Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatejet miért mondják...

Az anyatejet miért mondják jobbnak mint a tápszert? Tényleg jobb a babának?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 15:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

Olvass utána az anyatejnek. Nyilván jobb, mert a természet úgy alkotta meg. Igazodik a baba igényeihez és egy csomó minden van benne. És ha rosszul eszel a tejed attól jó lesz. Neked nem jut vitamin.

[link]

Ez csak 1 cikk a sok közül amit a témában találni lehet.

2021. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
32%
Manapság teljesen más a felfogás szoptatás ügyben, mint 30 éve. Sok az érzékeny kisbaba és az én lányom pl. tehéntejes terméket nem ihatott, ehetett míg szoptatott, mert a baba emésztésével gondok voltak ettől. Szépen fejlődnek a tápszeres babák is, csak ott hiányzik az anya közvetlen kapcsolata amit szoptatáskor átélhet. Ezért van most olyan verzió, hogy a tápszert is a cicin -kivül elvezetve- egy szondával oldják meg.
2021. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Igen, nincs közvetlen kapcsolat a nem szoptatott babák és az anya között. Ilyen lyuk van a falon azon átnyúlva védőkesztyűben épp csak a cumisüveget belógatom, ő meg rácuppan mint egy kishörcsög az itatóra.
2021. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
51%

Szia!

Egyértelműen az anyatej a legmegfelelőbb. Azért van mellünk, hogy táplálni tudjuk a gyermekünket. (nem a férfiaknak találták ki :) ) Az meg, hogy valaki kicsi vagy nagyobb mellel rendelkezik, a tejtermelést nem befolyásolja.

Én mindent eszek szoptatás alatt, persze mértékkel. A puffasztó ételeket megpróbálom kerülni.


Én nem vagyok orvos, de ha egészséged megengedi szoptass. Minden fontos tápanyagot megfog kapni a kisbabád, amire szüksége van.

2021. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

14-es. Rosszul tudod. A női melleket igenis a férfiaknak szánta az evolúció. Azért is nem számít a méret a szoptatásnál, de nagyon is a férfiaknál.

A majmoknak nagy piros feneke van, főleg a fogamzóképes időszakban, a hímek érdeklődésének a felkeltésére. És jelentéktelen méretű a majmok melle, mert a szoptatáshoz lényegtelen a méret. A két lábra állással az őseink szembe álltak egymással, szembe fordulva kezdtek nem írom le mit csinálni, hátha nem tetszik a moderátoroknak. De biztos tudod, mit kezdtek elölről csinálni. Ezzel lecsökkent a fenék felhívó képessége, valami kellett ami szembe fordulva erősen figyelemfelhívó. Így alakult ki fokozatosan a nagy mell a nőknél. A férfiak gyakrabban választották azt, akinek nagyobb volt, így evolúciós előnyhöz jutott a nagyobb mell. Ez a folyamat még ma is tart, az átlag mellméret még ma is növekszik. A férfiak nagyobb hányada bolondul is a nagy mellekért, mert az evolúció őket meg így formálta, hogy minél szívesebben teljesítsék a feladatukat, a szaporodást. Hiába az emberi gondolkodás, az evolúció a tudat alattin át manipulál. (Én is cicibolond vagyok.)

2021. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!