáplálást. Ehhez képest pont az ellenkezője történt a félelmeimnek, a cumisüveggel egyszerűen nem tud mit kezdeni. Rágogatja, nyalogatja, de ha véletlenül meg is szívja, ami tej belekerül a szájába, azt kb mind kiköpi. Pedig éhes, miután elteszem az üveget és előveszem a cicit, egyből rácuppan és eszik rendesen.

Hogy tudnám neki odaadni a lefejt tejet? Őszintén sajnálom kiönteni, de nagyon mást nem tudok vele mit kezdeni. Vagy ötletek a felhasználásra? Ha lefagyasztom, a hozzátáplálásnál esetleg tudnék vele valamit kezdeni (BLW-zni tervezek, szóval ezt figyelembe véve)?


2020. dec. 20. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Svéd itatópohár, kiskanál

Fagyasztani is lehet, hozzátáplálásnál tudod használni, jégkockatartóban fagyaszd és úgy egyszerűb kimérni majd az egységet a püréhez.

2020. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És azzal csak úgy öntsem a szájába? Azt a tejet, amit kiskanálból vagy svéd itatóból kap, miért ne köpné ki ugyanúgy, mint a cumisat? :/
2020. dec. 20. 19:16
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan, hogy a baba nem fogadja el a lefejt tejet. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Amúgy egyáltalán nem kevés ez a hízás. Ha jó húsban van akkor pláne. Szard le a védőnő meg a doki fejét. Iszsz. Majd ő tudja mi kell neki
2020. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, h.megszóltak a súlya miatt. Enyém 6hónapos és most sem lett meg az 1kg gyarapodás és 5hónaposan sem. Rákérdeztem a dokinál, azt mondta már nem kell, h.annyit hízzon. Ő azt mondta "szépen" is nézne ki szegény gyerek, ha 1éves koráig 1kg-at hízna. Azt mondta mivel nyúlik is normális, h.egyszer többet hízik, egyszer kevesebbet. A védőnő is megnézte a táblázatban, h.súly, a hossz és a hónap együtt ok-e és normál súly jött ki. 6hónaposan 7900gr és 68cm. 5hónaposan 7400gr volt és kb.65cm.
2020. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én se értettem, miért szólt be, amikor egyébként tök jó húsban van (kb a hurkáin is hurkák vannak :D ), pisis pelusok vannak bőven, a kedélye jó, a mozgásfejlődése is alakul, már forog minden irányba, gurulva közlekedik, lassan készülődik a kúszáshoz, szóval nyilván elhasznál egy csomó kalóriát, persze, hogy nem hízik annyit, mint amikor még csak "szobanövény" volt. A védőnő szerint viszont lassanként elkezdhetném a hozzátáplálást, de amellett, hogy nem attól a napi két falat brokkolitól fog hízni, nem is különösebben érdeklődik még és a BLW miatt nem is sürgetném a dolgot. Ennek ellenére most megijesztett, szóval beiktattam napi egy szaporító fejést, hátha tényleg nincs elég. Csak kiönteni meg sajnálom :(
2020. dec. 20. 21:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinald ezt magaddal. Egyaltalan nem kell mar ilyenkor havi 1 kilot hizni, az durva lenne. A babad jo sulyban van, sot, hova akarod meg hizlalni akkor? Szard le ebben az esetben amit mondanak, es csinalj mindent ugy, ahogy eddig, hiszen lathatoan mukodik.
2020. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" 600g-t hízott? Atya-gatya! Ennyi idősen már a 300 gramm is oké lenne 🙈

Sőt 6 hónap felett (majd) az is normális lesz, ha szinte csak hosszra nő 1 éves koráig. Főleg ha most nagyon jó súlyban van. Gondolom rég túl van a duplázáson, ami eleve 6 hónapos korra elvárt.

Egyébként öntsd a fürdővízhez, ha nem issza meg.

2020. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent jól csinálsz, a babád pedig szépen gyarapszik! Nem kell pótlás, ne hallgass az "okosokra".

A lefejt tejet lefagyasztva elteheted, és ht-nál belekeverheted akár pürébe, hátha úgy elfogadja. Ha nem kell neki, csinálhatsz belőle szappant, vagy odaadhatod valakinek, aki örülne neki. :)

2020. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Még fognak kövezni, de szerintem kezd el hozzátáplálni. Semmi baja nem lesz tőle. Eszik mást napi 1-2x és megoldódik a gond. És ne görcsölj rá. Van pár gyerekem, és úgy tapasztaltam, hogy minél kevésbé izgatom magam az evésen, annál jobban esznek és mindent elfogadnak. Az első gyereket nagyon elszúrtam.
2020. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm gyerekeinek az jött ki mindig a táblázatban, h.alultápláltak. De mivel barátnőm is vékony testalkatú, a férje is+magasak, ezért nem csoda, h. a gyerekek is.
2020. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!