Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem nő a tej mennyisége?

Miért nem nő a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
3 hetes múlt a kisfiam. A kezdetektől fogva szoptatom, vagy ha úgy alakul, leszívom a tejet kb 3 óránként. Éjjel is felkel legalább kétszer, akkor szopizik. Kénytelen vagyok mindkét mellből szoptatni vagy szívni egy alkalommal, mert egyből nem jön annyi, amennyivel jól lakik. Kettőből jön kb 70-80 ml, de ő 100-at legalább megeszik. És gondolom, ahogy nő, egyre többet is fog. De a tej mennyisége nem akar gyarapodni. Miért? Ez már nem is fog változni és akkor ki kell egészíteni az étkezését tápszerrel? Iszok tej serkentő teát és igyekszem minél több folyadékok fogyasztani.

2021. febr. 7. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
3 óránként szopizik? Tedd gyakrabban mellre, az a legjobb serkentő, ha hagyod, beállítja magának. Ilyen pici babát tényleg minden nyikkre (az első éhségjelekre, keress rá), főleg ha gyarapítani szeretnéd a tejed. Hagyd komfortszopizni, legyetek sok bőrkontaktusban, ezeket szokták a tanácsadók első körben javasolni. :)
2021. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Első válaszolóval értek egyet.

Az én babám a többször keveset evő volt. A fejés nem mérvadó, én sosem tudtam fejni, és 9 hónapja szoptatok mégis. A mérleget jó messzire el kell dugni, mert csak idegesíteni fog. Rakd gyakrabban mellre, annyit szopizzon amennyi jól esik neki váltott mellből. Fontos, hogy ne csak 1 mellből akarj, nyugudtan mindkettőből, akár többször is cserélgetve. És ha attól félsz, hogy nem marad a következő etetésre (hallottam már ilyet), ez hülyeség, a mell nem tejtároló, ha 1 óránként szoptatod, akkor is termelődik tej.

2021. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen ,ahogy az első írja. Jönnek majd a növekedési ugrások ha jól emlékszem 3hét környékén is van.Úgy tudod növelni ,hogy sűrűn cicin van. És amit én tanácsolok...az első fiammal rágörcsöltem a ml.re. Jahj csak 70 et evett de 90 kellene akkor már pótlás és ebből állt a napom. Mérés etetés mérés táp ...persze ,hogy pikk pakk tápszeres lett (amivel nincs gond,de ha nem görcsölök rá lazán anyatejes lett volna).A másodiknál elengedtem .Volt elég pisis kakas pelus szval 1 éves múlt de még mindig szopik.
2021. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Pontosan, az első két hónap nálam arról szólt, hogy napi 10-12 órát ültem a szoptatós fotelben, és amikor ébren volt, mindig mellre tettem. Volt hogy 20 percenként, volt hogy óránként, de mindig evett, vagy csak komfortszopizott. Nem szabad megvárni amíg jelzi hogy éhes. 14 hónapja szoptatok, és ez mindig bevált mikor szaporítani kellett a tejet. Heti 1x elég ha méred, ne az étkezéseket kérd, abba belebolondulsz.
2021. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező ezt neked kell eldonteni és te latod. Ha szerinted éhes és nincs elég tejed, pótold. Ha nem szeretnéd pótolni, tedd nagyon gyakran mellre, hátha. De ha ez nem szimpatikus neked, azzal sincs baj, csak akkor lehet, hogy tényleg nem lesz elég tejed. Nem mindenkinek van alapból sok.
2021. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nem igazán van időm arra, hogy szinte állandóan mellre tegyem, van egy 2 évesem is. Részben ezért is szívom inkább. Nagyon anyás és szinte mindig rajtam lógna. Nála még kevesebb tejem volt, nagyrészt tápszerezni kellett. Mivel most azért több tejem van, abban bíztam, hogy tudom csak anyatejjel az öccsét táplálni, de lehet, nála sem lesz elég, és hasonló lesz a végkimenetele, mint a lányomnál volt. Vele állandóan mértük a súlyt, macerás volt. Most úgy tűnik ezt el tudjuk kerülni, mert szépen gyarapszik a súlya, még elég az a mennyiségű anyatej, amit van, de félek, hamarosan nem lesz az. Azért megpróbálom természetesen sűrűbben cicire tenni.
2021. febr. 7. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok: első 2 hónap valóban csak szoptatás, akár félóránként az első napokban. De megérte, szépen gyarapszik és sose volt mellgyulladásom. Fejnem se kellett. Zseniális, hogy be tud állni a kereslet-kínálat. Mérlegünk nincs, havonta méri a védőnő, én pisis-kakis pelusok számát figyelem, meg a kis kutacsát, nem szomjas-e. De azzal a válaszadóval is egyetértek, aki szerint ezt neked kell eldöntened. Valóban, a szoptatás baromi fárasztó növekedési ugráskor pl., és van aki nem bírja a maratoni szopikat. Én azokon a napokon kb bevackoltam vele az ágyba, jókat lehet így olvasni. Nekem megérte, nem vagyok szoptatásőrült, de kényelmes és van elég tej, 4,5 hós.

De ha véletlen tápszeres lesz, akkor sem történik tragédia, szerintem tök jó, hogy próbálkozol. Facebookos szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek csoportban tanácsadók válaszolnak, nagyon ajánlom.

2021. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát kérdező. Latod mi az irány. Engem már azért lepontoztak mert feltételezem, hogy valaki dönthet úgy nem akar non-stop szoptatni. Pedig sokan nem 🤷🏼‍♀️ Akinek belefér, csinálja, akinek nem, az valószínű nem fog 2 évig szoptatni, viszont általában nem is akar. A gyereknek meg semmi hiánya nem lesz tőle. Kap anyatejet is, tapszert is, kész. Nem nagy kaland.
2021. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyetértek veled. A lányom kapott anyatejet, ameddig tudtam adni neki, de szükség volt tápszerre is. Pedig eleve úgy terveztem, hogy csak szoptatok. De hát ember tervez... Tök jó annak, aki sokáig tudja szoptatni a gyerekét, de valljuk be, ez sajnos nem mindenkinek adatik meg.
2021. febr. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!