Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges kötődő meg igény...

Lehetséges kötődő meg igény szerinti szellemiségben korlátozni a szoptatást?

Figyelt kérdés

Azt hittem a leválasztás majd spontán alakul, de ahogy a szoptatás elkezdésével is bajban voltunk, úgy úgy tűnik a lezárás sem lesz magától értetődő.

Nem akarom sürgetni, szó se róla. Csak már fáradok. Nekem már sok. Jó érzés összebújni, jó érzés, hogy megnyugszik a mellemen, a lelki részét imádom a szoptatásoknak, de már lassan 15 kilót fogytam (terhesség előtti súlyhoz mérve, és eleve átlag súlyú voltam), és egyszerűen kimerültem. Érzem, hogy egyre fáradtabb vagyok, egyre kevésbé bírom fizikailag. Vitaminokat, vasat szedek egy rakást, azok segítenek valamennyit, de nyilván csodát egyik sem csinál.


Éjszaka a legnehezebb. Állítólag idővel egyre többet kéne aludnia, de még mindig ugyanúgy 2-3 óránként ébred (vagy gyakrabban, ha éppen valami nyűgje van, vagy front jön vagy fura a holdállás), és nem elég ringatni, szopizik is ilyenkor mindig, és nem csak nyammog a cicin, hallom és érzem, hogy rendesen eszik. 8 hónapos, még kicsi, tudom, ezért is mondom, hogy nem sürgetem, és nem is akarom végleg leválasztani egyelőre, csak kicsit csökkenteni a mennyiségen. Apránként csak, hogy kb fel se tűnjön neki. Igény szerint szoptatom a kezdetektől fogva, most is BLW-vel megy a hozzátáplálás, tök jól halad, de neki ez még inkább csak játék, ismerkedés, ami persze normális és rendben is van, csak közben meg úgy érzem, hogy nem haladunk sehova se a hozzátáplálással se az étkezések "kiváltásával". Szeptemberben négy órában visszamegyek dolgozni, akkor 14 hónapos lesz, addig még ugye van bőven időnk, de minimum a délelőtti szoptatásokat teljesen el kéne hagyni, és valamit az éjszakával is kezdeni kell, ha értelmes munkát akarok végezni, mert így egyszerűen nem tudok funkcionálni (szellemi munkát végzek, hát szóval... most az nem erősségem, maradjunk annyiban). Ezért gondoltam volna most valahogy nekiállni, hogy valami történjen, hogy legyen ideje mindkettőnknek megszokni egy új rendet, de egyszerűen ötletem sincs, hogy hogy kezdjek neki. Minden netes fórumon, az lll.hu-n és hasonlókon a végleges elválasztásról írnak, a szoptatások korlátozásáról, ami viszont valahogy beleilleszthető az igény szerintiség meg a kötődő nevelés gyakorlatába, őszintén szólva semmit sem találtam.

Ti ezt hogy csinálnátok? Hogy kezdenétek neki? Mit változtatnátok egyáltalán?


Egyelőre a "tűrök és majd alakul magától" elvet követem, ez a gyereknek nyilván jó, a kapcsolatunknak főleg, de nekem meggyőződésem, hogy a babának az az elsődleges érdeke, hogy én is kiegyensúlyozott és egészséges legyek, az meg így hosszú távon biztosan nem leszek.



#alvás #leválasztás #szoptatás korlátozása
2021. márc. 26. 20:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
u.i.: a lefejt anyatejet nem fogadja el, amíg meg van elég tejem, addig nekem olyan morbid lenne tápszert adnom helyette. Amit amúgy nem próbáltam még, hogy elfogad-e egyáltalán.
2021. márc. 26. 20:39
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
A lefejt tejből csinálj főzeléket. Egy nyolc hónapos babának már vígan lehet krumplit, almát, majd különböző zöldségeket, babaétel konzerveket adni. Ezekkel hogy állsz, próbáltál már valamit? Plusz beszélj a védőnővel, többek között azért vannak, hogy ebben is segítsenek.
2021. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd morbidnak a tápszert. :) Nekem is csak addig volt az, amíg nem láttam, milyen jóllakottan dől ki, miután bepuszilta.


Lehet, ha kialudnád magad, jobban lennél, erre pedig jó lehet a tápszer, ha csak pár éjszakára is. Bár lehet, el sem fogadja, azért egy próbát megérhet.


A másik szerintem nehezebb, de ha már kitapasztaltad, hogy mikor eszik rendesen, akkor evés időben szoptasd.


Végül az, amiért lehet máglyára leszek küldve, és megértem, ha ellenzed (de ötlet), a cumi.


A legfontosabb, hogy te össze tudd szedni magad kicsit testileg-lelkileg, mert a kicsinek erre is nagy szüksége van, amellett, hogy neked sem jó, ha így éled meg ezt az időszakot.

2021. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg még tejpéppel próbálkozhatsz, 6 hós kortól adható (az enyém a Nestlé pépeket szerette a legjobban).
2021. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Még az jutott eszembe, hogy egy ennyi idős gyereknek már nem elég az anyatejes táplálás, ezért nem bírja már három óráig sem egészségtelen nélkül és ezért ébred éjszaka lépten-nyomon. Ezért egyre jobban szipolyoz téged, amitől lefogysz, mint az őszi falevél. Kezd el rendesen etetni! Amit a többiek is mondtak, tápszer, tejpép, bébikonzerv, saját készítésű kaja.
2021. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én ezért választottam el a lányom. Mert akkorra már 13kg-t fogytam.

