Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet szoptatni spináli...

Hogyan lehet szoptatni spinális érzéstelenítés után, ha órákig nem szabad megemelni a fejet?

Figyelt kérdés
Jövő hétfőn lesz programozott császárom, valószínűleg spinális érzéstelenítéssel. Olvastam, hogy utána órákig nem szabad megemelni a fejet, ami oké, de akkor hogy tud szoptatni az ember lánya? Hanyatt fekve? Elég kicsi a cicim és félek, hogy így nem tud szopizni a babám, mert ,,szétterül" a mellem. :/ Olvastam még az oldalt fekvésről, de ahhoz is kell mozogni. Vagy konkrétan csak úgy át lehet fordulni, a fej emelése nélkül, mint egy darab bot? :D Bocsi a hülye kérdésekért, első baba, és ha már természetesen nem szülhetek, nagyon szeretném, ha legalább a szoptatás flottul menne...

2021. márc. 2. 15:54
1 2
 1/17 Derjaderja ***** válasza:
83%

Akkor adják ki a babát ha kiment az érzéstelenítő. Kb 6-8 óra. Előtte az aranyóránál ha normálisak, segítenek. (A lányomat elvitték 2 perc után mert nem tudtam mellen tartani és csak sírt, a kisfiamnál ott maradtak egy kb 20 percet amíg elaludt, utána vitték el).

Amikor kimegy a spinál, kikísérnek zuhanyozni és aztán el kell menni a babádért.

2021. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Addig nem szoptatsz. Császár után ilyen rögtön sokaknak be sem indul még a teje. Az sem biztos hogy lesz rá lehetőség. Én a műtét után egy fél napig meg sem kaptam a gyereket. És csak a második napon indult be a tejem.
2021. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Oldalra fordultam az ágyon, magam mellé fektettem a babát. Belelógattam a szájába. Meg fogod oldani te is. De a baba tud szopizni akkor is, ha te fekszel hanyatt. Ráteszed a mellkasodra, ő meg "rábukik" :)


Amúgy mondják, hogy ne emeld a fejed, és száz más tanácsot is, ELŐTTE. A tapasztalatom az, így több kör után, hogy amint kint a gyerek, ő számít, te már nem. Mi fáj, hol fáj, mi bajod, huszadlagos lesz mindenki számára. Bocs, hogy lehangollak ezzel, de jobban örültem volna annak idején, ha e tekintetben őszinte hozzám valaki. Sok segítséget, tanácsot bent nem kaptam, többnyire túl kellett élni a napokat, és lepergetni a "kedves" csecsemősök pikírt beszólogatásait.

2021. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az lenne a normalis, hogy mìg nem bìrod emelni a fejed, addig maradjon veled valaki, aki segìt a babat ellàtni, inni. Sajnos ez nem ìgy szokott lenni, covidos időben plàne. Ìgy marad az oldalt fordulàs. Maga a csàszàr nem ok az elkülönìtèsre, csak ìgy nem kell figyelniük ràtok, ìgy egyszerűbb a szemèlyzetnek.
2021. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat en már olvastam olyat is, hogy külföldön már nem mondjak hogy ne emeled, mert nem

Ettől függ fog e fájni a fejed vagy nem. 🤷🏼‍♀️ Egyébként vagy segítenek vagy apanal lesz a gyerek vagy elviszik. En már mindenfele sztorit hallottam Pesttől-Győrig.

2021. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Én megkérdeztem a dokit és azt mondta emelhetem a fejem, az valami régebbi cucc volt, amivel nem lehetett fejet emelni.
2021. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Jól lehúztátok a válaszomat. Mi nem tetszett? Hogy negatív tapasztalatom volt és el mertem mondani? Szerintem jobb, ha felkészül rá, hogy ne érje meglepetés, hogy lehet, hogy a fejfájása rajta kívül senkinek sem lesz fontos. A válaszom attól még hasznos, hogy nem tetszik.
2021. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
55%
Nekem nem tetszik, hogy az 1-2 órás újszülöttet hasra fektetve szoptassa egy deréktól lefelé béna, gyógyszerektől kába nő. Persze megértem a motivációt, de nálunk pl nem is engedték ottmaradni a babát, mert az volt a feltétel, hogy az anyuka el tudja látni segítség nélkül, és ebben is van valami.
2021. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Abban semmi jó nincs, ha az aranyórát egy kórház nem tartja tiszteletben. Nem az a megoldás, hogy ha anya császáros, akkor a babát elvesszük, szedje össze magát és lássa el, hanem az lenne a normális, hogy segítünk neki mellre tenni és mellette maradunk. Nyilván nem fogja hasra fektetve szoptatni úgy, hogy nincs ott senki, nem fogják hagyni neki. Kb. mindegy, hogy emelné -e a fejét vagy sem, mert nem lesz miért emelje. Ha egy átlagos állami ellátást nézünk, örülhet, ha az első 24 órában látja annyit, hogy legyenek emlékei róla később. Nekem nem voltak, akárki gyereke lehetett volna, meg sem ismertem volna, annyira "belengedték" aztán el is vitték, ennyi volt.
2021. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, számomra mind hasznos volt! Úgy nézem, kórháza válogatja mit hogyan szoktak, illetve, hogy hol mennyire segítőkészek, majd kiderül... :)
2021. márc. 2. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!