Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit rontok el a szoptatásban?...

Mit rontok el a szoptatásban? Miért nincs belövellés, miért szopizna órákig a baba?

Figyelt kérdés

5 napos a babám, és még mindig nem igazán van tejem :/ A 3. napont jelent meg a világosabb, fehéresebb tej a cicimben, de nem volt olyan "belövellés", én legalábbis nem éreztem, és a kisbabám sem igazán akar szopizni vagy nem tudom...


Ha megnyomkodom a cicim, előbuggyan a tej, tehát valamennyi van, de a babám képes 1,5-2 órán át szopni és még ezután is cuppogja a kezét, keresi a cicit, nyugtalan. De ha megnyomom közben, megint jön a tej, szóval szerintem nem szívja ki rendesen vagy passz...


A mellszívót is próbáltam, azzal sem nagyon akar kijönni semmi pár cseppen kívül és kézi fejéssel sem. Közben nem értem, ha szinte egész nap mellen van a baba, miért nem indul be jobban a tej, pedig a kórházban azt mondták, jól teszem mellre..


De így meg az egész napom abból áll, hogy szoptatok 1,5 órát, utána bealszik és vagy kibírja a 3 órát vagy nem, közben próbálok szopi után fejti, szóval szó szerint az egész napom ezzel töltöm. Már napi egy alkalommal kap egy kis plusz tápszert is, mikor eljutunk oda, hogy ordít és a kezeit szopja még 2 óra szoptatás után is... :/


Fáradt vagyok, 5 napja nem aludtam szinte semmit és nem értem, mi nem jó :/



2021. ápr. 25. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Biztos, hogy nem kínlódnék ennyit, tápszerre váltanék.
2021. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

A belövellés már megvolt, pont ha jól csinálod és non-stop mellen van, akkor észre sem veszed.

Azért csinálja ezt, mert ezt kell csinálnia. Éjjel-nappal mellen lennie. Ez a normális egy 5 naposnál.

Ha nem akarod ezt, engedd el, válts tápszerre.

Ez még kb. 3 hónapos koráig simán így mehet.

2021. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Először is: nyugi.

Ez most az eleje, ez ilyen.

Te aggódsz, bizonytalan vagy, a baba meg véletlenül se úgy működik, mint a szakkönyvekben, és a szuperanyuk meséiben. Nem érted, hogy mit csinálsz rosszul.

Elárulom: elhiszed azt a sok mesét.


A babád 5 nappal ezelőttig a tested része volt. Finoman szólva 0-24 veled volt. Folyamatosan jött a kaja, és nem kellett érte dolgozni. Nem volt hideg, meleg, fáradtság, zaj, fény, csak anya. Ő ugyanezt szeretné: téged, 0-24, és folyamatosan cicin lenni. A szopizás neki mindenre gyógyszer, csak a kakis pelusra nem. Bízz benne, hogy ő tudja, mit szeretne.

Te pedig most pár hétre kicsit adj fel mindent, egy kicsit még saját magadat is. A te dolgod most főleg az, hogy ellátod a babát. Igen, ebben ez is benne van, hogy néha egész nap csak szoptatsz. Ez addig fog zavarni, amíg azt hiszed, hogy ezzel gond van. De nem kell 3 órát aludnia, x grammot ennie, x grammot híznia, betű szerint. Majd ő halad a saját kis tempójában, ha te most tudsz hozzá alkalmazkodni. Ami nagyon nehéz. De gondolj arra, hogy egy pár hét, és megoldódik. Egy babánál egyedül arra számíthatott 100% biztosan, hogy nem marad így semmi, fejlődik és változik. Sokszor naponta. 😊

A tejről: ezt úgy képzeld el, mint ahogy pl. izzadsz. Amíg meleg van, addig izzadsz, nem "ürül ki". A tej is addig termelődik, amíg a baba szívja. Csak változik az összetétele. Először hígabb, vizesebb, inkább szomjoltó. Aztán egyre zsírosabb, sűrűbb. Nem fogy el és nem ürül ki. Minél többet van mellen a baba, annál több termelődik adott idő alatt. Akkor is, ha csak komfortszopizik.

A fejés felesleges, van, aki nem is tud. Nem indul be a tejleadó reflex a baba nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy nincs tejed.

A tápszer és a cumisüveg veszélyes terep. A baba pikkpakk rájön, hogy úgy kényelmesen és gyorsan jól tud lakni. Utána nem is fog dolgozni a cicin, csak hisztizni kezd, mert dolgoznia kell a kajáért. Ez a cumizavar.


Röviden: mindent jól csinálsz, csak ne add fel!


Mire kettőt pislogsz, kinézi a kezedből a kajádat. 😁

2021. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

3-as válaszoló szépen leírta.

