Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisbabám és a problémánk többrétű. Le van nőve a nyelve, ezért nem tud hatékonyan szopizni, ez még a kisebb gond, mert jövő héten felcsippentik. Mivel emiatt kevesebb a tejem, részben anyatejet kap, részben tápszert. A tápszer diétás, mert olyan szinten bukik, hogy a fele kijön belőle. Ezzel a tápszerrel nincs is gond, minimálisan bukja vissza, viszont az anyatejet ugyanúgy nagy mértékben. Látszik rajta, hogy evés után rosszul van, erőlködik, nyugtalan és persze fél óra múlva sír, hogy éhes, mert alig marad benne anyatej.

Őszintén ott tartok, hogy legszívesebben hagynám az egész szoptatást a fenébe, de tudom, hogy ez fontos a babának. Igazából az egész szoptatás kellemetlen nekem, nem az a meghitt dolog, mint ahogy sokan áradoznak róla (tudom, emiatt biztos kapok hideget-meleget, de akkor is ez van). Persze ezen túl tenném magam, de közben a babának se jó látszólag.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2021. febr. 6. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hagynám a szoptatást a fenébe, kinek jó az hogy te is ki vagy a baba is sír...kicsit túltolják ezt a szoptatás dolgot.
2021. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Boldog anya = boldog baba.


Ha nem tesz boldoggá a szoptatás, de még nem is marad meg a gyerekben, akkor minek kínlódni?


Nem varázsszer az anyatej, csodát ne várj tőle. Jó dolog ha könnyen jön és minden klappol, de a sok szoptatás náci miatt sok a feleslegesen keltett bűntudat.

2021. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Ezt próbáltátok? :

[link]

2021. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Megvárnám, míg felcsípik és meglátnám, hogy utána hogy alakul a dolog. A reflux oka lehet tejfehérje allergia, diétáznék rá.

Egyik gyerekem "problémás" volt: reflux, gótikus szájpad, hipotónia. Végül tápszer lett de 3 hét után, most utólag visszagondolva se adnám fel, ha kicsi esély is van.

Nem, nem az "anyatej szentsége miatt", hanem azért mert számos későbbi problémánkra megoldás lett volna, ha megtanul rendesen szopizni.

Akkor nem kellett volna évekig arctorna, masszázs, etetésterápiá és talán kevesebb logopédiával megússzuk.

2021. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*ja a Nutriton jó, használt.
2021. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem diétás tápszer kell, hanem ar (anti reflux) tápszer, vagy besűríted nutriton-nal, az anyatejet is be lehet.
2021. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt még mindenképpen megvárom, hogy mi lesz ha megoldódik a nyelvfék probléma.

A Nutritiont még nem próbáltuk, nem is tudtam, hogy van ilyen, de egy próbát mindenképpen megér. Nem is értem miért nem ajánlotta a gyerekorvos vagy a szoptatási tanácsadó, aki itt járt.

A diétás tápszer egyébként bukásra, hasfájásra és enyhe emésztési gondokra van, mint mondtam, az teljesen rendben van.

2021. febr. 6. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már rég fel kellett volna vágni a nyelvét, még a kórházban. Emiatt kellemetlen neked a szoptatás. Sajnos az én babámnak is csak 5 hetesen csinálták meg és így nem tudtam már szoptatni.
2021. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Boldog anya=boldog baba szeritnem is



Voszont 3 hetes korban majdnem minden baba elkezd tekeregni pocakfájós lenni, akár tápszerrel is.


Nem is értem én sem, hogy 1-2 naposan a kórházban miért nem csippentették fel.


Fájhat a hasa a szoptatástól a nyelve miatt is, nem tud hatékonyan szopni, vákuumozni, sok levegő= bukás és hasfájás

2021. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg használj mellszívót és a lefejt tejet add a babának cumisüvegből.
2021. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!