Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos keveset szopizik és...

3 hónapos keveset szopizik és nem is igazán jelzi, ha éhes, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kezdetek óta nem egy cicifüggő, kb 5 percet szopizik a két mellemen összesen. Az elején esténként nem is fogadta el a cicit, így olyankor tápszert kapott. El nem utasítja a mellemet, de ha megkínálom a mellemmel, akkor elkezdi szívni, érzem is, hogy van egy tejleadó reflex, azt kiszívja és amint elfogy, már köpi is ki. A másik mellemmel kínálom ilyenkor, ekkor már nincs újabb reflex, csak ami az elsőnél felgyűlt, azt szívja ki és megint kiköpi. Szoktam mérni, kb 40-80 grammokat eszik ilyenkor, ami rettentő kevés szerintem. Ha nem kínálom, akkor kb 4 óra után kezd el éhesnek tűnni, viszont nem értem, ha ilyen keveset szopizik csak, akkor miért nem lesz előbb éhes? Már 3 napja 2 óránként megetetem, hátha több lesz a tejem, de most is 40-60 grammokat eszik így is és nem lesz több. Ha éjjel alszik egy huzamban 6 órát, akkor érzem egy kicsit teltebbnek a cicim, de nem kimondottan feszül. (Az elején éjjelente szinte fájt, úgy feszült és gyakran csöpögött is.) Hízni össze-vissza hízik, van, hogy egy hétig semmit, aztán egy hét alatt meg 250 grammot. Nem értem ezt sem. Egyébként 4200 grammal született, 3800-zal vittük haza és most 6100 gramm, szóval hízik szépen, centiben is nőtt, 57-tel született, most pedig 63, de akkor sem értem ezt. Tényleg elég átlagban mondjuk 60 gramm 2 óránként? Így kb 8x (6x nappal, 2x éjjel) szopik, az ezzel a 60-nal számolva 480, plusz este lefekvéskor megiszik 130 ml tápszert, az 610 egy nap. Ha azzal számolok, hogy testsúly kg-monként 120 grammot kéne ennie, az 730. Ehhez képest nem kevés a 610?

Tudom, el kéne hagynom a tápszert, viszont rászokott, hogy este nem cicin alszik el, hanem lefektetem az ágyába és ott kap cumisüvegből enni. Máshogy nem alszik el, csak sír. Illetve most azért szoptatom már 3 napja 2 óránként, hátha több lesz a tej, de nem érzek változást. Nappal egyébként nem is fogadja el a cumisüveget. Próbáltam szopi után egyből, meg rá egy-két óra múlva is, de kiköpködi, csak este alváshoz fogadja el. Összekötötte a cumisüveget az esti alvással, ami nem is baj, végülis kényelmes is így, nincs vele gondom. Az esti tápszer előtt fél órával, kb 7-kor mindig megszoptatom, hogy ne pangjon a tej, aztán fél 8-kor iszik tápit, majd alvás és éjjel 1-kor szokott kelni szopizni, meg reggel 6-kor, aztán 9-kor és onnantól két óránként (11, 13, 15, 17, 19). Elég sokszor kerül szerintem cicire és mégsem növekszik a mennyiség. A tápit nem tudom, hogy hagyhatnám el, mert az esti alvás olyan szépen beállt már. Viszont hogy érhetném el, hogy a nappali szopiknál több tejet "termeljek"? :) Illetve az mitől lehet, hogy ha nem 2 óránként szoptatok, hanem csak 3-4, akkor is ugyanaz a tejmennyiség jön csak alkalmanként a ciciből és a gyereknek úgy is jó. :D Nem kiabál sose, hogy éhes. Igazából csak magam miatt rakom most gyakrabban mellre, mert idegesít, h biztos keveset eszik. De ő nem reklamál. Ha kap cicit, az is jó, ha nem, az is jó. :D Jó ez így? Tök tanácstalan vagyok.



2021. ápr. 30. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te jò èg, nagyon tùlbonyolìtod! Ne mèregesd annyit, egyszerűen rakd mellre az esti tàpszer helyett ès bìzz magadban meg a gyerekedben. Szèpen fejlődik, van elèg tejed, csak magadnak csinàlsz àlproblèmàt.
2021. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a túlbonyolítást, ez az, ami nem normális. 3 hónapos az már egy nagy baba, van amikor kell méregetni, pl. a 30. hétre született koraszülöttet, de nem egy jól fejlett 3 hónapost. Mérd meg kéthetene, hogy lásd gyarapodik-e, de az is bőven elegendő, ha ezt a védőnőre hagyod. Szoptasd ameddig kéri, én a tápszert is hagynám, megfelelően fejlődik, úgyhogy neki elég 5 perc szopi.
2021. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el ha nem méregetnéd ugyanígy fejlődne, csak a te idegrendszered nem készülne ki. Tedd el azonnal a mérleget és a tápszert ha szoptatni akarsz. Ha egy baba éhes, jelzi, neki ennyi a tápanyag szükséglete. Lehet elfelejtette olvasni a szakirodalmat, hogy mennyit kellene ennie.

Felesleges ezen rugózni. Etesd ha éhes és este sem kell a tápszer. Gyakori mellretétellel pedig tudsz szaporítani.

Lazulj le!

2021. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derjaderja ***** válasza:
100%

Mi havonta egyszer mérjük a gyereket (persze az első hónapban pár naponta megmértük). Nem hülye, nem fog ehen halni, ha egészséges és van étele.

Látod ha nő, "kisebbednek" a ruhák, kerek az arca, pisil-kakil, élénk, érdeklődő.

2021. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyugodj meg, tedd el a mérleget és számold inkább a pisis pelenkákat, ha valamiféle kontrollra van igényed. A te gyereked 5 perc alatt lakik jól. Nincs ezzel semmi baj. Lehet hogy sűrűbb, zsírosabb a tejed vagy valami. Biztosan nem fényevő a babád, hanem a te tejedtől hízik.
2021. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!