Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen manapság az anyatejes...

Milyen manapság az anyatejes baba vs tápszeres baba arány?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem teljesen mindegy? A lényeg, hogy egészséges boldog babák legyenek, nem?
2021. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem ennyire éles. Mert: melyik korcsoportban, anyatejes el veszed azt is aki tapszert is kap? Nyilván a 4 hetes korcsoportban több lesz, mint a 7 honaposban...
2021. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak az első 6 hónap, amikor kizárólag azt kell ennie a babának.
2021. jan. 18. 14:02
 4/20 A kérdező kommentje:
Az is-is, azt mindkettőhöz sorolnám, vagy egyikhez se, tökmindegy, az arányon nem változtat.
2021. jan. 18. 14:03
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Hat az a baj meg ezzel, hogy pl a kórház csinál statisztikát. De az en tapszeres kisfiamnak a zarojara úgy rairtak, hogy anyatejes, mint a huzat. Kerek egész 60ml anyatejet kapott az egy hét alatt, amíg bent voltunk 🤷🏼‍♀️ Szoval nem tudom van e tényleg hiteles info 😒
2021. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

De ezt találtam neked:

Az anyatejes táplálás népszerűsítésére azért is szükség van, mert az elmúlt években 57 százalékról 51 százalékra csökkent azoknak a csecsemőknek az aránya, akiket kizárólag szoptattak. Hat hónapos korra már csak a csecsemők 34 százaléka kap kizárólag anyatejet, ezzel párhuzamosan pedig 51 százalékról 55 százalékra nőtt a tápszert is kapó csecsemők aránya.

2021. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Illetve ehhez hozzátartozik az is, hogy anyukam mesélte, hogy régen (öcsém 21 éves) nem is szoptattak kizárólagosan 6 hónapos korig. Csak max 4 hónapos korig. 6. Hónap végére már csak egy szopas volt és lassan azt is leépítették. Szoval ennél magasabbak kb sosem voltak ezek a számok.
2021. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Egyre több a tápszeres baba, ezérg is erőltetik annyira, tukmálják az emberre az anyatejes táplálást.

Csak az van, hogy mivel manapság nehezen lehet egészségesen étkezni, ezért sokan úgy vélik, hogy az előre elkészített tápszer, azt biztosan egészségesre csinálják, az anyatej meg olyan, amit eszel.

Tudom régen sem volt nagyobb az egészség, de manapság tényleg olyan szuper tápokat kapni, hogy az ember elgondolkodik, talán jobb az, mint amit én tudok neki előállítani.

2021. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

5

Az én fiamnak kellett a pótlás mert nehezen indult a tejem és besárgult meg túl sokat fogyott. Kb.3 napig kapott pótlást,mégis a záróján neki is az van,hogy "tápszeres pótlást nem kapott".

2021. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Számomra amúgy abszurd, hogy szoptatás vs. tápszer témában itt (is) milyen anyázások meg viták mennek sokszor, aztán közben a baba 1 éves kora után kb. a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy melyiket kapta és meddig. Bölcsiben még csak-csak megkérdezik, legalábbis tőlem a bölcsis beíratáson kérdezték, hogy anyatejes (volt)-e; oviban már le sem tojják, onnantól felfelé meg tényleg teljesen irreleváns.

Most ezt nem azért írtam le, mert bármi bajom lenne ezzel a kérdéssel, csak eszembe jutott róla.

2021. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!