Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fél Algopyrint bevehetek...

Fél Algopyrint bevehetek fejfájásra ha szoptatok? (10 hós a baba)

Figyelt kérdés
Tegnap reggel óta fáj, reméltem, hogy ma reggelre elmúlik, de nem.
2021. ápr. 1. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem panadolt javasolt az orvos, de egyébként úgy vagyok vele hogy inkább menjen át pici gyógyszer, mint egész nap fejfájósan gondozni a gyereket 🙂

Igyál mellé sok folyadékot, nekem akkor szokott fájni ha kevesebbet iszom mint kellene

2021. ápr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem algopyrint lehet szedni nyugodtan. A kórházban nekem első napokban azt adtak, szoptatás mellett is. (Császáros voltam, kellett a fájdalomcsillapító)
2021. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen!Amúgy ittál elég vizet?attól is lehet....
2021. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Császárosoknak azt szoktak adni a kórházban, úgyhogy nyugodtan.
2021. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan bevehetsz egészet is.
2021. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Hello, van az a szoptatasos oldal (angol nyelvű) és ott biztonságosabbnak írják az ibuprofen (pl algoflex) tartalmú anyagokat mint az algoyrint. De szerintem egy fél algopyrinnel ne szórakozz, az egy felnőtt embernel nem elég hogy jó legyen (persze kg tol függ) inkább egy egészet. Alkalmilag nem hiszem hogy ártana.
2021. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az algopyrin nem ibuprofen, hanem metamyzol-natrium, teljesen más hatóanyag, de lehet szedni mindkettőt.
2021. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha beveszed, 48 óráig nem szoptathatsz, a lefejt tejet is ki kell öntened. Szóval algopirint csak a legvégső esetben szabad szoptatás mellett alkalmazni. (Szóval ha konkrétan fetrengsz a fájdalomtól)

A panadol vagy más paracetamolok biztonságosabbak, vagy az ibuprofen (algoflex, advil)

(A férjem orvos, itt ül mellettem, ő mondta ezt, nem privát vélemény)

2021. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!