Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám beállítani a...

Hogyan tudnám beállítani a kereslet kínálatot mihamarabb? Illetve ez mi lehet? Gyulladás, elzarodas?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapos múlt a lányom, de szörnyen szenvedek a tejemtol, a lányom olyan 80-130 grammokat eszik egy etetésre, változó, ezt két cicibol többnyire. De ezekutan még mindig annyira feszul a mellem, hogy spriccel a tejem, meg csöpög, így muszáj utána fejnem, amikor még többnyire 1 dl tudok leszedni. Éjjel nem eszik a lányom, csak nagyon ritkán ébred meg enni, de én nekem 2x 3x is fel kell kelnem lefejni, mert az egész pólómbol facsarni lehet a tejet annyira folyik, ha az oldalamon fekszek akkor hatalmas tocsak lesznek a mellem alatt. A melleimben egy nagy csomót érzek, de szerintem az mindenkinek van, nem gondolnám hogy gyulladás vagy ilyesmi, mert mikor terhesség előtt vizsgálták a mellem az akkor is ott volt, viszont most fáj akkor is ha teljesen kiueult, illetve tapintasra is. A mellbimbóm alatt talán egy ujjnyi al meg egy mirigyre hasonlíto, mármint érzésre csomót érzek, de általában csak akkor ha feszul a cicim. De már annyira szenvedek, a fájdalomtól, a kialvatlansagtol hogy 2 óránként fejnem kell különben megorulok tőle, hogy azon is gondolkodtam elapasztom. Ja állandó hőemelkedésem van. De piros foltot nem látok. Inkább a jobb cicim érzékenyebb.
2021. ápr. 11. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A fejést kell elhagyni.


Anélkül nem megy, mert most extra túltermelésben vagy.


Nem kell addig fejni ameddig tudod..

Csak addig amíg már nem fáj.


Csöpögés sokáig normàlis, nekem beállt kereslet kinálattal is folyt a szoptatás idejének közeledtével.

5-6 hónapos korig kellett a melltartóbetét, éjjel cseréltem és tetrapelust is használtam.

2021. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, a kereslet kínálat csak azt jelenti hogy nem fogik tudni több tejet lefejni ha a babám evett? Én azt hittem akkor megszunik a mell feszítő érzése is hogy bekemenyedik a cicim a sok tejtol.
2021. ápr. 11. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Teeszetesen az is megszűnik egy idő után. Olyan 3 hónapos korára kb, de tényleg lassan hagyd el a fejést, mert így soha nem áll be.
2021. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4 hos a fiam, most jutottunk el oda, hogy nem csopog a tejem mar, ha soka nem szoptatok ejjel akkor megfeszul, de ennyi
2021. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha fejsz, akkor nem fog soha beállni. Ilyenkor azt sugallod a mellednek, hogy még szopizik a baba, nem elég a tej, ezért többet kell termelnie.

Tehát lesarkítva: Eszik 80g-mot, lefejsz még 120-at, akkor a szervezet úgy érzékeli, hogy szükség van arra a 200 grammra, így termelni is fog annyit.


A fejés vagy tejszaporításra jó, vagy ha szeretnél eltenni (fagyasztani stb.)

2021. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De akkor mit csináljak éjjel amikor szét akár durrani a cicim?
2021. ápr. 12. 06:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2021. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!