Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy egész nap...

Normális, hogy egész nap mellen lenne a csecsemő?

Figyelt kérdés
10 napos kisbabám mohón kezd neki a szopizásnak, de aztán minden alkalommal maximum 5 perc után bepunnyad, és már csak cumizik a mellen. Próbálom keltegetni, és elhúzni a dolgot, amennyire lehet, de ahogy büfiztetésre kerül a sor (igazából akkor is, ha az épp kimarad), egyből felélénkül és megint gyömöszöli az öklét a szájába, én pedig újra mellre teszem, stb. Beindul egy örökös körforgás, a gyerek szinte sosem alszik emiatt. A súlya egyébként jól gyarapszik, de jó lenne, ha ki tudnám tolni a két etetés közötti időt, hogy kipihenhesse magát.
2021. márc. 5. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha igény szerint akarod szoptatni, akkor ez ilyen. Mellen fog aludni, a komforszopizás is mellen van, közben eszik is. Vagy ha ezt nem akarod, akkor jön a cumi, hogy azon legyen neki a komfortszopi, de az lehet hogy cumizavarhoz vezet, nem mindenkinél, de van rá esély.

Nálunk rengeteget volt mellen a kislányom, evett, cumizott, aludt rajta. De ahogy majd kezdi felfedezni a vilagot, már nem lesz ilyen. 2-3 hónap biztos ilyen lesz.

2021. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért büfizteted? Hagyd. Ne is keltegesd. A komfortszopi szakszt követi a rendes evés. Álmában is képes erre. Ha tényleg jóllakott és meg is nyugodott, akkor pedig szépen elenged majd.

Vagy jöhet a cumi és bye-bye szoptatás. 10 napos, ilyenkor még nincs mit kitolni az etetéseken.

2021. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Normális. Egy anyatejes csecsemő a kezdetekben szinte non-stop mellen van. Eszik, azon nyugszik meg, ha nyugtalan alvó: azon alszik. Nyugi, elmúlik, ahogy egyre nagyobb lesz és egyre jobban érdekli a külvilág.
2021. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Fu en rengeteg sorozatot neztem elso 3 honapban 😂 mondjuk en fekve szoptattam sokszor be is aludtam. Szerintem a legjobb pihenes :)
2021. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó! Pedig bealudni nagyon veszélyes! A mell odanyomódhat az orrához, és megfulladhat a baba! Nálunk a szülészeten nagy figyelmet fordítottak erre, hogy ezt elmagyarázzák minden friss anyukának!
2021. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Kedves #5! Sajnálom, hogy ezt a butaságot mondták a szülészeten. :( Még mindig sok-sok szülészet el van maradva ilyen téren, a szoptatásban is, ez sajnos köztudott.


Az együttalvás, a megfelelő biztonsági szabályok betartása mellett (igény szerint szoptatott baba, nem a szülők közt alszik, hanem mellettük, nincs betakarva, helyette hálózsák, nem hepehupás az ágy, a szülők nem alkoholizálnak-drogoznak) egyáltalán nem veszélyes.


Sőt, az UNICEF ajánlja is a SID (hirtelen csecsemőhalál megelőzésére) a biztonságos együttalvást.


Sokszorosan kimutatták, hogy az édesanya nem tud olyan mélyen aludni egy újszülött mellett (amennyiben nem áll káros szerek befolyásolása alatt, nem szed erős gyógyszereket), hogy az veszélyes legyen a babára.


A biztonságos együttalvás, a nyugágypózban vagy fekve szoptatással szoptatott baba mellett alvás hatalmas segítség tud lenni az édesanyáknak, különösen az első hetekben.


Mondom ezt úgy, hogy egyébként nem aludtam együtt a babámmal, hiszem, hogy minden családnak ez egyéni döntése kell, hogy legyen. Ahogy nekik a legjobb. Csak tévhiteket ne terjesszünk. Peace. :)

2021. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

A kérdezőnek válaszolva: teljesen normális, hogy az első kb. 2-3 hónapban, az ún. negyedik trimeszterben ilyen. Az újszülöttek így táplálkoznak a mellen, a La Leche Liga szoptatási szakkönyve, a Szoptatás női művészete nagyon szépen le is írja, hogy úgy kell ezt elképzelni, hogy nekik egy szoptatás olyan, mint végigkóstolgatni az étlapot. Az elején intenzívebben esznek, mert éhesebbek, bealszanak, komfortszopiznak, aztán a cicin félálomban megint esznek picit, aztán megint elalszanak, és egy ilyen "maraton" végén mély álomba zuhannak - "tejkóma".


Hidd el, ő nagyon is kipiheni magát. Az más kérdés, hogy neked is fontos a pihenés, ezért szuper, ha tudsz vele szundizni egyet, akár szoptatás közben is. :)


Illetve nem tudom, hallottál-e a növekedési ugrásokról. Lehet, hogy már beáll kicsit a rendszer, és ritkábban szopizik majd, de kb. 3 hetesen, 6 hetesen, 3 hósan és 6 hósan vannak ilyen növekedési ugrások, amikor megint pár napig ilyen intenzíven kérheti a mellet, nonstop. Ez normális szintén, pár napig tart. Igény szerinti szoptatással hamarabb vége, és visszaáll megint minden a helyére. :)


Napközben a hordozás is segíthet, hogy a baba megkapja a testközelséget, alhasson, neked pedig szabad a két kezed. :)

2021. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát nem tudom, kedves 6os válaszoló!!


2 évig szoptattam MINDEN probléma nélkül.


De az első hetekben 2 ujjal nyomni kellett lefelé a mellem oldalát az orránál, mivel ha ezt nem tettem, nem kapott levegőt a lányom!!!


Én nem sajnálom, hogy felhívták erre a figyelmemet. Ennek köszönhetem, hogy 2 évig szoptathattam a lányom, és nem fulladt meg!

2021. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Konkrétan a mellem oldala teljesen elzárta az orra elől a levegőt!!


Ahogy először mellre tettem, 2mp múlva már szólt is a nővér, hogy a lányom nem tud lélegezni.

És nincs nagy mellem, hidd el.


Régen sok csecsemő meghalt emiatt! Mert az anyuka elaludt, a mell pedig rányomódott a baba orrára. 1-2 perc elég, hogy megfulladjon.

2021. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Normalis teljesen.

Nekem a harom hosom szuletesetol mellettem alszik, en feloldalasan fekszek es felig atkarolom es fogom a feneket mikozbe szopizik, igy tud csak elaludni.

A mai napig, ha megyunk vendegsegbe azt csinalja, hogy ot perc alatt teleszivja a gyomrat aztan csak ugy van😅

Soha nem fekudtem ra es a mellem se fullasztotta meg, pedig elegge megnott a szoptatas miatt.

2021. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!