Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet ez a csomó a mellemben?

Mi lehet ez a csomó a mellemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn szültem, csütörtökön jöttünk haza és aznap volt a fejbelövellés. Akkor vettem először észre a kemény csomót. Próbáltam kimasszírozni, de nem ment. Ha teljesen lefejem a tejet, akkor mintha nem lenne ott, vagy hátrébb kerül csak, de ahogy megtelik, újra ott van, elég kemény és nem érzem elmozdíthatónak.

A csomó fájdalmatlan, de mindkét mellem nagyon feszül, meleg és érzékeny érintésre, meg van duzzadva.

Érdemes minél előbb orvoshoz mennem, vagy 5 hét múlva ráérek, amikor megyek vissza kontrollra?


A babám kiszívni nem tudja, mert sajnos nem cicizik, fejek neki.



2021. márc. 14. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a tejtermelő mirigy. Ott készül és raktározódik a tej. Ha kikerul onnana tej összemegy
2021. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyan meggymag nagyságú és a mellbimbó udvar feletti részen van.
2021. márc. 14. 07:50
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Igen az az. Tejtermelő mirigy
2021. márc. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tegnap lefejtem teljesen, 110ml jött belőle.

Ma viszont a legerősebb szívófokozaton is alig jött belőle valami...

2021. márc. 14. 08:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindig tud ugyanannyi tejet termelni adott idő alatt
2021. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell daganat vagy ilyesmi miatt aggódni? Elég kemény a csomó
2021. márc. 14. 09:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tejtermelő mirigy! Ne legyél paramama
2021. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Akkor kellene aggódnod ha fejés után nem tűnik el, hanem állandó jelleggel jelen lenne a csomó, de akkor sem kell azonnal rosszindulatúra gondolni.

Még nem állt be a "kereslet kínálat" ilyenkor még nagyon be tud durranni a mell.

2021. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Állandóan ott van, csak ahogy ürül a cici, hátrébb kerül vagy nem tudom hogyan fogalmazzak.

Terhesség alatt tuti nem volt ott.

Akkor megvárom a 6 hetes kontrollt :)

2021. márc. 14. 09:30
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Fejèssel nem ürül ki annyira hatekonyan, mint szoptatàssal.

Ha szopik a kicsi, èn nem fejnèk a helyedben, hanem àllandòan mellen lenne mikor kèri, hogy beàlljon a kereslet-kìnàlat.

2021. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!