Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha kórházban...

Mit csináljak ha kórházban nem indult még meg a tejem és nem hajlandóak a babámnak tápszert adni?

Figyelt kérdés

Majdnem egésznap próbálkozunk a szoptatással de eddig eredménytelenül.

Nem fog kiszáradni? Mit tegyek? 😞


2021. ápr. 24. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 nap után adtak, de szólni kellett.
2021. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem fog. A kolosztrum mindenkinél nagyon kevés, de nagyon értékes a babának. Azért nem adnak pótlást, hogy ehhez biztosan hozzájusson.

Folyamatosan nézik a babák súlyát, ha kell pótolni, kapni fog.

2021. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Nekem azt mondták mielőtt szopiztatnák, egyik tenyerem tegyem a mellem alá, vagyis támasszam meg. A másik kezemmel pedig kör-körös mozdulatokkal masszírozzam, fentről le, a bimbó felé. Igyál nagyon sok folyadékot.
2021. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy ha babám sírna az éhségtől, és nem adnak neki enni biztos, akkor sem ha kérem, biztos kiverném a hisztit, és nem köszönnék meg ami kijönne a számon. Komolyan, sok helyen úgy csinálnak azzal a tápszerrel, mintha maguktól adnák és sajnálnák. Értem én hogy az a jó ha beindul a tej és azt kapja elsőre, de ha egyszer nem megy... Nem mindenkinek indul meg parancs szóra.
2021. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy tudom, a "bababarat" kórház státuszú kórházak azért is csinálják ezt, mert kapnak X összeget az anyatejes babák után, plusz a statisztikaban nem mutat jól a tápszerfogyas.


Ettől függetlenül, ha tudsz, probalkozz. Ha pótlás kell, add neki svéd itatopoharbol (drogériaban kapni), az nem zavar bele a későbbi szoptatásba.

2021. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Próbálkozz.. hidd el, hogy a meggymag méretű gyomrának még bőven elég a kolosztrum, mire pedig többre lesz igénye, beindul a tejtermelés. 😊
2021. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha 2 nap után sincs tejed, kérd a tápszert. Mondd azt hogy úgy látod sárgább. Sajnos besárgulnak a babák ha nem jutnak folyadékhoz. Első babámnál pont igy jártam, a masodiknál okosabb voltam. Nem lett tápszeres vagy cumizavaros. Szépen beindult a tejem kb 1 hét múlva, igy a tápszert teljesen el tudtuk hagyni.
2021. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem fog kiszáradni 2-3 napig tuti, az időre született babák fel vannak kicsit puffadva a folyadékból, amit erre az időszakra halmoztak fel. Legyen mellen folyamatosan, semmi cumi, látszani fog a súllyán ha pótolni kell. Ha korábban érkezett a baba, akkor persze más a helyzet, szorosabb nyomonkövetést igényel. Bababarát kórházban szültem, ott nincs tápszer, cumi vagy cumisüveg, ha kellett akkor pótlásnak donortejet adtak svéd itatópohárból.
2021. ápr. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
#4: de minek hisztizni? Talán értenek hozzá egy kórházban, hogy mikor jön el a tápszer ideje. A hisztizes pont nem segít, sőt.
2021. ápr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Állítólag 4-5 napra elég tartalékkal születnek a babák (nyilván az időre születettek).
2021. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!