Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan vegyem rá újszülött...

Hogyan vegyem rá újszülött kisbabámat, hogy szopizzon?

Figyelt kérdés
Ma reggel született, egyszer sikerült a védőnőnek rá vennie, hogy szopizzon, de valami cseppet rakott a mellbimbómra. Azóta sehogy sem tudom elérni nála, pedig kellene ennie. Az ujjai sokkal finomabbak :/
2021. febr. 17. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás női művészete könyv nagyon jó, az tuti hogy segít!
2021. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. febr. 17. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Így fejből ezekre emlékszem: tömni semmiképp nem szabad a melled a szájába mert az csak ellenállást okoz. Kínáld oda neki szimplán úgy a melled, hogy a bimbód az orra alatt legyen, de ő döntse el, hogy kell-e neki. Ha így sem megy, próbáld ki ezt úgy, hogy egy csepp tejet fejsz és ott hagyod a bimbódon. Ezen kívül tedd a meztelen felsőtestedre a melled közelébe, takard be magatokat, ekkor is lehet, hogy könnyebben kedvet kap, de persze ki kell várni. Az ujjadra vagy kiskanálba is fejhetsz pár csepp tejet és azt a szájába adhatod óvatosan. Szoptatásnál figyelj, hogy az egész teste feléd forduljon, ne csak a feje, különben nem fog enni.
2021. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a nyugágytartást javasolja a könyv a legjobban, amikor csak hátradőlsz az ágyon, hátul kipárnázod magad. Ezt nézd meg neten.
2021. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Gratula :) Ilyenkor még kisangyalok, majd holnap és holnapután fog nonstop szopni vagy sírni. Ha megcirógatod az arcát (legegyszerűbben a ciciddel), ettől reflex miatt kitátja nagyra a száját. Akkor húzd őt magadra.

[link]

Helyes mellre tétel:

[link]

2021. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. A védőnő is mondta délelőtt, hogy ilyenkor aluszékonyak, de ne adjam fel. Hoztam kézi mellszívót is a biztonság kedvéért, de jobban örülnék ha szopizna
2021. febr. 17. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy picit nyomd meg a mellbimbód, hogy legyen rajta egy csepp tej, majd tedd a szájához. Nekem így tanították a kórházban. Utána már ment cirógatással is.

Ha még a kórházban vagy, az ott lévő csecsemősök vagy a szoptatási tanácsadó segíteni fog, bátran fordulj hozzájuk!

2021. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem szopizott a kislányom. Hiába próbáltam a kórházban meg utána itthon is, szívott rajta egyet - kettőt és ordított. Még a védőnő is mikor kijött, próbálta de nem sikerült. Végül 2 hetesen anyósom segítségével sikerült. Azóta egyre ügyesebb, már két hónapos. Viszont így nem lett elég tejem, muszáj tápszert is kapnia. Szóval ne add fel, ha kicsit később is, de megtanulja a helyes technikát 😊
2021. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!