Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell sterilizálni? Úgy...

Hogyan kell sterilizálni? Úgy értem feltétlenül meg kell venni a mikrós sterilizálót, ahhoz kell még valami? Vagy más módon hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Kezdő kismama vagyok és már mindent beszereztem,de a sterilizálás dologgal gondba vagyok.
2010. aug. 17. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni folyadékot, amit fel kell higítani és abba áztatni és utána le kell öblíteni, vagy sima vízbe felforralod, vasalt ruhára kiteszed szárítani vagy a mikrós sterilizáló
2010. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, ha enyhén ecetes vízben kifőzöd a dolgokat. Léteznek fertőtlenítő folyadékok vagy jó a Neomagnol tablettás fertőtlenítés is. A mikrós is jó, csak ez elég drága.
2010. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

én úgy szoktam hogy abban a nagylábosban amiben csak ritkán főzök teszek fel hideg vizet forrni.

elmosogatom a cumisüvegeket mosogatószerrel és félreteszem.

ha felforrt a viz teszek bele fél dl bolti citromlevet v. egy fél citrom levét belenyomom.


aztán egy csak erre a célra vett fogóval -kétszáz ft. - beleteszem az üvegeket úgy hogy elmerüljenek benne.

fedő rá és 10 percig közepes lángon forralom.


a pultra kiteszek egy tiszta textilpelenkát - ezt csak erre használom- és kiteritem rá hadd száradjon meg.


egy külön fiókom van a babás dolgoknak még most is - 22 hós- ebben alul egy tiszta ruha van abba pakolom bele ha kihült és megszáradt.



nem mondom biztos egyszerübb lenne bekapcsolni a mikrót de ha anyatejes lesz a babád akkor nem kell állandóan sterilizálni.


ha meg mégis még vehetsz olyat .. akkor ki fogod használni

abban az esetben olyat érdemes venni amilyen márkájú a cumisüveged.

2010. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Avent mikrós sterilizálója tényleg drága, de láttam én már bababoltban 2000-2500 Ft-ért is dettó ugyanolyat. Az már nem drága, és ugyanazt tudjan, mint az aventes. Ha még egyszer vennék, olyat vennék.


Ha meg nem, akkor ott ecetes vízben kifőzés, csak az nekem macerásabb.

2010. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
én is kifőzöm őket. mosogatószerrel elmosom és kb 4 naponta ki is főzöm. cumit gyakrabban. szerintem felesleges mindent venni, főleg sterilizálót, csak a pénzt szedik ki az emberből egy olyan dologért, ami otthon könnyűszerrel megoldható.
2010. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A mikrós sterilizáló nem feltétlenül drága, én 1000.-Ft-ért vettem. Vizet teszek az aljába, belepakolom, amiket szabad (a mellszívómat pl. nem), és be a mikróba pár percre. Szóval nem kell hozzá semmi, csak víz és mikró.

De van chicco sterilizáló folyadékom is, amit vízbe kell önteni, abba fél órára kell beletenni a fertőtlenítendő dolgokat.

A kifőzés a legrégebbi módszer, rendesen a tűzhelyen fazékban/lábasban kell végezni. Ha nem teszel a vízbe semmit, nem lesznek szépek a cuccok a vízkő miatt. Ecetet, citromsavat lehet használni ellene..

2010. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hú,köszi szépen a válaszokat.Hasznát veszem.:-)))
2010. aug. 17. 12:43
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Hu, ne haragudjatok, hogy beleszólok, de sterilizálni a férfiakat szokták, sterilezni kell a baba dolgait. Engem is nemrég világosítottak fel erről...


Egyébként az aventtel sterilezek, plusz néha a chicco folyadékával, de nekem az illata nagyon rajta marad a cumikon. A játékokat viszont csak azzal tudom.

2010. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
sterilizálás=fertőtlenítés, meg lehet nézni egészségügyis oldalakon is
2010. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 13:15-ös azért úgy kérdeztem,hogy sterilizálni,mert tényleg így mondják,a termékek is így vannak nevezve,most néztem meg pl az avent sterilizálót.

De megnevettettél mindenképp!!!!!!

2010. aug. 17. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!