Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem mit tegyek h...

Kevés a tejem mit tegyek h több legyen van vmi praktika? első babámat próbálom szoptatni, aki 2 hetes múlt, kap tápszert is mellette, mert még annyira nem indult be. Lucerna-cékla tbl szedek+ szopt. Teát is iszom.

Figyelt kérdés
jó lenne ha tudnám még egy kicsit szoptatni.
2008. dec. 7. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoptatos teat,folyadekot boven igyad,rantasos etelek,levesek,krumlis etelek,komenymagleves,tejtermek,tojas,alkoholmentes sor(napi fel liter).Pihenes es nem idegeskedes.Ezek nekem segitettek.
2008. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A leghatásosabb "trükk":


Gyakran tedd mellre! (Éjjel is!) Ettől fog termelődni a tej, a többi csak segítség, a hatást a gyakori szoptatás váltja ki.

2008. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs.

Hát én akármit próbáltam, nekem semmit nem segített. Nekem is csak kevéske tejem van. Az én kisfiam is két hetes múlt, csütörtökön lesz 3. Próbáltam a sört, rántott levest, homeós bogyókat, a szoptatós teából napi 3 litert iszok. Állandóan mellen vana a baba, tehát a stimulálás megvan. 1 hetes korától tápszeres. Úgy érzem, már kezdem feladni, pedig mindenképpen szoptatni szerettem volna. Ez van, nem hinném hogy jobban beindul már sajnos. A te babád mennyiket eszik, és milyen gyakran?

Mi Beba Start Aktívot kaptuk, 90 ml eszik belőle 2-3 óránként.

Sok szerencsét, és türelmet, hátha nektek beindul!

2008. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gynex, görögszénamag tea. nekem valami javulást hoztak. 10 ml-ről 30-120 ml-re nőtt. ráadásul csak fejek. ez megy majd 2 hónapja. sok sikert!
2008. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mérni nem tudom, sokszor idő sem lenne rá, mert kapálózik h éhes és akkor képtelenség megmérni. úgy szoktam h mellszivóval meg kell egy kicsit szivni a mellemet h beinduljon, utána szopizik, egyébként nem akar, mert kap tápszert is és ugye azt meg cumisüvegből, és rájött h ez könnyebb. kinlódtunk is vele sokat mert nem akart cicizni, úgy szivogattam neki egy jó pár napig, de azt meg fizikailag nem birtam, mert akkor tudtam fejni amikor a baba aludt, az én pihenésem sokszor elmaradt. egyébként amikor fejtem reggel 100ml-t tudtam lefejni úgy h éjjel nem fejtem, utána kevesebbeket 70-40ml. sajnos nekem sincs annyi tejem amennyi neki elég lenne, ezért azt csinálom h éjjel 2* tápszert kap napközben szoptatom és ha még éhes kap egy kis tápszert utána. egyébként kb 1 órát szopizik 2-3 óránként, vmennyi tejem biztos h van. próbáltam már én is homeos bogyót, szopt. teát, sok folyadékot, most meg lucerna-cékla táplálékiegészitőt eszek reggel-este2 db-ot. mi péntken leszünk 3 hetesek. kitartás! éjjel azért nem szoptatom h én is tudjak pihenni meg a baba is mert mindkettőnk számára úgy érzem megterhelő a napközbeni 2-3 óránkénti 1 óra szpozás sőt vmikor több, mert meg- megállunk pihenni. köszönöm a jótanácsokat mkinek! jó babázást! puszi: Anita, Balázs
2008. dec. 8. 11:59
 6/7 A kérdező kommentje:
éjjszaka 90ml tápszert eszik 2* nekünk Mildibéé HA1 tápszert irt fel a gyerekorvos a kórházban mert ott sem igazán tudtam szoptatni. 2 órákat volt mellen és még utána is orditott a mellem meg teljesen kisebesedett. iszonyatosan fájt! mostmár vmivel több van annál kicsit több mint a kórházban. próbálkozunk...
2008. dec. 8. 12:02
 7/7 anonim válasza:

A lucerna-cékla tabletta is jó a tejtermelés növelésére, interneten olvastam róla. + ezen kívül én is szedem, szerintem valamennyire használ. Én még mindig tudok szoptatni. Próbáld ki, nem tesz kárt benned, hisz nagyon sok mindenre jó ez a tabletta. Gyógynövényboltban lehet kapni.

7 hónapos kislány anyukája

2009. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!