Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önzőség leszoktatni a szopizás...

Önzőség leszoktatni a szopizásról, és áttérni tápszerre?

Figyelt kérdés

Nem rég múlt 8 hónapos. Nem sok tejem van már, de hozzátáplálás jól alakul, így az mellett elég. Viszont, nekem már nem olyan kényelmes...

Őszintén, már unom hogy folyton fáj a mellem ha nem szívja ki rendesen, éjszaka néha folyik, minden tejes, pelenkázón véletlen belerug, nagyon fáj, nem tudok rendes melltartót felvenni, van hogy ráharap... meg nekem már furcsa egy ekkora gyereket szoptatni, tudom hogy 8 hónap nem sok, de akkor is. Pedig nagyon megküzdöttem a szoptatásért az elején, szépen lett is tejem, nem volt vele gond.

Ezért kicsit önzőnek érzem magam, hogy van még tejem, de inkább tápszert adnák már neki.

Tudom, hogy nem egyik napról a másikra apadna el a tejem, nem is pikkpakk szeretném leszoktatni, hanem persze fokozatosan.

Szerintetek? Volt már valaki így?



2021. febr. 18. 20:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy gyereknek az a legjobb, ha anyja harmóniában van, mégpedig te emiatt nem érzed jól magad a leírtak alapján. Ezért azt gondolom, ha már fokozatosan leszoktatod a babád a ciciről, és persze mellette egyre jobban fog enni is, akkor abból nem lehet baj, hiszen nem fog éhenhalni. Egyáltalán ne erezd emiatt rosszul magad!
2021. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem önzőség!!!!
2021. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Add neki cumisüvegből.
2021. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Fejd le, add neki üvegből. Ha ez bármi oknál fogva nem járható, akkor meg engedd el, és kapjon tápszert. Ne görcsölj rajta, annyit nem ér, ha neked már nem jó. 8 hónapig szoptattad, ami tök szép idő. Van olyan baba, aki első naptól tápszert kap, és ő is ugyanúgy felnő.
2021. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem önzőség. Hanem 100% magánügy. Nem kötelező egy napot sem szoptatni. Mindenki döntse el. Neked ennyi fért bele, akkor ennyi.
2021. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
5# nem kicsit vagy szemét. Nincs jobb dolgod mint károgni?
2021. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
#5 ??? van akinek teje se termelődik, vagy nem elég, azoknak az első perctől tápszerezni kell ha nem akarják hogy éhenhaljon a gyerek! szerintem a kérdező egyáltalán nem önző. még alig született meg szinte a gyerek, anyukának még pár évig topőpon kéne lennie, miért tenné tönkre magát ilyen korán?
2021. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


A fejés nem megoldás nekem, mert épp hogy az "zavar", hogy fáj tőle a mellem.


5-ös... Erre most mit mondjak. Mert valaki csak azért vállaljon gyereket, hogy szoptasson, vagy mi?

2021. febr. 18. 21:11
 9/21 anonim válasza:
12%
ha ezt kérdezni kell akkor már komoly a baj
2021. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Azért 8 hónap nem kevés, nem tudom miért érzed magad rosszul. Nem vagy önző, nyugi.
2021. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!