De ő akkor már 2 éves volt (pontosan).


Szerintem adj neki saját magad által főzött főzeléket. A BLW megmaradhat kísérletezésnek, de azzal jóllakni nem fog 8 hónaposan!!!


Etesd meg rendesen. Az én lányom ekkortájt imádta pl a sütőtökös krumplit, meg a többi kevert főzeléket.

2021. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A blw sajnos ilyen. Nagyon jó, hogy megtanul magától enni de nem lakik jól. Ezért próbálna minél többször szopizni, éjszaka is pótolni.

Én úgy csinálom, hogy kap valamit a kezébe evés közben amin tud nyammogni, gyakorolni hogy kell fogni szóval egy rész blw, de közben alig észrevehetően kanalazok a szájába :D kiváltani étlezést a blw-vel, 1 éves korig biztos nem fogsz. Addig ez lesz ami most van szinte.

2021. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az iszsz-nek rengeteg előnye van,nem is akarok most ebbe bele menni mert ezt te is tudod. Viszont ez sajnos hátránya,hogy nagyon meg tudják szokni hogy akkor kapják amikor csak szeretnék és nagyon rá tudnak erre kapni. Nem azt mondom hogy minden iszsz gyerek ilyen,de sok ismerősömnél és nálunk is ez egy idő után probléma. Sokkal nehezebb náluk étkezéseket kiváltani,sokáig csak kóstolgatnak,az anyatejet preferálják. Könnyen lehet hogy az éjszakai ébredéseknek is ez az oka. Az én fiam 16 hónapos és most kezdett el viszonylag normálisan enni. De nem ám csak úgy magától,mert én is ezt vártam ám,hogy majd ő szépen lassan elkezd enni és kevesebbet akar szopni. Én most tartok 10 kiló minuszba,50 kg vagyok,nagyon sovány de nem is emiatt döntöttem úgy hogy most már tennem kell valamit hanem az akasztott ki hogy a játszótéren elkezdett vetkőztetni és kb ki akarta venni a mellem. Nyilván nem volt a válaszom,de ez volt az a pont hogy nagyon elhatároztam magam. Ez két hete volt,de jól alakul. Teljesen sírás nélkül sajnos nem ment,de kitartó voltam. Egész egyszerűen eldöntöttem hogy reggel,délben altatáshoz és az esti szintén alváson kívül nem adok cicit. Az első 3 nap nagyon rémes volt. Sírt érte,jött utánam,rángatta a pólóm. Na a tiéd még ezt így ennyire 8 hónaposan talán nem csinálja. Úgy hogy tényleg jobb ha már most elkezded mert minél idősebb annál nagyobb balhét csap érte. Szóval húztam az időt,tereltem a figyelmét ahogy csak tudtam és kínálgattam minden földi jóval. De ő mondom az első napokaban ugyanúgy a megszokott cicit akarta,semmivel sem evett többet. Férjemnek mondtam most nagyon segítsen be,szedje le rólam a gyereket,szó szerint. Vigye ki az udvarra,akárhova,át a mamához,csak ne lásson engem annyit. Pár nap után kicsit javult,nem törődött bele még most sem teljesen de sokkal többet eszik és egyre jobban alszik. Úgy hogy kitartást! A kötődés nem hinnem hogy sérül ezt butaság lenne így gondolni. Csak egy anyának ez nagyon nehéz. Nem megadni azt ami neki szemmel láthatóan ennyire fontos. De nem tudtam már én sem ezt tovább csinálni. És nem a szoptatást hanem az ennyiszer szoptatást.Bele fogytam én is meg az az utcán való pólórángatás na ezt nem,nem beszélve a 16 hónapja tartó éjszaka 2 óránként cicizgetésről.
2021. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Cumit még nem próbáltuk, de nyugtatásra újszülöttként sem kérte a mellem igazán, most is vagy a ruháját morzsolgatja, vagy az ujját szopizza, szerintem a cumi nem segítene, ha már vannak kialakult módszerei.


A főzelékekkel, pépes ételekkel és úgy általában az etetéssel nekem az a problémám, hogy nem engedi, hogy etessem :D Ha kanállal közelítek, akkor elveszi tőlem, és ha etetni akarom, akkor szájzárat kap, egyszerűen nem hagyja. Ez így volt a kezdetekkor is, ezért próbáltuk ki a BLW-t, amivel legalább eszik is valamit (de hát egy fél banántól vagy egy paradicsomtól ne várjunk csodát... az a pár falatka hús meg tojás ami lecsúszik így mellékesen a tésztaszószból, az meg annyira nem lehet számottevő). És úgy tudom, hogy a hagyományos hozzátáplálásnál is most lehetne áttérni a darabosabb kajákra, akkor most álljak neki pürézni? Ez olyan fura nekem. De amúgy már én is gondoltam rá.


A tejpépeket kipróbálom vacsorára, bár nem tudom, az mennyire hasonlít mondjuk egy tejbegrízhez, azt adtam már neki gyümölcsökkel, de a gyümiket kiette belőle, a gríz maradt :D


Mindenesetre nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2021. márc. 27. 06:34
 10/17 anonim ***** válasza:

A főzelék nem = a pürével!! Készítsd darabosra. Krumplidarab, répadarab... Legyen benne.


1 kanál nálad, 1 kanál nála. Esetleg kitalálsz valami mondókát is hozzá.

2021. márc. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!