Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen az, mikor valakinek a...

Milyen az, mikor valakinek a babája "cicifüggő", "nagy cicista"?

Figyelt kérdés

Sok anyuka írja ezeket a kifejezéseket, nyilvan iszsz babákról van szó. Miben nyilvánul ez meg?

Én kislányom 4 hónapos, igény szerint szopizik, de pl cumija is van, és van, mikor azt adom neki (itthon kevésbé, inkább máshol, vagy ha utazunk), viszont ha nagyon nyűgös, csak a cici nyugtatja meg.

Mikortól számít cicifüggőnek/cicistának? Miért nevezik így a babát?


Nem kötekedésből, hanem tényleg érdekel. Első babám, nincs viszonyítási alapom.



2020. dec. 20. 23:02
 1/8 anonim válasza:
38%
Szerintem ezt inkább a férjükre mondják 😂
2020. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem attól a kortól számítando, amikor már bőven ehet más ételt is. Pld egy 6-8 hónapos gyerek, ha már kap másfelé ételeket (bebietel), onnantól csökken a szopási igény, ami a táplálkozás részét jelenti, ez inkább amolyan anya közelség és biztonság keresés már.


De egy éven túl mindenképp cicifuggo, akit csak így lehet megnyugtatni és máshogyan nem.

2020. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Semmi, egyszerűen idióta, igénytelen, proli szülőkről van szó.
2020. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Az enyém cicista 😅 egy éves múlt, éjjel rengetegszer kel és csak cicin alszik vissza, napközben szinte csak cicin alszik el és van sokszor hogy két teljes értékű étkezés között tépi a pólómat hogy ő cicit kér és csak akkor nyugszik meg ha megkapja.. szokássá vált nála, kb. függő 😅
2020. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

"tépi a pólómat hogy ő cicit kér"


Ez az egyik legrosszabb rémálmom,a hányinger kerülget, ha erre gondolok, hogy a saját gyerekem erőszakoskodik velem a mellemért, amihez köze nincs.. Nem rossz érzés? Tök megalázónak érezném.

2020. dec. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Én amikor friss anyuka voltam még azt sem tudtam mit jelent az iszsz kifejezés. Sztem cicifüggővé anyuka teszi a gyereket. Nem lát más megoldást csak azt h nyomja a cicit, akkor is ha megnyugtatásról van szó, nem evésről. Nekem teher lett volna ha folyton a melleimen lóg a babám, éjjel is... ha éhes adtam neki cicit, de csak úgy sosem. Nem cicizett túl sokáig mert tejem az már a kezdetektől nem volt, szóval hamar leszokott a ciciről, amit egyáltalán nem bánok. Sztem könnyebb dolga van annak aki nem szoptat nonstop. De valaki esküszik erre a módszerre, bár az idő múlásával azért átvált náluk a dolog, a jaj cicista a babám 😅😍 után jön a mivel kenjem be a mellem h végre ne akarja a cicit... 😬🙄😔 az én szememben addig normális a dolog amíg evésről van szó, egyébként nem látom értelmét, a cumi tökéletes volt számunkra, neki is és nekem is.
2020. dec. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem az, amikor senki sem tudja megnyugtatni vagy elaltatni csak az anya a cicijén.


Én is igény szerint szoptattam és volt, hogy megnyugtatásra is kapott cicit. Ha én nyugtattam általában kérte, mivel tudta, hogy nálam van a cici.

Viszont, amikor az apukája nyugtatta vagy altatta, akkor ott is megnyugodott cici nélkül is.

2020. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

En babám lassan 1 éves, próbálom átszoktatni tejitalra, de nagyon sztrajkol ellene, s nem jo neki csak a cici. Igaz, már csak kb.napi2x cicizik, éjszaka meg 1x felkel de akkor is szomjas csak, szóval azt is ki fogom váltani vízre.

Nem tudom, hogy ez cicistanak számít-e, hogy nem fogad el más tejalaput ivás céljából, csakis az anyatejet.

2020. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!