Ne aggódj, ez tényleg ilyen, nálam is így volt. Aztán meg az volt a baj, hogy 10 perc után már ment volna máshova :D

Kell neki a közelséged, néha nem is enni akar, csak cumizni, ez megnyugtatja. Ülj le a tv elé, nézz sorozatokat, filmeket, élvezd hogy ő nyugisan elvan rajtad. Ez meg fog változni.

2021. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Két dolgot tudok mondani: ne fejj, ne tápszerezz.


Az eleje baromi nehéz, mert nem tudod még, hogy hogy működik az egész, plusz a baba is gyenge és ügyetlen még. Hamar elfárad, nem tudja még ő sem, hogy kell csinálnia, hogy a legjobb legyen neki. El kell engedni mindent, a háromórás etetéseket, a grammokat, a millilitereket. Ami segíthet: meleg zuhany napi többször, sok folyadék, alvás. Hidd el, többet jelent, ha abban a fél órában, amikor fejnél, inkább alszol. Tegyél magasról a házimunkára, rendelj magadnak főtt ételt, vagy főzzön rád valaki, ha van erre lehetőség, és csak egyél, igyál, szoptass és aludj.


Érdemes lehet még szoptatás közben masszírozni a melled, hogy minden kis tejcsatornából kiszabaduljon a tej, mert annyival is könnyebb dolga van a babának, plusz az is egy inger, ami a melledet éri, segíti a termelődést. Minél többet van mellen a baba, annál több lesz a tej is, és ez így lesz később is, ahogy egyre több és több kell majd neki. Viszont mivel nem gép vagy, mindehhez kell mindig néhány nap, amíg beáll. Most még csak 5 napos, az lenne a csoda, ha simán menne.


És végül hogy miért rossz a tápszer és a fejés. A tápszer azért, mert ahogy írták is fentebb, szinte a szájába folyik, és a gyerek értelemszerűen a kényelmes utat választja, tehát nem akar szopni, ha rájön, hogy lehet ezt másképp is. :) Másrészt amennyit megeszik tápszerből, annyival kevesebbet fog kiszívni a melledből, ami a szervezeted felé egy üzenet, hogy csökkentse a tej termelődést. A mellszívó nagyon lestrapálja a mellet, érzékenyebb lehet, könnyebben kisebesedik. Inkább csak arra érdemes később használni, hogy ha túl sok a tej, leszívni a felesleget két szoptatás között, hogy ne csöpögjön. :D


Remélem, tudtam segíteni... Ne add fel, megtérül a befektetett munka, mert a szoptatás hosszú távon olcsó, időtakarékos és kényelmes a tápszerhez képest, csak 1-2 hónapig küzdeni kell érte az elején. De megéri. :)

2021. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem mindenkinek áll csak annyiból az élete, hogy 2 órán keresztül egy helyben ül és szoptat...
2021. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
6. A gyerek ezzel jár az elején, ez van. Drága és problémás hobbi, nem muszáj szülni, ha neked nem fér bele, hogy egy öt napos! újszülött igényeit a magadé elé helyezd.
2021. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Az eleje sajnos ilyen. Az enyém már 2 hónapos, de még mindig napi 10-12x van cicin. Igaz már csak 10 perceket. Aki azt írja nincs ideje szoptatni, annak üzenem nekem is van háztartásom, és nem a pici az egyedüli gyerek. Nem esz meg a retek, és főzök is.

Az eleje erről szól. Végtelen ciciztetések. Hisz neki ez nem csak táplálék, hanem így nyugtatja is magát. Eddig anyában élt, most is szüksége van a közelségre. Ahogy egyre nagyobb, úgy fog leválni szépen lassan.

2021. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem probléma nekem szoptatni a babát, szerintem egyértelmű, hogy ez a célom, csak nem tudom, hogy ami most van, az normális-e vagy valamit rosszul csinálok, mert mindenhol azt olvasom, 20-40 percig szopiznak a babát, ezért nem értem, hogy most nem lakik jól, mert kevés a tejem vagy csak nem tud-e még szopizni, és emiatt van-e, hogy 2 órás szopi után is képes ordítani és keresni a cicit meg cuppogni a kezeit.


De a normális válaszolóknak köszi :)

2021. ápr. 25. 11:28
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Valami gáz van, szerintem nincs elég tejed. Ha van anyatej, egy baba húsz perc-fél óra alatt kiszívja ami kell, jóllakik és utána nyugton van a következő szoptatásig. A nyugton levést úgy értem, hogy nem éhes. Igyál többet, szoptatós teákat. Tudom, régi bútordarab vagyok. A divatos trendi az, hogy legyen 0-24-ben a baba. Igenis az anyát is figyelembe kell venni! Egy dög fáradt, ideges anya, akinek fel van ázva a melle az örökösen a rajta lévő nyűgös gyerekkel, senkinek nem jó.
2021. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!