Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés lenne a tejem?

Kevés lenne a tejem?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom és minden alkalommal két mellből szopik. Nagyon aggaszt, hogy egy alkalommal 60-70 grammot eszik, időnként 80-90, de van, hogy 40. Egy mellemben ezek szerint 30-40grammnál nincs több:(. Ez nem nagyon kevés? Este, az utolsó etetésnél érzem azt egyedül, hogy éhes marad, ilyenkor szoktunk kicsit szenvedni, mellet váltogatni többször. Ilyenkor közben is sokat sír. Napközben elégedett.


Ami furcsa még, hogy akármennyit is eszik, fejni nem tudok csak nagyon max. 10 grammot.


Nagyon sok szoptatós teát, maláta italt iszok, szedek már egy ilyen tejfakasztó kapszulát is, de nem akar javulni a helyzet. Lehet, hogy soha nem lesz több tejem ennél?


A kislányom egyébként 4800gramm jelenleg, hízik, de félek, hogy előbb utóbb kevés lesz neki nagyon ez a mennyiség. A kezdetektől kb ennyi tejem van. Napi 500-600gramm között eszik



2021. ápr. 18. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ne mèregesd, hogy mennyit eszik. Eleg a tejed, este inkàbb a fàradtsàgtòl nyűgös a lànyod. Hacsak nem akarsz lefagyasztani tejet, vagy nincs csomó a melledben, ès hatèkonyan szopik a kicsi, akkor felesleges fejned.
2021. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Saját tapasztalat:

Ne aggódj! Ha hízik, van ott tej ;)

A kórházból tápszer recepttel jöhettünk haza. 4 hetes koráig stresszeltem hogy jaj nincs elég tej.

Aztán beletörődtem. Amikor kérte, kapott cicit. Ha nyűglődött rajta, kapott tápszert. Miután megnyugodtam, 5 hetes korától.már nem kell tápszer.

Sőt! Mostmár a fagyasztóban is van tej.

Tényleg neked kell megnyugodni, és nem kattogni rajta. Amikor 40et eszik, valószínű csak szomjas volt. Majd következő evésnél bepótolja. Dobd ki a mérleget. Te sem egyformán eszel minden nap...

2021. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az első hónapok arról szóltak, hogy szinte mindennap végig cicin volt, kb ki sem keltünk az ágyból, így állítja be magának a megfelelő mennyiséget. Soha nem mértem, hogy mennyit eszik, szerintem csak egy plusz stresszforrás ez az állandó méregetés. Ha van elég pisis, kakis pelus, akkor minden rendben, hamarosan beáll a kereslet kínálat és nem is fogsz már ezen aggódni. Egyél sokat és igyál rengeteg vizet. Kitartás! 😊
2021. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Kiegészítésképp.. 8 hónapja szoptatok de a mai napig nem jön 30 ml-nél több ha fejek. Ez nem mérvadó. A baba kiszívja,ne aggódj.
2021. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Ha éjjel éhes marad adnék neki tapszert. B verzió, hogy hagyod szaporítani. Amelyiket jobban beveszi a személyiséged.
2021. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem az első gyereknél elhitették, hogy kevés a tejem, kezdjem el pótolni tápszerrel. Azért sír, azért alszik rosszul, azért akar mellen lenni folyton, stb. Elkezdtem pótolni tápszerrel, és láss csodát: továbbra is sokat sírt, rosszul aludt, és állandóan mellen akart lenni. Így is szoptatva volt 15 hós koráig, illetve tisztában vagyok vele, hogy a tápszer nem méreg - de a második gyerekemnél megfogadtam, hogy akkor hiszem majd el, hogy nincs elég tejem, ha nem hízik a gyerek. A védőnőm nagyon együttműködő volt, volt hogy felhívtam, hogy leugorhatnék-e mérlegelni, mert mostanában nyűgösebb a szokásosnál, és ugyan sok oka lehet, de szeretném kizárni, hogy éhezik. Hízott szépen, most 20 hós, még szoptatom, tápszerrel pedig nem pótoltunk soha. Fejni nem tudok, sose tudtam, és a kezdetektől minden alkalommal 2 mellből szoptattam, ebből az egyikben mindkét gyerekemnél kb. fele annyi tej volt, mint a másikban.


Szóval kedves kérdező, látatlanban persze senki nem tudja megmondani, van-e elég tejed, szerintem a legcélszerűbb, ha a babát méritek. A fejés nem mérvadó, az evéseket mérni meg tényleg idegörlő. Igyál sok folyadékot, egyél bőségesen, hagyd igény szerint enni :)

2021. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!