Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetesen növekedési ugrás?

5 hetesen növekedési ugrás?

Figyelt kérdés

Van olyan esetleg aki a babájának pótolt ez idő alatt? Nem elég neki folyton enne van egy csomó tej lefagyasztva. Bár még sose kapott lefejt tejet csak szopizott. Napközben alig bírja ki a másfél 2 órát, nyűgős, aludni se bír ez miatt. Éjszaka is 2-3 óránként kel eddig 4-5 órát is kibírta.

Sajnálom, hogy éhes de nem tudom adjak e neki a fagyóból anyatejet.. vagy várjam meg ezt a pár napot és minden a régi lesz ezzel hátráltatnám az egész folyamatot és majd beáll? Egésznap csak sír pedig eddig nem volt sírós, nyugodt baba volt. Alig bírom én is megnyugtatni, de ha mellre teszem se szívja csak szopizza inkább mintha cumizna ezzel is serkenti a tejtermelődést? Eléggé fájnak már a melleim.. kicsit kellemetlen a szoptatás eddig ez sem fájt... kinek hány napig tartott ez? 😞



2021. jan. 11. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes, adj neki.
2021. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Tedd olyan gyakram mellre, ahogy csak kèri. Nem kell 2 òràt vàrni szoptatasok közt. A komfortszoptatàs is növeli a tej mennyisègèt. Pòtlàst ne adj, hagyd, hogy beàlljon a kereslet-kìnàlat.
2021. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A növekedési ugrások idején azért akar folyton szopni, mert így szaporítja fel a baba a tejet magának. Minél több inger éri a mellét, annál több tej termelődik benne. Néhány napig kell csak kibírni, aztán szépen beáll. :)
2021. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Növekedési ugrásnál természetes, hogy folyton éhes. Most állítja be magának a tej mennyiséget. Napközben folyamatosan legyen cicin amikor igényli. Ha nagyon éhes volt az enyém éjszaka én adtam neki lefagyasztott tejet svéd pohárból, hogy jobban aludjon.

Mell fájdalomra ha sebes anyatej a legjobb. Egyébként pár nap az egész, a kisfiamnak 5 nap volt!

Kitartást!😊

2022. jan. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!