Rossz anya lennek?

Figyelt kérdés

Sosem indult be igazan a tejem, alig jon belole es nagyon keves, szoptatasi tanacsado is segitett az elejen. Ittam komenymag teat es szoptato teat, massziroztattam, pumpaltam. de mindig potoltam tapszerrel. Vettem merleget amin bar nehez volt meg merni kajcsi elott de azt mutatta higy 10-20 ml et evett 2 cicibol fel ora alatt, volt amikor 60 at mutatott, de inkabb keveseebbet. Aztan nem volt jo a merleg, akkor hagytam cicizni es majdnem az eloirt tapszer adagot adtam neki utana. Es volt amikor annyit. Olyan sosem volt hogy azt jelezte volna hogy eleg... mindig evett volna meg es mindig is enne. 3 orankent eszik kb. Kiprobaltuk hogy cici es 150 ml azt is mind megette...2 honapos

Most ejjel mar majdnem hohy atalussza az ejszakat ezert alvas elott 150 et adok neki es reggel is. A tobbi ugyan ugy 120. Szereztem megint merleget, meg neztem kb 30 mlt evett na mondom a helyzet valozatlan. Amikor pumpalok is van amikor annal tobbet nem tudok ki szedni, a max is 60 volt 1 ora alatt. Tisztara idegesit mar az egesz. Mert a merleg is mintha ossze vissza mutatna. 120 ml utan csak 100 at mutattott hogy evett a multkor.

Hagytam a meregetest egy darabig.

Most meg csak cici utan kivancsisagbol le mertem es tobb mint 100mlt mutatott,... igy mar nem akarok tapszer adni neki es ink vissza raktam cicire mert sirt cuppogot. Csak mar lassan masfel oraja cicizik es sir ha leveszem..


Ez az egyik ok amiert at allnek a csak tapszerre. A


A masik hogy mar nagyon fogynek, nyarra... kaptam futo padot.

Youtubon nezem az ilyen olyan challengeket... annyira csinalnam..

ennek “dietasan” is ...

csak lelkiismeret fordulasom van ha bele gondolok hogy elvonnam tole a cicit, mert szereti... es hat megis csak az anyatej jobb neki..


Nem tudom mit csinaljak


29


2021. ápr. 12. 14:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Az enyém szerencsére a cumisüveg után nem fogadta el a mellem, mert abból nem jön annyi, nem bánom, nem szórakoznék dupla etetéssel.
2021. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kicsibarany ***** válasza:
39%
Hú, hát én ilyen pici mellett örültem hogy élek, nemhogy magammal foglalkozzak. Te érzed, hogy mi a fontosabb, én inkább a picit szoptatnám tovább ha ő is azt szeretné. Később nem lesz rá lehetőséged, fogyásra viszont igen.
2021. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Én meguntam, hogy csak cummog a cicin, nem jön belőle szinte semmi. Nem bánom utólag, semmi hátránya nem származik belőle.
2021. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
A sport nem fogja elapasztani a tejet!Sőt!Lehet,hogy még be is indul,gondolom futópad után ,közben sok vizet innál!Én csak a három fő étkezésre adtam eleinte tápszert,a többi cici volt(szinte egész nap szoptattam) de 4 hónapos korára csak anyatejes lett a kicsi:))Nem szabad feladni!!!Most 11 hónapos lesz,ezerrel cicizik én pedig eljárok futni ha éppen itthon van a párom vagy a nagy tesók közül valaki elvállalja:))
2021. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2. Hat elotte vendeglatoztam 16 ora talplalas es gyari munkat is csinaltam mar. Ezek utan ez a helyzet hawaii nekem !! Es ugy hogy kulfoldon vagyunk egy rokon nem

Tudott meg ki jonni. Nulla segitseg.



4- nem apasztja el a sport? Azt olvastam hogy de. Foleg ami nagyon megterhelo es a chloe ting challenge gyilkos azt mondjak...

Akkor viszont hagyok mindent ugy ahogy van csak neki latok edzeni...


