Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar 9 hónaposnál?

Cumizavar 9 hónaposnál?

Figyelt kérdés
1-1,5 hónapja kap tápszert is, volt egy gyulladásom, amikor antibiotikum kúrát kellett csinálnom, akkor nem lehetett szoptatni. És alig akar azóta szopizni, a cumisüveg kell neki. Igen, lehet elrontottam hogy cumisüvegből adtam, de az most már mindegy. Ha mellre rakom, csak nyammog rajta, nem szívja olyan erősen ahogy kellene. Hogyan tudnám rávenni, hogy megint rendesen szívja? Szeretném még szoptatni, van is tejem.

2021. márc. 4. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem örülj neki, hogy leszokott róla. Szívd le a tejed (van erre kis készülék, pumpás) és add neki cumis üvegből.
2021. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem hagyd hogy a saját tempojaban leszokjon/ visszaszokjon ahogy szeretné, elvégre a babaert csinálod, kettotoknek kell hogy jó legyen.

Amit első írt hogy fejd le a tejet az is jó ötlet.

2021. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem vedd fel a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval. Akár a védőnőt is megkérheted, hogy ajánljon valakit.
2021. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy 9 hónaposnál már nem kell erőltetni, nem életbevágó. Írod hogy 1-1,5 hónapja cumiból eszik, akkor már hova szoktatnád vissza? Elsősorban a gyerek igényeit kell figyelembe venni, ha ő már nem igényli akkor el kell hagyni.
2021. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár a kérdés nem ez volt.
2021. márc. 4. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Szia. Kérdésedre válaszolva: igen, cumizavar bármikor kialakulhat sajnos. Viszont 9-10 hónaposan van egy természetes időszak, amikor hajlamosabbak a babák szopisztrájkolni. Cumizó babáknál, akik esetleg eddig szopiztak nyugtatócumi mellett, gyakran ilyenkor van az, hogy az édesanya azt hiszi, a baba elválasztotta magát, mert ugyanígy, nem igényli, nem kéri, ha elfogadja sem az igazi.


Megértem, hogy miért adtátok neki a cumisüveget, remélem, most már jobban vagy. <3 De kitartás, most próbáljátok elkerülni, ha lehet, és türelem. Ha pár nap alatt se változik a helyzet, kérj segítséget szakembertől, ha szeretnéd folytatni a szoptatást. <3

2021. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ☺️
2021. márc. 5. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!