Mar csak attol felek hogy ne hogy tul etessem

2021. ápr. 12. 15:18
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy senkinek se tartozol elszámolással? Ha tápszerezni akarsz akkor tápszerezz, a véranyáknak meg nem kell tudni, hogy ez döntés volt.


Épp ma mesélte tesóm, hogy a csoportban amiben van az egyik ilyen gyökér szerint aki nem szoptat az nem anya 🙃 akkor kinek a gyereke korzózik a nappalimban?

2021. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Addig olvastam el hogy 2 honapos...


Egy 10 honapja szoptato anyuka vagyok, a velemenyem: szerintem a legtobben ott rontjak el a szoptatast, hogy turelmetlenek. Fel ora alatt 20 ml? Miert alltatok meg fel ora utan? En voltAm olyan idoszakban igy 2-3 honapos kora korul, hogy ket resz grace klinikat siman megneztem egy szoptatas alatt, ami 2 ora! Ennyi idosen egesz 4 hos koraig az esti altatas 1.5-2 orat tartott, annyit igenyelte a cicit. Ennyi idosen egeesz nap rajtam logott, ea minimum egy oran keresztul szopizott. 6 hetes novekedesi ugrasnal volt olyna nap hogy 34 orabol 18at (!) szoptattam! Igen a haztartas ekkor leallt, ez van, valahogy ki kellett alakitani a kereslet kinalatot.


Az anyasag es szoptatas kis aldozattal jar, te dontesed, hogy bevalllod e vagy sem. Szerintem erdemes raszanni az idot, kb 3 honapos korara nalunk normalizalodott a helyzet, kialakult a 2-3 orankenti szopi a 1.5 sokszor 1 helyett. 5 honapos koratol meg kevesebbet igenyelte, ma mar ugy vagyunk hogy este 10 perc alatt bealszik rajta, napkozben 5 perc alatt vegez. A hozzataplalast meg 6 honaposan kezdtem.


Turelem. Es dontsd el, mit akarsz. Biztos hogy nem 3 orankent szoptatnek, es nem tudom milyen szoptatasi tanacsadod van, de ha neked ezt javasolta, azonnal lecserelnem.


Sok sikert jo egeszseget :)

2021. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

7es vagyok, meg annyit hozzafuznek, hogy nem vagy rossz anya :) egyebkent ha tapszerezni fogod sem tortenik semmi.


A sporthoz: 5 hos koratol sportolok (evezogep heti 3-4x egy ora), mellette szamolom a kaloriakat, es semmit nem apadt a tejem, sot csak tobb lett az egeszseges eletmod miatt.

2021. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

6- tudom hogy senkinek sem tartozok magyarazattal. Ezen a resze nem is gondolkodom, mert nem erdekel mas, csak lelkismeretfordulasom van a gondolattol hogy befejeznem.


7- nem mondtam hogy fel ora utan abba hagytam a szoptatas csak hogy annyi ido alatt csak annyi tej jott. Orakig szoptattam az elejen es ezt is tanacsoltak, de igysem jott tobb tej.


A 3 orankenti etetes meg mar akkor volt mikor kapta a 120 ml tapszert. Csak irtam hogy mennyi idokozonkent lett igy ehes.

Tulzasnak talalom az orakon keresztuli szoptatast.. van aki nek igy jo persze.


Tok jo hogy jobb lett a kaloriaszmlalastol, en is ezt akarom hogy deficitbe legyek.

2021. ápr. 12. 16:29
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sem volt jo az orakon at tarto orankenti szoptatas, majdnem beleorultem. Cska en nekem nem volt kedvem tapszert lotyolni es ejszakankent etetni, mikor igy szoptatva betesz magam melle az agyba, es alszunk tovabb. Plusz allandoan sterilizalni, parazni hogy nem faj e a hasa, nem leszbe szekrekedes a taptszertol stb.


De mondom, ha tapszerezel es nem vallalod be sem vagy rossz anya, ugyanugy felno a gyereked :D szerintem szoptatni hosszutavon konnyebb. De neked attol meg nem kell es nem kell itt magyarazni a bizonyitvanyod. Legy mar hatarouottabb es eld az eleted ahogy akarod ;)

2021. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!